Kolorowe okno(a) Łucji.

Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: carpe diem »

Patrzę i ja na Coel cristata i, jak Kasia74, 'cósiów' dopatrzeć się nie mogę :niepewny: Ale roślinka ładna z możliwościami. :super:

Przy okazji gratuluję aktualnych kwitnień, szczególnie tych przyjemnie zapachowych ;-)
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Elżbieta »

Masz się czym pochwalić :pub3: - a to za rocznicę tego "czarnuszka". Ja nie mam farta na cambrie,chociaż mi wychodziły. Oby to były kwiaty na Coelogyne. Ktoś mi pisał,że to najpiękniejsza orchidea :anioł: . Życzę :serce: aby zakwitło i czekam na kwiaty.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kasia_Ra »

Życzę sukcesów z coleogyne cristata, bo to naprawdę śliczna roślina - zawsze zachwycałam się jej kwiatami na wystawach. Bo z bulwiakami to już masz sukcesy :u3:
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Witajcie :)

Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :*

Na początek zacznę od zdjęć coleogyne cristaty. Na poprzednich pokazałam tylko roślinkę, której zdjęcia zrobiłam jakiś tydzień po jej dotarciu do mnie. A teraz rosnące trzy cosie, których wtedy nie było a które rosną sobie z tyłu rośliny- ot taka z niej aparatka ;)

Obrazek

Obrazek

Postępy u Howeary

Obrazek

Obrazek

Ludisia (to pierwsze kwitnienie od zakupu)

Obrazek

Obrazek

Cambriowate po woli zaczynają przekwitać. Oncidium sharry baby ładnie rozwija pęd kwiatowy. Zaczyna się też festiwal dendrobiowatych. obecnie oprócz białego zakwitły mi dwa, ale ich zdjęcia wkleję następnym razem. Dzisiaj chcę Wam pokazać moją ślicznie kwitnącą i ładnie choć lekko pachnącą nowinkę.
Oczywiście jest to dendrobium :D Zdjęcia zrobiłam następnego dnia od otrzymania paczki i kwiatki są osypane podłożem, bo niestety trochę się usypało podczas transportu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tym ślicznym akcentem życzę Wam miłego dnia :)
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: carpe diem »

Na drugim zdjęciu przyrosty Coel cristata są jeszcze za małe, aby określić co to jest. :niepewny: Na pierwszym - wyglądają mi raczej na nowe psb...
Według mnie storczyk miał zimą za dobrze, o czym świadczą pięknie wypasione, jędrne psb, więc nie miał motywacji, aby wysilać się do kwitnienia. Ale co się odwlecze… W następnym sezonie roślina będzie mocniejsza, bardziej rozrośnięta, więc jest ogromna szansa i potencjał na obfite kwitnienie. :usmiech:

Ludisia niezawodna. :-) Gdyby dostała trochę więcej światła, powinna bardziej się zagęścić i wypuścić krótsze pędy. A przynajmniej u mnie to zadziałało ;-)

Dendrobium sympatyczne. :super: Ten typ lubi też zakwitnąć w lecie, kiedy zaczynają się znaczniejsze wahania temperatur dzień/noc. W każdym razie szczerze życzę powtórki :usmiech:

Miłego :]
ODPOWIEDZ