Kolekcja Agnes

Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: katarzynka575 »

Agnes ja co prawda na koniec dnia ale się zachwycam Twoim phal. w paseczki ,ślicznie wygląda i w moim ulubionym kolorku jest (kocham róż i wszystko co jest różowe :D )
Pozdrawiam Kasia
agnes

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: agnes »

:) cieszę się, że Ci się podoba, to prezent, może to przyczyna tak nasyconego kolory i obfitych kwitnień. Mam go 3 rok i co sezon tak zdobi mój parapet.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: katarzynka575 »

Prezent dany od serca to pięknie kwitnie co roku :ok:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: bichette »

Cześć Agnes. Również Cię witam w naszym zwariowanym gronie.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
agnes

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: agnes »

Również serdecznie Cię witam, mam pytanie odnośnie zdjęcia na Twoim avatarze, co to za storczyk? Przepiękny jagodowy kolor.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: bichette »

To dendrobium typu phalaenopsis. Nieoznaczona hybryda upolowana na jakimś markecie i nie rozpieszczająca kwitnieniami, przynajmniej jak dotąd miałam tylko jedno własne kwitnienie -ubiegłoroczne z avatarka. Jest ze mną 2 lata i z niecierpliwością oczekuję obecnie pędów z nowych przyrostów, niestety na razie nic się nie kluje.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: Kasia_Ra »

Witaj Agnieszko na forum :D
Śliczne masz storczyki :ok: , czekam na więcej ;)
agnes

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: agnes »

Kasiu jak tylko coś zkwitnie to zaraz będę wklejać zdjęcia. W przyszłym tygodniu powinnam zobaczyć bardzo wyczekiwane kwitnienie.
bichette Dendrobium Phalaenopsis jest jedną z roślin którą mam wielką ochotę zaprosić na mój parapet. A kolor twojej sprawia że ta ochota jeszcze bardziej się powiększa :D
agnes

Re: Kolekcja Agnes

Post autor: agnes »

W podziękowaniu za wszystkie miłe wpisy pokarzę Wam kwiat mojej ulubionej hybrydy Phalaenospis, to pospolity kundelek, ale kwitnie co rok od 3 lat, dzięki przesadzeniu do nowej doniczki zakwitł piękniej i dłużej, no i pachnie :D . Niestety kwitnienie powoli się kończy.

Ucieszyłam się dziś rano bo mój mały eksperyment trzymania roslin wymagających większej wilgotności w koszyczkach akwarystycznych z sphagnum zdał egzamin. Umieściłam w takim zestawie keiki ( 3 zrośnięte) Phalaenopsis equerstris, są jeszcze złączone pędem z rośliną mateczną. Niestety poparzyłam korzenie zbyt ciepłą wodą i przestały rosnąć. Blisko 2 miesiące nic się nie działo, tym czasem dziś rano zobaczyłam zielony fragment odrostu korzenia poparzonego, czyli znak, że korzeń zaczoł się regenerować :klaszcze: . Kolejnym znakiem, że metoda się sprawdza jest to, że inny korzeń tak intensywnie rośnie, że przerósł już koszyczek ( zdjęcie).

Ostatnią miłą wiadomością na dziś, jest zwiastun kwitnienia Dtps. Purple Martin
Załączniki
Nie mogę się już doczekać.
Nie mogę się już doczekać.
Zregenerowany korzeń.
Zregenerowany korzeń.
Kwiaty mają w realu dużo intensywniejszy żółty kolor
Kwiaty mają w realu dużo intensywniejszy żółty kolor
ODPOWIEDZ