Storczykowy inwentarz kinkongi

Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kasia74 »

Śliczna vanda, :serce: piękny prezent od ukochanego. Roślinka wygląda na zadbaną, nie zdażyli jej jeszcze w markecie wymęczyć na szczęscie. :V Cena spora ale warta zakupu. :D
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Kasia_Ra »

Piękna, niesamowity kolor :piękne:
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Witam serdecznie! ;)

bichette, wielkie dzięki :*
Mariusz3357 , bardzo dziękuję xD Oj, wiedział, wiedział ;) Trzymam kciuki żebyś też gdzieś taką spotkał :super:
kasia74, dzięki! Jak mówiłam, chyba udało mi się je trafić świeżo po dostawie ;)
Kasia_Ra, bardzo dziękuję ;)

Bardzo dziękuję wszystkim odwiedzającym ;)

Dzisiaj będzie bardziej na zielono. Wszystkie moje storczyki mają jakieś ostatnie osiągnięcia w kategorii "Sałata", z wyjątkiem dwóch reanimków. Żeby zachować jakiś porządek dzisiaj pokażę sympoidalne ;)

Na początek oncidium ;) Już dawno przekwitnięte, nie tak dawno przesadzone, teraz rosną mu dwie nowe pseudobulwy ;)

Obrazek


Obrazek


Dalej, dendrobium phalenopsis. Pseudobulwa widoczna po prawej wyrosła u mnie. Jest już duża i teraz tworzy dużo własnych korzonków. Po lewej widać zaczątek kolejnej, a po drugiej stronie jest kolejna taka, niewidoczna na tym zdjęciu ;)

Obrazek

Następnie miltoniopsis, który trafił do mnie niedawno pocztą. To taki mój pół-reanimek. Ma zdrowe korzenie, ale został za bardzo podzielony - ma jedną pseudowbulwę i drugą bardzo cieniutką i słabą. Dzisiaj dojrzałam, że wykazuje chęć współpracy ;)

Obrazek

I na końcu miltoniopsis, którego kupiłam z dwoma pędami. Jeden już przekwitł, drugi jeszcze się trzyma. Ma 3 pseudobulwy i wychylają się dwie nowe. Zdjęcie z 16.06 - teraz trochę podrosły ;)

Obrazek
katja

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: katja »

Piękna kolekcja. Bardzo szybko zaczyna się rozrastać ;) Byle tak dalej... Wspaniała vanda :super: też na nią choruję ;)
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Witam ;)

katja, dzięki za odwiedzinki i miłe słowa :*

Dzisiaj moczyłam moje storczyki, więc mała sesja się napatoczyła ;) Akurat słonko dopisało..

Mój Miltoniopsis. Jeden pęd już przekwitł, drugi jeszcze się trzyma dzielnie.

Obrazek

Obrazek


Ciapek ma najwięcej chyba zdjęć, ale już nie mam siły wszystkich wstawiać xD

Obrazek

Zapowiada się ciekawe kwitnienie na Phalku miniaturze ;) Pęd jest bardzo mocno rozgałęziony i teraz się gimnastykuje, żeby kwiaty nie właziły jeden na drugi.. Myślę, że jutro pojawi się jakieś zdjęcie ;) Mam tylko nadzieję, że doczekam dnia, gdy wszystkie kwiaty będą jednocześnie rozwinięte. To dopiero będzie widok ;)

Ten Phalenopsis także sprawił mi inną radość xD Gdy pęd, który niebawem pokażę był jeszcze malusi, poprzedni kończył kwitnienie. Chciałam bardzo przesadzić tego storczyka, więc stary z resztkami kwiatów ucięłam, śpiące oczka wysmarowałam ukorzeniaczem i wstawiłam do wody. 2 z 3 oczek ruszyły :klaszcze: Niestety mam duży problem wyostrzyć te maleństwa aparatem w telefonie :/
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Kasia_Ra »

Ślicznie Ci przyrasta w zielone i w pędy :super:
Zdjęcia w słoneczku pokazują piękno kwiatów: Miltoniopsis cudowny i udane zdjęcie Ciapka :)
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Dziękuję Ci Kasiu ;) :*

A dzisiaj zagadka ;) Kochani rośnie mi na żółtym Phalenopsisie jakiś Cosik. Nie mogę ustalić co to jest? Welamenu nie ma, pączków nie ma, liści też nie ma.. Rośnie w górę, jest zielony, ma węzły i kończy się tak jakoś spiczaście, a ostatnio zauważam nawet, że zaczyna mu się tworzyć to spiczaste zakończenie jakby podwójne. Jak zaczęło wyrastać to pomyślałam o basal keiki, ale czy nie powinno mieć już liści?

Obrazek

Obrazek

Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
myrtille1986
VIP
VIP
Posty: 2364
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:03
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: myrtille1986 »

Kinga to pęd gratuluje :D :*
Pozdrawiam Jagoda

Moje wątki
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kasia74 »

JA też obstawiam pęd. :ok:
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Basia »

Witam się i u Ciebie :D

Bardzo fajna kolekcja, a i Vandowa nowość śliczna :serce:
ODPOWIEDZ