Storczyki Elżbiety cz.2

Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: lucyna »

To Sabotki Tobie powinny włożyć na głowę koronę :super:
Czytając o zostawieniu storczyków na noc pomyślałam, że ryzykantka jesteś :wkurzony: Elu, mam nadzieję, że wszystkie przeżyją, a Ty będziesz miała jedno doświadczenie więcej :*
Kurkuma

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Kurkuma »

Śliczne paputeczki :super: Każdy cudowny :serce:
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

O kurcze ! Twoje Masdevallie O_O , wyobrażam sobie jak się czujesz... . Miejmy nadzieję, że się szybko odłapią. U mnie raczej zdarzały się poparzenia słoneczne, kiedy dogorywałam na migrenę i nie zacieniowałam kwiatów. To było rok temu, a do tej pory nie mogę sobie darować :mur: .
No i co ja mogę napisać o Sabotkach, kiedy już wszystkie słowa zostały wyczerpane. Masz ich wysyp i co który to piękniejszy :hypnod: .
Exul to rzeczywiście 'anemiczny arystokrata' lol , ale szlachectwo z niego emanuje, jest piękny !
A ta ostatnia zbiorówka :0 , gdybym nie wiedziała, że Sabotki Cię kochają, pomyślałabym, że to fotomontaż ;)
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Bober »

Jesrem pewna, że Twoje Massdevallie odżyją :* Trzymam za nie kciuki :super: Sabotki piękne jesteś królowa od sabotkow jestem pełna podziwu :0 Bardzo podoba mi się Deperle ;)
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
grzegorz
VIP
VIP
Posty: 505
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:30
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: grzegorz »

Elu, jak obiecywałem, wpadłem na sabotki popatrzeć ... i dostałem czego mi było potrzeba.
Fantastyczne. :super: :padam: :super:
Buldog w potrójnym wydaniu :hypno: - rewelacja, a ta ostatnia zbioróweczka :hypnod: :inlove:
Pozdrawiam,
Grzegorz

Storczykowa dziupla
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: bichette »

Elu, wspaniałe sabotki, takiej zbiorówki chyba jeszcze nie widziałam, no chyba że na wystawie :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: , jak długo dojrzewa rozetka na tym pięknym amerykańcu co mi się po nocach już śni? King wspaniały, jestem pod wrażeniem że tak długo kwitnie.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: marwes63 »

Elu no nie przypuszczałem że Ty na sabotki się przesiądziesz ;) :D W ładnym stylu to zrobilaś :super:
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Isilmeiel »

Przepiękne, jestem pod wrażeniem Twoich kwiatów :klaszcze: Przejrzałam cały wątek i najbardziej urzekła mnie Twoja Masdevallia Aquarius i ten sabotek z nakrapianym płatkiem :)
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Elżbieta »

Isilmeiel dziękuję bardzo. :* .Aquarius podoba się wielu osobom,a to niby zwykła hybryda,ale coś w sobie ma ;) :super: .
Mareczku,sabotki zafascynowały mnie o wiele wcześniej,niż np.masdevallie :) ,mam ich obecnie ponad 20,podczas gdy masdevallii jest 41. :D ,a zima to czas kwitnienia wielu sabotów,tak się składa,że tych,które ja mam,też.
Aguś,dziękuję Ci bardzo :* :serce: ,ale gdybym nie kupiła tych pokazywanych ostatnio,to byłoby ich mniej.Na Orchidarium ktoś zarzucił mi,że exul to nie exul.Mnie też zaskoczył jego kwiat,bo spodziewałam się czegoś innego.Ma w końcu oryginalną fiszkę od Schwertera. :niepewny: ,a co do kinga,to przekwitły mu 2 kwiaty.Reszta się trzyma.
Grześ,dzięki :* ,ja tez jestem zadowolona.Oj,to tak wychodzi,jak się nie dzieli ;) ,a że zachciało mu się 2 w jednym,to niech mu będzie :D .
[/b]Pati[/b] wszystkie inne,prócz barleany przeżyją.Deperlaczek jest istotnie niebrzydki,a że kwitnie często,na 2 i 3 kwiatki,tym bardziej go sobie cenię :super: :serce: .
Kasiu Ra,więc już wiesz,jak się czuję :załamany: .Barleana była już ładnie rozrośnięta,miałam ją od 3 listków.99 i 9 dzies.,że nie przeżyje,ale Kasia oferuje mi swoją z podziału.Reszta dojdzie do siebie po krótszym,albo dłuższym czasie. :zdegustowany: Co do exula,już pisałam wyżej,że na Orchidarium twierdzą,że to nie to.Dalsze kwitnienia pokażą jego oblicze.Ale arystokrata z niego prawdziwy, nic dodać,nic ująć lol .
Kurkumo dziękuję :* .
Lucynko nie zrozumiałam do końca pierwszej części O_o ,a z tm ryzykowaniem... tyle razy zostawiałam okryte folią,czy agrowłókniną przed przymrozkami.Do środka wkładałam termometr,który wskazywał kilka stopni więcej.Nigdy nic się nie stało,aż tu masz babo placek :wkurzony: .Na przyszłość będę wiedziała,że poniżej -5 nie zostawiać.
Iwonk bardzo Ci dziękuję :* .

Wybaczcie,że tak w biegu,bo to robota przed świętami,a mnie mają odłączyć jutro internet :D ,ale skąd ja i jakiego operatora znajdę,to nie wiem. Więc żegnam Was na jakiś czas[ nie wiem jak długi] i
Życzę zdrowych,spokojnych,radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie bliskich i aby dopisała pogoda

Wysyłam zdjęcia,które obiecałam - masdevallie i nowości,które przysłała mi Sylied.
Obrazek
Mój stary białasek,miał 6 pączków,zostały mu 3.
Obrazek
A ten kwitnie już po raz drugi z basala.
To nie masdevallie,ale grzech byłoby je pominąć.
Obrazek
Selphi Orion od Sylied.Pachnie jak Rosemary.
Obrazek
A to Rosemary
Obrazek
Po lewej Rosemary,2 po prawej Selphi Orion.Wyglądają jak jedna roślina,prawda?
I która jest ,która? O_o Niby Rosemary ma pachnieć,a pachnie S.Orion,a może to S.)Orion to Rosemary i odwrotnie :hypno: A może to jak Twix to jest to samo ??? A może nie ma 2 różnych ,tylko jedna różnie nazwana? :zakręcony: :zmieszany:
Obrazek
Trochę prześwietlone zdjęcie M.Aquarius
Obrazek
Rozkwitająca M.coccinea Harryana2
Obrazek
Zbiorówka wyszła fatalnie - przepraszam,ale czas mnie goni.
A teraz nowości
Obrazek
Masdevallia torta od Sylied- niespodzianka,kiedyś ją bardzo chciałam mieć ;)
Obrazek
Masd.strobeli.Przeurocze maleństwo.Pamiętacie jak kwitła u Marka?
Drakula podzieliła mi się przy sadzeniu na 3.To vampira.Jesienna mi padła,nie wiem dlaczego.Zobaczymy,co będzie z tą.
Obrazek
Najmniejsze listki są bez korzonków,więc zastosowałam reanimację.

Obrazek
Dwa liście,z których jeden się złamał i jeden jest bez korzonków stanowią drugą roślinę.
Obrazek
A to już ta właściwa vampira.Listki i korzonki ma mniejsze niż poprzednia,dlatego wylądowała w mniejszym koszyku.
Miłego Kochani i pa,pa nie wiem do kiedy :łzy: :bye:
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Bober »

Zbiorowka nie fatalna tylko fantastyczna :D Tak kolorowo można oczopląsu i slinotoku dostać :D lol
Zaciekawiła mnie Massdevalla Orion i Rosemary :D Faktycznie są identyczne, ale obydwie piękne :super: Kolor jest niesamowity, tak intensywny róż aż trudno uwierzyć 8)
Gratuluję nowości są piękne takie dorodne :klaszcze:
Pozdrawiam, Pati!
ODPOWIEDZ