Pozytywnie zakręcona cz. II

Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: goskle »

Dziękuję za odwiedzinki :*
malowany nadal kwitnie i przedłuża pędy.. ale nie będę go przechwalać..
tom_mix no chętnie bym spróbowała bo naprawdę warto.. spróbuję zapylić mu jednego kwiata i zobaczymy - jak długo trwa jej dojrzewanie? Ale nie mam pożywki.. :(
Co do keika to niestety poczekałam za dlugo, bo pęd usychał a keki razem z nim.. :(
Przyrost na zygmuncie rośnie ale.. ci..cho..sza..
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: tom_mix »

Gosiu, pożywki to nie problem :hyhy:
Pytasz o dojrzewanie torebki nasiennej, ciężkie pytanie. Na jednej hybrydzie u mnie 2 torebki wiszą już pół roku i dalej rosną... tak w sumie już powinny być dojrzałe :gwizdać:
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: goskle »

ok to będę próbować zapylać..
:D
liczę na pomoc.. późńiej.. Prosze trzymać kciuki..
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: goskle »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.. Nie miałam kiedy zrobić zdjeć, a potem wstawić je na forum.. dziecko z katarem i wychodzącymi 4 zębami jednocześnie.. :P
korzonki keika na roślinie, która praktycznie dogorywa zostały jej tylko korzeni (prawie wysuszone) - mogę ją oddzielić już?
Obrazek
pamiętacie mojego tygryska? potem miał keika, którego oddzielałam z pędem kwiatowym, pączki opadły ale jeden zakwitł teraz. oto kwiat keika tygryska..
Obrazek
masdev. nie przyrasta tak jakbym chciała.. i nie podobają mi się jej listki :(
Obrazek
a teraz reanimowane mini.. najpierw jedna z tych wcześniej zakupionych (okno wschodnie)
Obrazek
a teraz ta z ostatnich - leroya po 2 zł (okno zachodnie)
Obrazek
Katarzynka moje sabotki
Obrazek
mój zygmunt z nowym przyrostem
Obrazek
i turki wschodzące
Obrazek
Mam pytanie co to za roślina..?
Obrazek
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: katarzynka575 »

Gosiu a jakbyś keieczce zrobiła taki jakby cukierek z podkładem i na razie jeszcze zostawiła go na uschniętym pędzie tak dla pewności że będzie rósł . Śliczny tygruskowy kwiatuszek i co z tego że jeden ale zobacz jak szybko się pozbierał po oddzieleniu od mamy ;) .

Sabotki całkiem ładnie wyglądają oczywiście stare liście żółkną to normalne .

Masdev. też nieźle się prezentuje ,moja jedna masdv. też ma kilka takich listków ale jest zdrowa może to za dużo słonka ?

Mini ładnie się reanimuje piękny korzonek :ok:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: lucyna »

Gosiu, cieszę się, że mimo braku czasu pamiętasz o nas :*
Z keiki to zrób jak Kasia radzi, mamy wiosnę i pewnie się uda :ok:
Piękny ten kwiat tygryska :D
Mini ładnie się pozbierały :D
Sabotki to jakbym swoje widziała :niepewny: Wydaje mi się, że coś im nie pasuje, ale ze mnie rzadna specjalistka :rumieni:
Z Masdevalliami to dopiero zaczynam i nic Ci nie podpowiem :gwizdać: a jeśli chodzi o ostatnią roślinę to nie chcę Cię wprowdzić w błąd, bo pewności nie mam ;)
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: goskle »

Katarzynka na keiczka podłożyłam kawał kory i sphagnum i widać na razie rośnie (ale ci... żeby nie zapeszyć..)
sabotki są u mnie na balkonie i liście widzę, że im służy - muszę im tylko podłoże wymienić bez wapna..
Lucyna no tak sabotek to na razie tylko jeden mi kwitł tak w ogóle - a w tym roku i on zastrajkował, bo prawdopodobnie zalany został u pęd.. poslucham więc rad Katarzynki i trzymajcie kciuki :D :D
paul1941

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: paul1941 »

Witam Gosiu
Ja przede wszystkim gratuluje synka to chyba najważniejsze wydarzenie w Twoim życiu! Na razie to wszystko ale na pewno Cię jeszcze odwiedzę aby spokojnie obejrzeć II cz. Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: Elżbieta »

Na pytanie co to za roślina? - Odpowiadam - tłustosz.Bardzo miła roślinka z owadożernych.Gdy postawisz ją wśród storczyków,będzie wyłapywać ziemiórki itp.Jest :super: i fajnie kwitnie.I długo,jak już jest starszy.Podłoże torf x piasek gruboziarnisty 50/50.I w wodę,niech pije,a gdy wypije odczekać ze 2-4 dni i znowu.W zimie pije mniej,latem więcej.
Masdevallia to chyba barleana.Prawda?Czy dawałaś jej odpocząć? Myślę,że dobrze jej zrobi jakiś oprysk,albo chemia,a jak masz dzidziusia to olejek herbaciany,albo orzechy piorące.I niech przesycha między podlewaniami.Zwłaszcza zimą.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Kurkuma

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: Kurkuma »

Aksamitki w konewce :super:
ODPOWIEDZ