Kolorowe okno(a) Łucji.

Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Witajcie :)
Kaktus pisze:Piekne nobilaczki Lucjo!!! Tez mam tygo z wielkimi kwiatami co pachnie ,u mnie zidentyfikowany jako Prima Donna :D
Jak zwal tak zwal ,jest naprawde cudowny i te wielkie kwiaciska!Cudo!
Katlejka sliczniutka i czekamy na kwiatki na farmeri :)
Widziałam ją u Ciebie oraz inne śliczne dendrusie :serce: Uwielbiam tą katlejkę. Szkoda, że po woli przekwita :( Na farmieri trochę trzeba poczekać (jeśli rzeczywiście to będą kwiaty). Natomiast BLC Keowee wypuściła przyrost :radocha: i ma trzy nowe korzenie w tym jeden już prawie doszedł do dna doniczki :taniec: A i katka z Łodzi ma nowy grubaśny przyrost :hura1: Także nareszcie się ruszyła ;)
Iwona1905 pisze:Łucjo gratuluję nowych dendrusi :klaszcze: katlejka cudna i długo kwitnie, a cambria to już wyższa szkoła hodowli ;)
Dziękuję Iwono. To moje pierwsze cambrie. Kupiłam je rok temu we wrześniu. Mają dość dużo słońca i cotygodniową nasiadówkę w wodzie. Od 2 miesięcy stosuję nowy (innej firmy) nawóz i to po nim (tak sądzę) zrobił się "ruch" wśród moich storczyków.


Niedawno pisałam, że w tygodniu może cuś się pojawi, a tu dzisiaj wracam do domu i czeka na kanapie na mnie paczka :radocha: Oczywiście wiadomo, co mogło do mnie przyjść :gwizdać: . Jak to w domu stwierdzono : "Co za kwiatki przyszły?" :hyhy:

Pachnące kolorowe nowinki (zdjęcia robiłam zaraz po rozpakowaniu żeby załapać się jeszcze na naturalne światełko).

Obrazek

Ten kwiat jest nawet większy od kwiatów Aurory

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec troszkę inne pachnidełko. Kwiaty pachną jak w sklepie z indyjskimi kadzidełkami, ciuchami itp. tylko, że jest mniej drażniący i nie boli od niego głowa.
Pajączek zidentyfikowany jako Miltassia (Bratonia) Shelob "Tolkien"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To mój trzeci pajączek. Dwa starsze mają się dobrze. Pięknie się rozrastają i mają sporo korzeni, ale do kwitnienia aż takiego zapału na razie nie mają...

Udanego wieczoru i wspaniałego weekendu :)
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kaktus »

Ooooo ,ten ostatni nobilaczek sliczny!!!!! Bede sepila :]
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kasia_Ra »

Wszystkie trzy w jednej paczce O_O ??? Jeszcze Cię rodzina nie eksmituje :u2: ?
Piękne, szkoda, że to dendrobia ;)
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Cześć dziewczyny :D
Kaktus pisze:Ooooo ,ten ostatni nobilaczek sliczny!!!!! Bede sepila :]
Kasiu przyjrzałam się dendrobiaczkowi i mogę napisać, że sadzonka już rośnie ;)
Kasia_Ra pisze:Wszystkie trzy w jednej paczce O_O ??? Jeszcze Cię rodzina nie eksmituje :u2: ?
Piękne, szkoda, że to dendrobia ;)
Kasiu Ra w sumie cztery storczyki były w jednej paczce. Rodzina raczej jest zaskoczona, że ostatnio tyle roślin przybywa aniżeli, że jest ich za dużo (bo od listopada ubiegłego roku niewiele roślinek kupowałam). W każdym bądź razie niedawno zaproponowano mi zrobienie kilku półeczek na balkonie dla nich :radocha:


Pisałam poprzednio, że czekam na dwie przesyłki. Jedna zdążyła przyjść jeszcze we czwartek druga niestety została dopiero nadana w następną środę, więc przyszła tydzień później. Roślinki od dwóch tygodni są już u mnie. Zapełniły dokumentnie miejsce przeznaczone dla pelargonii, więc te obiecane półki na pewno będą potrzebne. Zacznę jednak od zdjęć kwitnącej cambrii (zdjęcia są choć ciężko jest ją uwiecznić).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I nowinki :)

Oncidium Twinkle białe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oncidium Twinkle wiśniowe

Obrazek

Obrazek

Oncidium Twinkle

Obrazek

Obrazek

Howeara Lava Burst

Obrazek

Roślinka sama w sobie jest niewielkich rozmiarów. Do tego otrzymałam sadzonkę z jednym dorosłym przyrostem. Na szczęście już wypuszcza nowy :)

Obrazek

I to na razie tyle :)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Iwona1905 »

Łucjo gratuluję nowosci :klaszcze: oncidium cała gama kolorów ;) zapach pewno piękny :)
Cambria na tej fotce dużo lepiej wyszła :D bardzo ciekawa kolorystyka, w moim typie :*
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kasia_Ra »

Dobrze, że rodzina chętna do współpracy ;)
Oncidiami mnie zachwyciłaś :inlove: , uwielbiam te pachnidełka - niestety bez wzajemności. Straciłam wszystkie, więc już nie kupuję, ale gdzie tylko widzę, wącham i podziwiam :oczka:
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Cześć :)
Iwona1905 pisze:Łucjo gratuluję nowosci :klaszcze: oncidium cała gama kolorów ;) zapach pewno piękny :)
Cambria na tej fotce dużo lepiej wyszła :D bardzo ciekawa kolorystyka, w moim typie :*
Iwono wszystkie oncidia mają dość oryginalny zapach i każda inny. Właśnie dla tych kolorów i dość dużych kwiatków wybrałam tą cambrię. Jej minusem jest to, że nie pachnie.
Kasia_Ra pisze:Dobrze, że rodzina chętna do współpracy ;)
Oncidiami mnie zachwyciłaś :inlove: , uwielbiam te pachnidełka - niestety bez wzajemności. Straciłam wszystkie, więc już nie kupuję, ale gdzie tylko widzę, wącham i podziwiam :oczka:
Kasiu rodzina jest dość spokojna (podziwiają mój zapał i zamiłowanie) to ja zaczynam zastanawiać się, gdzie ustawię następne, a dwa nowe dendrusie dojadą jeszcze w tym tygodniu ... Na oncidia się naczekałam. Najpierw sprawdziłam na cambriowatych, czy w ogóle jest sens myśleć o twinkle. Teraz mam trzy i mam nadzieję, że się dogadamy ;)
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Witajcie :)

Nareszcie znalazłam chwilkę, aby wkleić zdjęcia nowych storczy. Jestem bardzo zadowolona, bo przyjechały do mnie ładne, rozrośnięte ze wspaniałym systemem korzeniowym rośliny i jedna w dodatku kwitnie.
Do kolekcji przybyło (przyznam dość rzadko u nas spotykane w sklepach) dendrobium nobile Himezakura 'Sanokku'

Obrazek

Obrazek

Obok stoi mała sadzonka, którą otrzymałam jako gratis.

Obrazek

Oraz drugie dendrobium nobile na które polowałam od dawna, ale jakoś do tej pory nie miałam szczęścia. Dotarł z jednym już klapniętym kwiatkiem, ale i tak jestem z niego zadowolona.

Dendrobium Comet King Akatsuki.

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru :)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Iwona1905 »

Łucjo widzę ,że kolekcja nobilaków non stop Ci się powiększa :) gratuluję udanych zakupów :klaska: :klaska: :klaska:
Pozdrawiam Iwona
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Iwona1905 pisze:Łucjo widzę ,że kolekcja nobilaków non stop Ci się powiększa :) gratuluję udanych zakupów :klaska: :klaska: :klaska:
Dziękuję. Tak nobilaczki bardzo lubię :serce: wręcz uwielbiam, więc kupuję jak mi się uda wypatrzeć te śliczne kwiatuszki :D
Ostatnio jednak udało mi się upolować kilka innych ślicznotek, ale na razie nie mam siły żeby bawić się we wklejanie zdjęć, bo jestem padnięta - wykańcza mnie remont. Może pod koniec przyszłego tygodnia już będzie po to wtedy je pokażę. Jedno moje oncidium mi zakwitło :hura1: (ma już trzy kwiatki w rozkwicie) i drugi pęd mu rośnie :radocha:
ODPOWIEDZ