Storczykowy inwentarz kinkongi

kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Jagoda, Kasia - wielkie dzięki ;*

Basiu, witam Cię u siebie i dziękuję ;) Niestety Vanda mi przekwita, został jej ostatni kwiatek, ale teraz wyjeżdżam na kilka dni w góry i pewnie będzie też już po nim gdy wrócę ;( Jednak poza tym wygląda na to, że jest w dobrej kondycji, także myślę, że musi odchorować transporty i sklepy.. Liczę, że po krótkim odpoczynku znów zakwitnie ;)

Dzisiaj pokażę jak podrósł pęd na miniaturce Phalenopsis. Chciałam mu zrobić ładną sesję w słońcu, na trawce, ale mój telefon wyostrzał trawę, więc jest jakie jest.. Najważniejsze, że oddaje jego kształt. Jeszcze z dwóch oczek widzę, że będą kolejne odgałęzienia.

Obrazek

A różowy i Ciapek wypuszczają po listku ;)
Wpis bardzo na szybko przed wyjazdem, gorące pozdrowienia dla wszystkich ;)
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Kasia_Ra »

Bardzo fajne zdjęcie 'drzewka' Phalka :ok:

Udanego wypoczynku i żeby po powrocie storczyki zrobiły Ci niespodziankę ;)
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Piękne podziękowania Kasiu za komentarz i życzenia ;)

Na forum mam takie zaległości, że głowa boli, ale jakoś powoli to nadrobię chyba xD

Storczyki niespodzianek troszkę mi narobiły xD Na początek różowy Phalenopsis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz różowy, o którym mówiłam, że jest miniaturką. Wczoraj doczytałam, że ten typ nazywa się multiflora i się bardzo cieszę, że wzbogaciłam swoją wiedzę o coś nowego ;)

[Obrazek

Obrazek

Niestety żółty Phalenopsis zrobił mi niemiłą niespodziankę. Przed wyjazdem czuł się świetnie, dopiero co wrócił z kwarantanny. Znalazłam na nim jakiś czas temu jednego wełnowca, którego zdjęłam. Wyniosłam go, dostał dawkę na robale do picia i do pryskania, przesadzałam go nawet w międzyczasie i wszystko było z nim w porządku więc wrócił do siebie. Po powrocie zauważyłam takie brzydkie plamy i to na najmłodszym liściu! Inne storczyki były w świetnej kondycji. Nie wiem co mam o tym myśleć ;/

Obrazek

Tak więc znowu proszę o rozwiązanie zagadki..
żeby nie było, że ciągle o coś proszę nic nie dając wrzucam też małą ciekawostkę.
Kiedy ostatnio przesadzałam mojego Phalka multiflorę, bo miał już paskudne podłoże, miał jeden rozgałęziony pęd, który już przekwitał i jeden malusi, który dopiero co wypuszczał. Stary obcięłam, oczka (było ich tylko 3, bo z innych już kwitł, albo się rozgałęział) wysmarowałam ukorzeniaczem i wsadziłam do wody. Spodziewałam się długiego oczekiwania na cokolwiek, a jednak po około miesiącu zauważyłam, że dwa oczka zaczęły puchnąć. Z jednego wyrosły mi nawet dwa cosie! Teraz wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Elżbieta »

Wiatm Mądrą Storczykomaniaczkę. :klaszcze:
Przeczytałam Twój wątek i wiesz co? Zazdroszczę Ci Dendrobium phahaenopsis,bo u mnie kompletnie nie chciał rosnąć.U kolegi kwitło bez korzeni,potem wypuściło,a ja swoje oddałam,aby mi nie padło. :(
Masz niezłą " rączkę" do kwiatów.Gratuluję :piwo: Na Miltoniopsis uważaj - bądź ostrożna.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Dziękuję Ci, Elu, za odwiedziny i miłe słowa.

Miltoniopsisy mam w sumie 3. Jeden nadal kwitnie i był pokazywany, przed dwoma dłuuuga droga. Oba za bardzo podzielone na pojedyncze pseudobulwy, jeden prawie bez korzeni.. Ten z korzonkami rozwija nową psb, ten bez chyba zaczyna wypuszczać pęd :0 :0 skaczę nad nimi i chucham i dmucham, bo słyszałam, że kapryśne, ale jak dotąd jakoś sobie radzą ;)
NomiMalone

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: NomiMalone »

ja kiedyś też obcięłam pęd ale nic z nim nie robiłam tylko włożyłam do wody, efekt taki że padł :D
"zazdraszczam", że tobie sie udało
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: marwes63 »

Kingo wiele ciekawego u Ciebie się dzieje są nowe przyrosty i kwitnięcia to znak że nieźle sobie dajesz radę ze swoimi podopiecznymi.Rośliny ładne i zadbane. Są też i eksperymenty to też bardzo dobrze , ja uważam że pęd do wiedzy zawsze popłaca nawet jeśli jest to za sprawą naszego hobby i dotyczy tylko albo i aż storczyków.
Uczymy się wszyscy a Ty jak wspominasz dowiadujesz się też wielu rzeczy nowych czytając (przykład nazewnictwa typu rośliny o którym wspominasz) :ok: .
Mnie zawsze cieszy takie podejście jeśli się samemu do czegoś dochodzi . Nie mówię ze nie należy stawiać pytań na forum , wiem że tak jest o wiele łatwiej, że warto przekazywać sobie doświadczenia ale jest też wiele osób które czyta ostatni post w czyimś wątku i stawia pytania na które były odpowiedzi strona albo dwie do tylu.
Kingo powodzenia w dalszym powiększaniu kolekcji !
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Aniu, dzięki za odwiedzinki ;) Nie zawsze się zielenina chce słuchać, ale warto próbować xD Na pewno też Ci się kiedyś uda :*

Marku bardzo dziękuję za wizytę, za miłe słowa i wyczerpujący post ;) Miło mi się zrobiło :D

Napstrykałam tyle nowych zdjęć, że aż nie mam czasu nad nimi zapanować. Ale coś dodaję, bo mi zginie ten wątek w otchłani forum xD

Dzisiaj wszystkie maleństwa się wietrzyły, bo myłam okna i tata montował mi moskitierę (hurra! nareszcie się dorobiłam xD). Zrobiłam zdjęcie moich parapetów dopóki nie ma jeszcze firanek. Czy Wy też uważacie, że jeszcze sporo się zmieści? xD
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: nina1611 »

Miejsca pełno :) można szaleć :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Basia »

Gdybym to ja miała tyle miejsca na parapetach... :gwizdać:
ODPOWIEDZ