Moje ukwiecone parapety cz.III

lidka

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: lidka »

:V Kasia !!! To nie na moje nerwy !!! Jak nic zabieram to to z lm maksi cuś i neofi cuś tam !! Tak nie można bezkarnie mnie kusić no ;( Mało mnie szl.. nie trafił na miejscu !!! :zły: A przecież ja taka grzeczna jestem :anioł:
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: Efka »

Kasiu, gratuluję tych czterech pędów :super: , ależ będziesz miała widowisko :gwizdać: :gwizdać: :gwizdać: :gwizdać: !
Czekam na kolejne fotki :) .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: kasia74 »

Kasiu, Małgosiu, Tomku, Rysiu, Lideczko i Milenko bardzo Wam dziękuję za miłe słowa.

Rysiu to nie jest czysta neofinetia tylko jej krzyżowka z coelestisem, zdecydowanie łatwiejsza w uprawie, gdyż nie wymaga zimowego chłodzenia, wystarczy jej południowy parapet zimą. Polecam jak najbardziej na parapet każdemu storczykomaniakowi. :D Jeśli chodzi o neofinetie to moja też niedługo zakwitnie, będą trzy pędy lol lol jak chcesz to nie ma sprawy podsyłaj swoją niech się uczy od koleżanki jak się tworzy pędy kwiatowe i uszczęśliwia opiekuna :D

Tomku zgadza się jest muśnieta fioletem choć spodziewałam się ze odziedziczy po jednym z rodziców ( coelestis blue) więcej barwnika ale nic, widocznie nie można mieć wszystkiego. Chociaż i tak jest piękna :serce:

Milenko wiem ze kuszę neofinetią może czas najwyższy spróbować też z tym gatunkiem ;)

Lideczko niestety mam dla Ciebie złą wiadomość, swoich skarbów będę bronic jak lwica i nikomu nie oddam lol lol
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: bichette »

Śliczne ma kwiaty, powiedz jak z zapachem? Mam ochotę na taką roślinke lecz nie wiem czy czystą neofinetę czy krzyżówkę jak Twoja wybrać. Która jest łatwiejsza, chętniejsza do kwitnienia, ładniej pachnąca?
Czy dobrze rozumie że one pachną wieczorem/nocą?
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
ajania
Znawca
Znawca
Posty: 458
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: ajania »

Kasiu, jest piękna, delikatna, eteryczna wręcz :0 . Wodzisz na pokuszenie i co z tym zrobić lol ...
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: Kasia_Ra »

Białe jest piękne :ok: , prześliczna :serce: , a to dopiero początek ;)
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: kasia74 »

Agnieszko jeśli chodzi o wybór, czy kupić czystą neofinetię czy krzyżówkę to powiem tak, neofinetia jest zdecydowanie bardziej wymagająca jeśli chodzi o uprawę, szczególnie w zimie trzeba jej zapewnić odpowiednie warunki aby w przyszłym sezonie zakwitła. Krzyżówka z coelestisem jest mało wymagająca, uprawiam ją jak vandę, stoi w doniczce bez ziemi co kilka dni namaczam na kilka godzin, wystawa południowa przez cały rok, nie przechodzi okresu spoczynku.
jeśli chodzi o zapach to neofinetia x coelestis pachnie przez cały dzień, zapach przyjemny.
Neofinetia w dzień nie pachnie dopiero wieczorem zaczyna roznosić sie jej zapach i pachnie przez większość nocy dość intensywanie. Co wybrać ??? musisz sama zdecydować.

Kasiu, Aniu :*
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: darek »

Piękna,taka śnieżno biała.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: kasia74 »

Darku dziękuję za odwiedziny :)

Neofinetia falcata x coelestis blue juz otworzył prawie wszystkie kwiatki więc wstawiam zdjęcie

Obrazek

i take słabe zblizenie, zdjecie bez słoneczka a tą biel kiepsko uchwycić, na zywo jest piękny ale jako model kiepsko wychodzi :P

Obrazek

Nowa vanda juz jest u mnie, cała i zdrowa, kolor ciężki do uchwycenia, moze jak będzie słoneczko to uda się lepiej ja uchwycić, a na razie takie slabe zdjęcie

Obrazek
pozdrawiam Kasia
kinga_232
Początkujący
Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 15 sty 2012, o 23:17

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post autor: kinga_232 »

Kasiu ciekawe czy policzyłaś ile jest wszystkich kwiatów na Neofineti :P
Vandzia śliczna - czekam na więcej zdjęć :D
Pozdrawiam Kinga.
ODPOWIEDZ