Storczykowy inwentarz kinkongi

kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Witam! ;)

Cześć, Karolkaaa - fajnie, że wpadłaś, zapraszam ;)

Dzisiaj kolejna część mojej storczykowej historii ;p Zakończyliśmy zakupy marcowe, przyszedł czas na kwiecień xD W kwietniu (09.04) Byłam w LM z zamiarem kupienia jakiegoś przekwitniętego storczyka na wyprzedaży, bo już wcześniej tam widziałam takie oferty. Obeszłam całe stoisko w poszukiwaniu liści Phalków, ale nic nie znalazłam ciekawego. Nie poddając się zaczęłam grzebać po takiej wielkiej metalowej półce, gdzie były przecenione rośliny dosłownie każdego maści. Wygrzebałam coś i oglądam - czy to dendrobium czy nie dendrobium? Oczywiście czytałam o innych gatunkach storczyków, ale dopóki się jakiegoś nie kupi tylko ogląda na obrazkach to wszystko się miesza. Ostatecznie postanowiłam kupić - cena 10zł. Użytkownicy drugiego forum potwierdzili - mam dendrobium ;) Typu phalenopsis co nie było trudne do zgadnięcia, bo miał dużo przyciętych już pędów. Postał u mnie za dwa tygodnie i już miał śliczne dwa pędy ;) Jeszcze nie zdążył z kwarantanny wyjść ;p
ok. 2 tygodnie po kupnie
ok. 2 tygodnie po kupnie
Kwitł skromnie i krótko, ale i tak byłam z niego bardzo szczęśliwa ;) Kwiatuszki ma bardzo malutkie, fioletowe. W sumie było ich 5 chociaż jednocześnie rozwijał góra 2 i szybko przekwitł. Taka mała radostka ;)
31.05
31.05
Dobrej nocy ;)
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Witam!

Kochani, muszę się przyznać, że całymi dniami siedzę na forum i przeglądam Wasze kolekcje.. W głowie się wprost nie mieści jakie cuda kitracie w domach! Przez forumowiczów chodzi za mną Mini Mark xD

Ja dziś na storczykowo spędziłam dzień, bo wczoraj przyszła paczka z roślinkami z innego forum. Fiołki posadziłam od razu, nad storczykami się wahałam, bo na 3 sztuki aż dwie miały po kilka króciutkich korzonków i rozmyślałam w czym by je tu "reanimować". Myślałam nad sphagnum, ale ostatecznie stanęło na podsiąkającym keramzycie. Wrzucę fotki z pewnością za jakiś czas. W dodatku wczoraj żółty Phalek wylądował na banicji w przedpokoju bo zauważyłam na nim wełnowca! Wypatrzyłam jednego darmozjada między kwiatkami i zaraz zdjęłam, obejrzałam wszystko, ale nic więcej nie znalazłam. W przyszłym tygodniu muszę i tak jechać do ogrodniczego to koniecznie przywiozę jakąś chemię i zastosuję profilaktycznie :zły:

Z bardziej pozytywnych wieści to to, że miniaturka przedłuża swój pęd i nie próżnuje jeśli o odgałęzienia chodzi. W sumie uruchomiła już 4 oczka (więcej póki co nie ma). Zapowiada się na to, że wszystkie zakwitną równocześnie. Muszę pokombinować jak można je jakoś ładnie upiąć jak podrosną ;)

A dziś dodaję moje zakupione w kwietniu Oncidium, już przekwitnięte i przesadzone oraz dzisiejsze zdjęcie Dalmatyńczyka, który nieustannie kusi swoimi kwiatuszkami ;)
Załączniki
12.06
12.06
28.04
28.04
Kasia_K

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Kasia_K »

Przybyłam z rewizytą :) Śliczne okazy prezentujesz, czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć. Zazdroszczę - oczywiście pozytywnie - własnego kwitnienia na "Dalmatyńczyku" - mój po kwitnieniu sklepowych jakoś nie ma chęci do ponownego kwitnięcia. W Mini Marku też się zakochałam jak zobaczyłam go na tym forum - na szczęście udało mi się go spotkać w zwykłym markecie budowlanym, czego i Tobie życzę :)
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Wielkie dzięki Kasiu ;) Zapraszam Cię do mnie serdecznie ;* Mini Marka mam nadzieję gdzieś kiedyś upoluję ;)

Dzisiaj robię mały przeskok w mojej storczykowej historii - pomijam 3 Miltoniopsisy i jednego Phalenopsisa, które zdobyłam niedawno. Pierwszy Miloniopsis zakupiony w kauflandzie teraz kwitnie, ale już powolutku kończy. Pozostałe dwa razem z Phalkiem zamówiłam z drugiego forum, gdzie koleżanka trochę narzekała, że storczyki jej się nie trzymają. Długa droga przed nimi - jeden Miloniopsis i Phalek prawie nie mają korzeni, drugi Miltoniopsis to w zasadzie pojedyncza pseudobulwa. Jak tylko pojawią się pozytywne wieści to je umieszczę ;)

A tymczasem prezentuję moje spełnione wielkie storczykowe marzenie - Vandę ;) Pojawiły się w LM w wazonach, kosztują 140 zł co zwaliło mnie z nóg, chociaż wiem, że są tyle warte.. Między innymi dlatego Vanda była moim cichym marzeniem - strasznie mi się podobają, ale nie dysponuję takimi środkami. Ukochany zakupił mi w prezencie i sprawił wielką radość ;)

Zdjęcie świeżo po kupnie ;) Teraz podwiesiłam ją w tym wazonie, dzięki temu korzenie są luźniej puszczone, a kwiaty ładniej się prezentują. Przy okazji wycięłam kilka cienkich i nadgnitych korzonków. Z przykrością stwierdziłam, że zwinięte na dnie wazonu korzenie w niektórych miejscach popękały, a jeden całkiem duży w ogóle się wyłamał. Z dwojga złego nie stała długo w wodzie - kupiona dzisiaj, a jeszcze wczoraj, gdy tam byłam w wazonach wiało suszą. A podlewali je grubo powyżej pierwszych liści. Teraz jest już ciemno, jutro pokażę jak się prezentuje obecnie ;)
Załączniki
Moje maleństwo ;)
Moje maleństwo ;)
Awatar użytkownika
kasialb1
VIP
VIP
Posty: 703
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:52
Status: Aktywny
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kasialb1 »

Gratuluję pięknego prezentu, chętnie obejrzę więcej fotek, niech ładnie rośnie :super:
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: lucyna »

Jestem bardzo ciekawa nowych zdjęć Vandy :) Jeśli kolory w sztucznym świetle są prawdziwe to masz niezłą pięknątkę :D
ibyza

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: ibyza »

piękne to Twoje maleństwo :)
kinkonga

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Witam serdecznie! ;)

kasialb1, ibyza - dzięki wielkie! :*

lucyna - już nadrabiam zaległości ;)

Oto jak wygląda moja Vanda powieszona w wazonie wyżej. Na tym zdjęciu kolory są trochę przekłamane..
Bez tytułu.jpg
Tu z kolorami już lepiej xD W sumie kwiatów jest 9 - wydaje mi się, że całkiem sporo?
Bez tytyhtułu.jpg
A to najwierniejsze kolorystycznie zdjęcie ;) Dokładnie tak wygląda moja królewna :serce:
Bertyz tytułu.jpg
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: bichette »

Piękny nabytek, ma super kolor i wygląda bardzo zdrowo.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Mariusz3357 »

ALE ŚLICZNA VANDA :0 :V :D Marzy mi się taka ciemna :klaszcze: Mam nadzieje że kiedyś będę miał taką w posiadaniu :) Ukochany wiedział co sprawi ci radość,i forumowiczom... lol
ODPOWIEDZ