Storczyki Mary

mara

Storczyki Mary

Post autor: mara »

Witam się i tu serdecznie :ok:
Jestem nowicjuszką w opiece nad storczykami. Zawsze mi się te kwiaty podobały.
Zwykle bywało tak, że jak był jakiś storczyk w domu... to po jakimś czasie kończył swój żywot. Postanowiłam wyjść naprzeciw.

Pod opiekę dostałam storczyka mojej mamy - obecnie reanimuje się w keramzycie, ale ciężko mi z nim. Nie widzę efektów, siedzi już tak prawie 2 miesiące i ani nie drgnie.
Później kupiłam białego phal. następnie kolejne 5 phalków od pewnej Pani. Przyszły po kwitnieniu, trochę bardzo zaniedbane, przesuszone.I tak dalej... obecnie moja kolekcja liczy się 9 osobników.

Te, które aktualnie u mnie kwitną to są dwa phalki. Jednego sama kupiłam, jednego dostałam.
Zdjęcia są z dzisiaj.

Jednopędowy
Obrazek

Dwupędowy
Obrazek
mara

Re: Storczyki Mary

Post autor: mara »

5 phalków w dniu, kiedy je dostałam:

Obrazek

Nie wyglądały za dobrze. Były przesuszone, miały poparzenia słoneczne, sporo uszkodzeń mechanicznych.
Wszystkie przesadziłam do nowego podłoża, uprzednio ucinając korzenie, które nie były zdrowe.

Dziś wyglądają już nieco lepiej. Są nowe listki, korzonki i testują moją cierpliwość. :oczy:

Obrazek
Większa wersja zdjęcia: http://imageshack.us/a/img513/6858/yy7r.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mary

Post autor: kasia74 »

Weroniko od czegoś trzeba zaczać najpierw jest 9 potem 19 a potem 90 albo i więcej :D Życzę wytrwałości i kolejnych okazów a wraz z nimi pięknych kwitnień
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mary

Post autor: nina1611 »

witaj ;)
ciekawie się zapowiada ;)
nim się obejrzysz kolekcja rozrośnie się w szybkim tempie , , , tak dziala to forum ;)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
mara

Re: Storczyki Mary

Post autor: mara »

Mam tylko nadzieję, że na wiosnę zobaczę ładne pędziki :D
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Mary

Post autor: Kasia_Ra »

Witaj Weroniko :)
Skoro pragniesz pędzików, tego Ci życzę :ok: , ale myślę, że one same w podzięce za opiekę i troskę zafundują Ci oprócz liści również kwiaty ;) .
mara

Re: Storczyki Mary

Post autor: mara »

Najgorsze w tym wszystkim jest teraz, że gdzie się nie obrócę... wszędzie widzę storczyki :oczy: Już się wiele razy hamowałam, by coś dodatkowego nie przywieźć do domu. :krzesło:
Alice 12

Re: Storczyki Mary

Post autor: Alice 12 »

Hej Mara milo ze ty tez sie przenioslas :D
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki Mary

Post autor: Bożena »

Witaj Weroniko, dobrze że tu trafiłaś, bo to forum życzliwych ludzi, którzy będą trzymać kciuki za Twój sukces ze storczykami :) Twój biały jest przepiękny i życzę Ci, żeby cała reszta tak pięknie kiedyś zakwitła :)
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki Mary

Post autor: marwes63 »

Weroniko ta choroba to straszna choroba :D( zwą ja storczykozą ).
Piszesz że już wszędzie widzisz storczyki, gdzie się tylko obrócisz :D .
To już poważny stan jej zaawansowania ;).
Zaglądam i ja tutaj aby pozostawić ślad po sobie :) , a tak na poważnie troszkę się dziwie dlaczego kolekcje rozbudowujesz na storczykach chorych , zaniedbanych ... .
Ja wiem że uratowanie storczyka i doprowadzenie go do kwitnięcia to prawdziwy sukces każdego z nas.
Takie sukcesy cieszą , ale trzeba długo na nie czekać , choć nie raz są i porażki które mogą zniechęcać . Więc życzę Ci tylko samych sukcesów i jak najwięcej , oby storczyki zakwitły szybciutko jak tylko mogą właśnie tylko dla Ciebie w podzięce za włożony trud i cierpliwość w ich opiekę .
Zdjęcia białego :super:
ODPOWIEDZ