Storczyki u Marka cz.2

kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: kokolidek »

Mareczku - bardzo Ci dziękuję :* Equestrisy mnie nie lubią ;( , już cztery "padły" u mnie :zły:
Inne sobie radzą, a one nie ;( Ale to chyba dlatego, żebyś mógł mi od czasu do czasu zrobić przyjemność, bo ja je uwielbiam, skradły moje :serce:
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Alice 12

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Alice 12 »

Witaj Marku bardzo imponujaca kolekcja, najbardziej zazdroszcze Masdevallia, chcialam sprobowac z tym gatunkiem i nawet kupilam jedna, a pozniej ja zabilam ;(
Gratuluje tak pieknej kolekcji i przedewszystkim tak pieknych kwitnien :)
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

kokolidek pisze:Mareczku - bardzo Ci dziękuję :* Equestrisy mnie nie lubią ;( , już cztery "padły" u mnie :zły:
Inne sobie radzą, a one nie ;( Ale to chyba dlatego, żebyś mógł mi od czasu do czasu zrobić przyjemność, bo ja je uwielbiam, skradły moje :serce:
Alu :0 nie wierzę w to co piszesz :) jak można nie lubić "avatarkowej całuśnej dziewczyny" ;) , ale tak na poważnie to i tak podziwiam Cie że tyle razy próbowałaś z equestrisem .
Ja powiedziałbym że to jeden z najłatwiejszych botaników phalaenopsis , ale cóż z Twojego wpisu widać że jest rożnie.
Szkoda że nie chce się utrzymać u Ciebie bo to takie "słodkie maleństwo"

Alicjo miło Cię gościć u mnie w wątku ,dzięki za pochwały :) , a czy masdevallie takie trudne ? - najważniejsze to dla nich duża różnica temperaturaowa dzień/ noc i duża wilgotność. zresztą to wszystko przecież wiesz . Polecam je , może spróbuj jeszcze raz . Taka mało problemowa to Masdevallia Ted Khoe.

.... ach te masdevallie pewnie przestaniecie zaglądać do mnie przez nie, bo nic tylko one ;) :D

Masdevallia Monarch (Masd. veitchiana x Masd. macrura

bardzo ciekawe zjawisko spływających "łez" , nie jest to jednostkowe ani na zmianę pogody bo w zeszłym roku kwiat zachowywała się podobnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To do poniedziałku już żadnych masdevalli :D jutro jadę troszkę "pohasać" po Górach Świętokrzyskich i Beskidzie Niskim i Sądeckim . Tylko ta pogoda mnie przeraża ponoć ma lać :( oby nie bo ja razem z niebem się ;(
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Bożena »

Przepiękna płaczka ;).....pięknej pogody Ci życzę i szczęśliwej podróży .....trzymam kciuki, żebyś nie płakał jak Twoje mazdusia i nie siedź tam za długo ....bo forum bez Ciebie....to sam wiesz , to już nie będzie to samo forum ;)
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

Bożenko aby nie zapeszyć to nic nie napisze tylko ... , a Tobie w podzięce :* za tak bardzo miły wpisik i cieplutkie słowa. Pewnie się aż :rumieni:
Magdzia

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Magdzia »

Witaj Marku, wpadłam się przywitać :)
Gratuluję wspaniałego kwitnienia u Dendrobium :klaszcze: Ale u Ciebie kolorowo i jaka piękna różnorodna kolekcja :V Restrepia species bardzo ciekawa panterka :super: Wspaniałe zdjęcia Monarch ukazujące jej poszczególne etapy rozwijania kwiatu :klaszcze: Przepiękne zdjęcie w słoneczku otwierającego się kwiatu :V Ma piękne kwiaty i jakie soczyste :D Ciekawe zjawisko z tym płaczem :0
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

Ta legenda o zaklętej księżniczce, jak nic, musi być o Monarch ! Cudowna jest z tymi łzami :inlove: .
A czy wiesz, Marku, że jak dla mnie może być cały czas o Masdevalliach ( sama nie wiem, kiedy to się stało O_O ). I nie wiesz, że gdyby w W-wie była w sprzedaży żółta masdevalia, to już bym z nią wyszła - ale były tylko takie, których nie znałam. I co to forum robi z człowieka :hyhy: ???
I jeszcze napiszę o blado-liliowej hybrydce z delikatnymi jaśniejszymi plamkami - jest doskonała ! A oglądanie zdjęć hybrydek, traktuję jak wizytę w galerii :D .
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Kaktus »

Marku jestem i ja :) .Jak juz wspomnialam ,znam Twoje watki bardzo dobrze i podziwiam ukochane Masdevallie :serce: .Bede oczywiscie stalym gosciem u Ciebie ,moge???? :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Alice 12

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Alice 12 »

Marku i znowu te cudowne masdevallie, jak tylko skończę urządzać mój pokój storczykowy, na pewno kupie jedna i spróbuje ponownie z tym gatunkiem :D
I jeszcze raz gratuluje tak cudownego kwitnienia :klaszcze:
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Elżbieta »

Proszę, proszę,ale braciszek ma powodzenie :oczy: :anioł: .Nie ma to jak miłość do masdevallii. :D A Kasia sama nie wie :hehe: ,bo ją zakręciło :zakręcony: :diabelski: .
A swoją drogą... widzisz? Monarch Ci zakwitła,a u mnie jeszcze nie chce kwitnąć :( .Na razie nie patrzyłam,ale piękna :piękne: jest ta płacząca księżniczka.Gratuluję Ci jej pięknego kwiatu.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
ODPOWIEDZ