Storczyki Kasi_Ra 2

Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Elżbieta »

Kasiu,ale to Onicidium jest śliczne :0 ,ten Phalaenopsis też mi się podobał.Już zazdroszczę kwitnienia.A ja teraz cieszę się Philadelphią. :D
Jutro zapraszam do mnie ;) Może uda mi się coś przesłać.
Co do tego internetu to nic na razie nie powiem.Napiszę petycję. :P 8)
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
katja

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: katja »

Kasiu imienniczko moja wspaniałe nowości :klaszcze: Tylko czekać aż zaczną kwitnąć :gwizdać: to dopiero będzie widok O_O Piękny poczciwy falek :) One nie zawodzą :*
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: darek »

Trochę spóźniony ale jestem.Sporo tych nowości i do tego wielość gatunków.Onicidium bardzo ładne i wysokie,pewnie w transporcie łatwo nie było.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: katarzynka575 »

Kasiu ja też się pozachwycam oncidium a czy pachnie ? kolorek ma obłędny .

Widzisz i jest pedzik na mini a kto mówił że tylko u mnie kwitną :P a u mnie przestój tylko idą w zielone i korzonki .
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
nieszka
VIP
VIP
Posty: 1011
Rejestracja: 12 maja 2012, o 16:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: nieszka »

UUUUUUUUUU ale ci sie nowosci nazbieralo co jedna to piękniejsza, oby szybkko zakwitły :*
Zapraszam do mojego storczykowego okienka
http://www.myorchids.bloog.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ag-Nieszka

Pamiętaj, zdjęcie jest własnością tej osoby, która je wykonała
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasia_Ra »

Ale mi się zaległości narobiło w wątku :rumieni: .
Tylu gości mnie odwiedziło :super: , wszystkim bardzo serdecznie dziękuję :padam: . Przez pracę nie ma kiedy zrobić zdjęć i odkurzyć wątku. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, mam więcej kasy na moje chciejstwa ;) .


Małgosiu, w październiku też bywają słoneczne dni, może uda Ci się w takie trafić podczas urlopu :D .


Lucynko, dziewczyny obdarowały różnościami mówiąc, że to proste ;) :D. Instrukcji muszę sama szukać w internecie, lub wyławiać z wątków. Zawsze mogę pisać na pw i zasypywać pytaniami wszystkich :hyhy: .


Bożenko, piszesz o czekaniu na kwiatki moich nowości, a ja mam inny priorytet - najpierw chcę żeby przeżyły :P ;) .


Kasiu ( kasia74), no właśnie - tyle gatunków na raz ! Wyzwanie ogromne, ale czy podołam :pyt: To jak Mount Everest ;).


Marku, zawitałeś na początku drugiej części, więc nie może być mowy, że późno :D .


Aniu, mam nadzieję, że z tymi oncidiami mi się powiedzie, i że doczekam się własnych kwitnień ;) .
Bardzo się cieszę z wyjazdu do Łańcuta, dla mnie to też prawie koniec świata, więc skorzystałam z okazji, że byłam nieco bliżej .. . I tak jechałam ponad 1,5 godziny w jedną stronę, ale warto było :D . Też kiedyś tam trafisz, przy jakiejś okazji, czego Ci życzę :ok: .


Kasiu ( kasialb1), dziękuję.


Sylwio, dziękuję.


Elu, Oncidium z Łańcuta też zachwyciło mnie kolorem i zapachem, i kupiłam je wbrew rozsądkowi, ale ... użyję stałego argumentu - nie mogłam mu się oprzeć ;) .


Kasiu ( katja), dziękuję.


Darku, wcale nie spóźniony - w samą porę :D . Z transportem Oncidium nie miałam problemów, bo mam duży samochód, a tym razem wiozłam tylko karton storczyków ;) . Zwykle miałam jeszcze pełno ogrodowych roślin, czasem jakieś krzewy. Póki co, mój ogród już się wysycił, więc samochód mniej przypominał dżunglę lol .


Kasiu ( katarzynka575 ), oncidium pachniało waniliowo, a jest to jeden z moich ulubionych zapachów, więc będę czekać na własne kwitnienie, by móc się nim cieszyć.
Pędzik na mini, chyba nie do końca uważam za swoją zasługę, raczej za cechę charakteru tej rośliny, bo jest u mnie tak krótko.. . Ale faktem jest, że i tak się cieszę :D .


AgNieszko, dziękuję.



Hybrydka Phal przyjechała do mnie z trzema kwiatkami, ale nim się zebrałam do zdjęć - pozostał ostatni. Pachnie ! Nietypowo, ale mnie się podoba :D
2 s.4 SAM_7210.jpg

Dzięki uprzejmości Gosi - Gojka42 - stałam się posiadaczką takiego słodziaka
2 s.4 SAM_7207.jpg
2 s.4 SAM_7209.jpg


Moje własne kwitnienie na nowym pędzie
2 s.4 SAM_7214.jpg


Ten kwitnie już na drugim pędzie, ale chyba jest zmęczony, bo tylko 3 kwiatki o bardzo pastelowych kolorach
2 s.4 SAM_7219.jpg


A tą hybrydkę wybrała sobie w sklepie moja córka i stoi u niej w pokoju. Kwitnie z odbicia
2 .s.4 SAM_7228.jpg
Ostatnio zmieniony 29 maja 2016, o 22:53 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: marwes63 »

Kasiu choć na dworze mglisto zimno i ponuro to u Ciebie nadal pełnia lata i zjawiskowe kwitnienia zwłaszcza na bordowym woskowcu z białym obrzeżem na płatkach . Ma w sobie to coś co przyciąga wzrok :super:
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Bożena »

Bożenko, piszesz o czekaniu na kwiatki moich nowości, a ja mam inny priorytet - najpierw chcę żeby przeżyły :P ;) .
Wybacz Kasiu, ale ja nie mam żadnych wątpliwości, że on pod Twoją opieką nie tylko przeżyją, ale również szybciutko zakwitną ;)

Ja nie wiem jak Ty to robisz, że u mnie koniec lata i pochmurne dni, a u Ciebie środek lipca :P
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: nina1611 »

ładne, słoneczne zdjęcia :)
piękne nowości :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Kasia_K

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasia_K »

Kasiu zdjęcia jak zwykle przepiękne :inlove: A pomarańczowej hybrydki to Ci zazdroszczę, w realu musi być jeszcze piękniejsza niż na zdjęciach, i dodatkowo jest akurat w kolorze, który uwielbiam
Zablokowany