Storczyki Elżbiety cz.2

Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

Elu,ciesze sie bardzo ze bellatulum zamieszka u Ciebie. To wyjatkowa Purchawka - jak je nazywa Lidzia :D . Wprawdzie myslalam, ze jest nieco wieksza, ale to pewnie przez to, ze na forum ogladamy zdjecia w powiekszeniach :P .
Wiedzialam, ze dasz rade z roslinkami - szczegolnie cieszy mnie, ze armeniacum rozwija kwiat :klaszcze: .
Zawsze sie zachwycam kwiatuszkami Masdevallii, bo jak na razie moim osobistym sukcesem u nich sa listki, z czego jestem bardzo dumna :anioł: .
A zdjecie zbiorowka Sabotkow, jak dla mnie mistrzostwo swiata :super:
Alusia61

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Alusia61 »

Elu, zbioróweczka przebojowa :D
Uwielbiam takie widoczki.
Nie dziwię ci się że M.princeps tak ci się podoba. Może kiedyś znowu na nią się skuszę.
Na razie zamówiłam u tego człowieka z Ekwadoru Masd. niewmaniana. Nie ma jej oficjalnie w liście zamówień ale mi obiecał że kawałek mi przywiezie na następną wystawę. Jedna jeszcze jest na mojej liście to M.goliath.
Kwiat ma podobny krztałtem do princeps i ayabacany, tylko kolorem się różni.
Strobelii pięknie wygląda tak drapieżnie z tymi włoskami w środku. Jestem ciekawa czy będziesz zadowolona z roślinek. Moje dobrze się przyjmują. M.pachyura big ma nawet trzy pąki tylko patrzę by dorosły i się rozwinęły.
Elu ja moich roślin jeszcze nie wystawiłam na stałe na dwór, tylko przy dobrej pogodzie latam z tymi paletami w te i spowrotem. jak jakaś pomylona. A że mam ich trochę to też mi schodzi najpierw z wynoszeniem a potem z wnoszeniem. Ciągle przestawiam też z miejsca w miejsce żeby nie za dużo słonka i żeby ich nie popaliło.
Ale już potem jak na stałe zostaną na dworze to trochę mi się ulży.
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Elżbieta »

Kasiu Ra - wyjątkowa purchawka jest już u mnie :szczęśliwe: :szczęśliwe: :szczęśliwe: i jestem przeszczęśliwa .Z nią przyjechał bliski kuzyn insygne - exul.:zakręcony: . Według chyba pani Danusi jest łatwy,chętnie kwitnie i szybko rośnie.A więc :super: .
Kasiu.Czy dam radę :pyt: Po prostu muszę.Już mi Sylwia pisała wskazówki dotyczące uprawy bellatulum :) .
Dziękuję :* w imieniu sabotków za pochwałę.Ale to nie moja zasługa ,tylko ich.Gdyby ich nie było,nie byłoby tego zdjęcia. :gwizdać:
Aluś,ale masz plany :0 .Goliath jest super,to prawda.I te,o których piszesz też.A ja wzięłam z Ciebie przykład i wyniosłam na dwór te najchłodniej lubne masdevallie,drakule i cymbidia.Drakule,i niektóre masdevallie zabieram na noc,rano przynoszę,a reszta nocuje.Ale na noc okrywam grubą agrowłókniną,bo jest przymrozek.Jak po nocy wstałam i poszłam zobaczyć jak się mają to ogarnęło mnie zdumienie.Tam było cieplutko. :D Nawet decumanie,która śpi jednak w domu liście uniosły się wyżej.
Pati dziękuję Ci :* .Jak się coś pokaże,to postaram się jeszcze przestudiować Tomka wątek o rozmnażaniu i spróbuję. :anioł: rozmnożyć z nasion.
A co do ignei - bardzo łatwa,chłodnolubna,nie lubi dużo nawozu.Ogromnie ją polubiłam :serce: ,ba raczej pokochałam.

Teraz nowości :szczęśliwe:
Paphiopedilum bellatulum - już przekwita,więc nie nacieszę się za długo jego pięknym kwiatem.
Ale następne moje stare marzenie się spełniło.Mam bellatulum.
Obrazek
Obrazek
Tu w nowym domku.Stara doniczka nie dość,że była czarna,to za niska,więc zaserwowałam jej wyższą,z dużą ilością dziurek i szpar,a ucieszyło mnie,że ma długie i zdrowe korzenie, i że zaczynają wyrastać 2 rozetki. :szczęśliwe: .
Paphiopedilum exul - niezły z niego wytworniak.Niegdyś się nim zachwycałam :want: ,nadarzyła się okazja i mam.I to z pięknym pączkiem.
Obrazek
Obrazek
Jego pączek i łodyga to taki słodki,kudłaty pluszaczek.
Jego też przesadziłam z tej czarnej doniczki.Korzenie rosły mu do góry,zamiast w dół,bo doniczka była za mała.
Teraz to już mnie chyba całkiem :zakręcony: poter :inlove:
:bye:
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Kaktus »

Elu,Ty wiesz ze kocham te sabotki i jak widze je u Ciebie i te paczuchy ,rozetki itp itd ,to zaraz mam lepszy humor! :D
Bellatulum uwielbiam ,jeden niestety mi padl ,od poczatku byl slaby ,widzialas go w moim mecharium ,sama mialas watpliwosci czy da rade i niestety :( .Ale mam nowego ,piekny okaz ,6 rozet i paczuch cudny ,na ktorym widac juz kropeczki ,wiec jak Twoj calkiem przekwitnie ,to bedziemy mialy mojego do wzdychania :)
Exul tez bardzo mi sie podoba ,jeszcze nie mam ,ale kiedys pewnie i do mnie trafi.Teraz marzy mi sie Sangii,albo Venustum ,a juz szczegolnie Pinocchio w wersji alba.....Moze dziewczyny kupia mi jakiegos w Dreznie :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Elżbieta »

:0 o rany,6 rozet! Gdzie to takie sprzedają?!Pewnie drogo,ale u nas zdzierają ile się da za jedną rozetkę.Już nie wiedzą ile brać.Żeby chociaż druga mała tam była.Wprawdzie bellatulum ma 2 malusieńkie i myślę,że wszystko będzie :ok:,bo ma super korzenie.
A o exul pisze,że jest bardzo łatwy,że szybko rośnie i chętnie kwitnie :D .Jest nieco mniejszy od insygne,podobny ,ale ciemniejszy.No i lubi temperatury pokojowe. A, i toleruje słońce.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: marwes63 »

Eluś oj Ty nawet nie przypuszczasz co ja bym dla takiej zbioróweczki zrobił... ;) :D
Napiszę że Modelki(rośliny ) wyglądają w niej niesamowicie, a na dodatek Ty jeszcze nowe wypuszczasz na wybieg :) . Gratuluję tylu ciekawych ( i drogich :( ) nowości :klaszcze:
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Elżbieta »

Właśnie Mareczku,na wybieg.Nie mam koni,to mam storczyki. :D .Cieszę się,że podoba Ci się moja zbioróweczka.Za kilka dni będzie inna,więc zapraszam ;) .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Elżbieta »

Na początku coś słodkiego,a więc MM,czyli Mareczek.Zostały na nim te kwiaty,które rozkwitły u mnie,reszta odpadła,pączki też. :oschły:
Obrazek

A to pierwsze kwitnienie chimerycznej Selphi Orion.Ach,co ona nie wyprawiała :moe: .Ale wreszcie jej przeszło i są efekty.Na razie pierwszy kwiat,są jeszcze 3 pączki. :D
Tu cała
Obrazek
Pojedyńczy kwiat.
Obrazek
To na razie tyle.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: lucyna »

Elu, tak sobie myślę, że im dziwniejszy kwiat to nasz zachwyt większy :D ''Normalne'' storczyki często nam już nie wystarczają ;)
Oryginał z tego Twojego piegowatego paputa :0 Listki całkiem giną przy jego ogromnym pyziaku :0
Szkoda, że MM grymasi, ale już Ty się za niego weźmiesz i wybijesz focha :D
Masdevallia urocza :D
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Sylwia3 »

Eluś jestem w szoku ile Ci przybyło Paputków!!! :0
Wspaniałe nowości! Paph. bellatulum niech zdrowo rośnie- zresztą przy Twojej opiece to każdy Papcio zakwitnie!
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
ODPOWIEDZ