Storczyki Kasi_Ra 2

Kasiek

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasiek »

Kasiu, a jak z nawozeniem? Bo ja cos kojarze, ze jak w zeszlym sezonie nie dawalam nawozu dla kwitnacych, to z zapachem bylo gorzej. Ale moze tak mi sie tylko wydaje.
adasiowa

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: adasiowa »

Dobry wieczór Kasiu :)
Jest mi bardzo miło odwiedzać Twój wątek - ilość oryginalnych i pięknych storczyków, których dotąd ne znałam, przyprawia o zawrót głowy - ale przyjemny ;-) liodoro niezwykle urokliwy, czarnuszek - cudo, a moimi faworytami są wszystkie o drobnych, licznych kwiatach ...
Czy masz może garść porad odnośnie uprawy Ph. equestris var alba ? byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)

Może przeoczyłam informację, ale chciałabym także zapytać o kwitnienia Twoich oncidium?
Pozdrawiam serdecznie :)
Ania
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasia_Ra »

Kasiu, ja wszystkim kwitnącym daję nawóz na kwitnienie, choć w zeszłym roku chyba przesadziłam, bo były rosochate pędy, a kwiatów jak na lekarstwo, więc teraz dawkuję ostrożnie :niepewny: .


Aniu, miło powitać Cię w moim w wątku :padam: . Cieszę się, że podobają się moje kwiaty, choć przyznam, że ostatnio coś nie możemy znaleźć współnego języka :( .
Niestety, Ph. equestris var alba, nie posiadam, więc Ci nie pomogę, ale inni na bank go mają - jak będziesz przeglądać wątki, to trafisz.
A oncidia, cóż, kwitły u mnie tylko kupione z kwiatami, a własnych już nie doczekałam, bo gasły w oczach, aż zupełnie padły :beksa: . I mimo, że uwielbiam ich drobne kwiatuszki i cudowny zapach, postanowiłam już więcej nie kupować i nie mordować :hgw: .


Miałam tydzień urlopu, nawet kilka kwiatków z zimowego kwitnięcia się rozwinęło, ale co z tego, jak już piąty dzień leżę w łóżku z przeziębieniem :kwaśny: . Nawet dzisiaj córka podlała za mnie storczyki. Leżę i wkurzam się za niesprawiedliwość losu :wściekły:
adasiowa

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: adasiowa »

Kasiu, dzień dobry :)
Proponuję nie zamartwiać się stanem naszych storczyków, ponieważ wiadomo, że zima nie jest najlepszą porą dla tych roślin ... poza tym właśnie te kwiaty wymagają od nas maksimum cierpliwości ( chociaż dla mnie prym wiodą fiołki afrykańskie ;-) ). Osobiście cieszę się nawet z tego, ze zakupione dawno temu storczyki, mimo, że przekwitły, nadal żyją i cieszą oko zdrowymi liśćmi -które także są niezwykle dekoracyjne... widzę jednak, że niektóre moje brzdące zaczynają czuć wiosnę ... ale do pełni szczęścia jeszcze daleko ;-)
Waszych wątków jest tak dużo i są tak obszerne, że trochę czasu mi zajmie, zanim przebrnę przez wszystkie :)
Życzę szybciutkiego powrotu do pełni sił - kuruj się, bo storczyki tęsknią za Tobą :)
Pozdrawiam cieplutko,
Ania
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasia_Ra »

Dziękuję, Aniu, za życzenia i słowa otuchy :* . Storczyki, rzeczywiście, za mną tęsknią - robiąc dziś zdjęcia zobaczyłam na nich pokłady kurzu :hyhy: . A miałam takie plany na ten tydzień urlopu :załamany: .



Oto dzisiejszy efekt - widząc kurz na roślinach współczujemy właścicielce, przechorowanego urlopu ;) .


Zakwitły:

phal w typie Peabody

Obrazek

Obrazek


woskowy od Gojki

Obrazek

Obrazek


midi słoneczko

Obrazek


phal I-Lan Green Pixie

Obrazek

Obrazek



Nadal kwitną:

phal tzu chiang balm

Obrazek


sefedynowo - różowa hybrydka

Obrazek


pasiasty vel litlle zebra , u mnie raczej pasiasty ;)

Obrazek


phal Liodoro, którego zapach czuję, choć od tygodnia mam katar

Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kaktus »

Kasiu,Ty nasza phalkowa mamusiu :D :D :D
Zazdraszczam tylu kwitnien :taniec2: .Ten od Gojki fajny jest ,chyba miala nawet dla mnie jakies dziecko :]
A moj Pixie juz w krainie wiecznych kwitnien :(
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Paolka33

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Paolka33 »

Kasiu same cudeńka pokazujesz. :)
Jak pachnie Twój Liodoro?
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasia_Ra »

Kasiu, jak to tylu kwitnień zazdraszczasz !? to są wszystkie moje obecne kwitnienia :/

Współczuję straty pixie, jak będę dzieliła mojego to mogę Ci odstąpić :D

Paulinko, witam w moim wątku :padam: . Dla mnie Liodoro pachnie cudownie słodko :)
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kaktus »

Oooo ,Kasia ,Ty masz dziecko na tym pixie ,to ja chetnie przygarne :* :hura1:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasia_Ra »

Nie dziecko, tylko dwa w jednym :D . Ale jeszcze nie miałam odwagi rozdzielać
Zablokowany