Storczyki u Marka cz.2

Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: nina1611 »

piękna Restrepia ;) akurat dla species jest teraz najlepszy okres do kwitnienia, więc na pewno pojawią sie kolejne pączki :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: katarzynka575 »

Mareczku jak miło widzieć znowu Twoją mróweczkę :D zaraz pokaże swoje " czułki "

No właśnie i jak tu nie kochać tzw. "zwykłych " phal. jak one są nie zwykłe i co najfajniejsze w nich nie zawodne, jeśli chodzi o kwitnienie . Nie wybrzydzają jak ich kuzyni botaniczne :oczy:
Miło posiedzieć w takim pięknym otoczeniu
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

Mnie kwiaty Restrepii kojarzą się z komarami, może dlatego, że właśnie rozpoczął się sezon, na szczęście nie gryzą ;)
Dołączam się do zachwytów nad koszem i jego zawartością :inlove: , muszę jeszcze popracować nad tym, żeby i u mnie tak obficie kwitły :D
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

Leje już od dwóch dniu jak ja nie lubię deszczu w odróżnieniu do moich masdevalli które stoją na tarasie , chociaż za słońcem w nadmiarze też nie przepadam :D
piękna Restrepia ;) akurat dla species jest teraz najlepszy okres do kwitnienia, więc na pewno pojawią sie kolejne pączki :D
Wiem , wiem Małgosiu w Twojej wypowiedzi nie mogło zabrzmieć to inaczej ;) . Ogromne dzięki!

Kasieńko to nie ta "mróweczka" ale może być nr 2 ;)
Mareczku jak miło widzieć znowu Twoją mróweczkę :D zaraz pokaże swoje " czułki "

jeśli kojarzysz to kwitła tak i to jest -

restrepia brachypus

Obrazek

a dzisiaj(tak kwiatki rozwinely sie od wczoraj) z kamuflażem w panterkę -

restrepia species

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i to Kasiu może być mróweczka nr 2 choć druga Kasia (kasia_Ra ) ma bardziej skojarzenia z komarami .
Ciekawe macie dziewczyny te skojarzenia... :D
Dołączam się do zachwytów nad koszem i jego zawartością :inlove: , muszę jeszcze popracować nad tym, żeby i u mnie tak obficie kwitły :D
Kasiu a tutaj to nie Ty musisz popracować tylko daj roślinom niech się wystarają o ładne pędy a ty kosz zawsze znajdziesz .
Życzę aby stało się to jak najszybciej.

i jeszcze moje ukochane masdevalijki zapłakane deszczem udzielają mi swój nastrój ... , te zimne kwiatuszki jak się tak patrzę na nie to zostawiają w serduszku obraz swego piękna które nie wiadomo kiedy znika(zresztą bardzo podobnie jak w życiu ) i pozostawiają ranki, cóż mimo wszystko kocham je.

Nawet kwiaty" krzyczą" że we dwoje zawsze raźniej...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: lucyna »

Marku, ciekawie u Ciebie :D zarówno kolorystycznie jak i gatunkowo :ok:
Oczywiście dla mnie najpiękniejsze są hybrydy Phalaenopsis :rumieni: Dobrze, że ich parę zostawiłeś ;)
kinkonga

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: kinkonga »

Ładna kompozycja w tym koszyczku ;)

Twoje Mas. jak zwykle urocze ;)
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Efka »

Marku, strasznie się cieszę, że masz już drugi pączek - niezaprzeczalne, że Masdevallia świetnie się u Ciebie czuje :) :super: .
Jeszcze chwila, a pewnie napiszesz, że kolejne dwa idą, no i zasłużone :piwo: należy się w dużej ilości :D .
Ja z przyjemnością uczczę Twój sukces, a za swoje wysiłki to chyba zasłużyłam co najwyżej na szklankę wody (i to bez bąbelków) lol .

Strasznie mi się spodobały te zdjęcia Masdevallii z mgiełką i wschodzącym słońcem gdzieś tam w tle ;) .
Sama nie lubię wstawać za wcześnie, ale dla takich chłodnych klimatów i gorącej kawki na tarasie to naprawdę można się poświęcić.
Znam podobne (klimaty) z wypraw na ryby z mężem i jest to coś cudownego, obudzić się w pięknym otoczeniu, odetchnąć świeżym powietrzem (pachnącym wodą), posłuchać żabek, ptaszków itp.itd. :P ;) .

Same Masdevallie oczywiście też mi się bardzo podobają, wyobraziłam je sobie dzięki tym fotkom rosnące na jakimś górskim zboczu i wychylające kwiatuszki w stronę tego wschodzącego słońca ... a potem moknące w deszczu ...
Słowem wypada mi podziękować za tyle miłych obrazów i skojarzeń :* :) .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Sylwia3 »

:rumieni: na jednym ze zdjęć coś zauważyłam :rumieni:
piękna zbioróweczka storczykowa


Mareczku kwitnienia masz cudowne jak zwykle.
Twoja "włoszka się puszcza" - uśmiałam się z tego stwierdzenia :D No i jesteś zadowolony z tego powodu- nie ma się co dziwić :D

Restrepie- takie maleństwa a mają coś w sobie. Małe jest piękne ;)

A kwitnień Masdevalli zazdroszczę- oczywiście w takim pozytywnym sensie. U mnie się źle czuły- choć w sumie nie wszystkie. Ale za to mogę je podziwiać u Ciebie, u Eli i nie tylko więc nie ma tego zlego :)
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: bichette »

Marku, phal. pięknie u Ciebie kwitną jak zwykle, idąc za radą również oskubałam łuski z oczek, może i u mnie się rozbujają te hybrydki.
Jestem pod wrażeniem kwiatów masd. jak i ilości pąków. Będzie jeszcze piękniej . . .
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: kokolidek »

Komarek cudny (mój się leni, nie wiem, czy wogóle się pokaże :wkurzony: )
Ale zwykłe - niezwykłe nieodmiennie królują w moim :serce: , dziękuję, że je pokazujesz (przepraszam, że ostatnio nie zaglądałam, ale miałam "stresa", całe szczęście, że już po) :D
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
ODPOWIEDZ