Pozytywnie zakręcona cz. II

Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: Sylwia3 »

Witam Gosiu w części drugiej :)
Ten Falek faktycznie wygląda jak Phal. equestris :)
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: tom_mix »

To ja się wpisuję do starego wątku a tutaj nowy sobie wisi :0 Gratuluję kolejnej części i mam nadzieję że będzie tak pięknie jak poprzednio.

Nie czytając opisu do zdjęcia pomyślałem że masz botanicznego equestrisa a tutaj niespodzianka, sklepowa hybryda :0 chyba że producent zrobił psikusa i włożył do palety oryginalnego equestrisa :D

Jeszcze powiem o dużym keiki, spokojnie możesz go oddzielić, ma ładne korzonki więc nie potrzebuje więcej mamusi do życia. Gdyby pędzik się zatrzymał to się nie przejmuj efekt chwilowy, cięcie to jednak stres dla roślinki.
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: goskle »

Witam się z wszystkimi serdecznie,, :D
no właśnie ta mini tak mi się spodobała, że musiałam ją wziąć - tak mi się wydawała podobna do equestrisa (czy jakoś można ustalić czy to hybryda czy nie ..? - chyba nie..?)
A co do oddzielenia mojej "malutkiej" keiczki :D po prostu mam ją oderwać od mamusi? Jest ona tak przymocowana do niej, że chyba inaczej się nie da co?
A jeszcze moje mini - te kupione z wyprzedaży to na 4 kupione 3 maja pędziki :D Ruch w interesie.. jak nie kwitly to nie a teraz proszę..
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: Karolkaaa »

Witam się i ja.

Gosiu marzenia się spełniają. Jeśli tylko masz warunki dla chłodolubów to czemu nie.
Jeśli masz masdevallie i najpierw z nimi próbowałaś i kwitną to z Draculą też sobie poradzisz.
Na moim przykładzie niestety to sie nie sprawdziło. Mam w domu masdevallie które w moich warunkach kwitną, resztę będę sprzedawać...ale niestety moja Dracula trafiła wczoraj do kosza :( :( ;(
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: goskle »

Witaj Karolkaaa ;) no może się marzenie kiedyś spełni.. masdev. mam jedną i na razie próbuje się z nią dogadać .. na razie nie kwitła..
Przykro mi, że Twoja Dracula padła.. ;(
a teraz kilka fotek..
moja mini już przesadzona - wsadzona była wcześniej w samym sphaghnum. A teraz w nowej doniczce..
Obrazek
Obrazek
koszyczek z mini.. tylko jedna z nich nie ma pędzika :D
Obrazek
Obrazek
na dwóch mini mam coś takiego..
Obrazek
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: kasia74 »

Gosiu to na ostatnim zdjęciu to wyglada mi na inwazję przędziorków :(
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: Kaktus »

Mi tez :(
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: bichette »

I mi niestety też, jest tego tak dużo że dziwne że wcześniej nie widziałaś . . .
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
dzika

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: dzika »

Puk! Puk! Można się przywitać? :)
Gratuluję kolekcji storczykowej i pięknego synka :) Jest o miesiąc młodszy od mojej córeczki.

A ta miniaturka, no nie ma bata, musi być blisko spokrewniona z equestrisem.
Ewelina G

Re: Pozytywnie zakręcona cz. II

Post autor: Ewelina G »

Witam! Podgladam twoj watek, ale chyba sie jeszcze nie wpisalam. Liscie porazone przedziorkimi wytnij szybciorem! Spal albo od razu do zsypu, zeby sie dziadostwo nie rozroslo. Najlepszy preparat to talstar 100 CE. Rozrob w wiaderku roztwor ten lub inny skoncentrowany preparat na przedziorki. I zrob storczykom kapiel w tym z 2-3 godziny, cale zanoz. Potem powies do gory nogami, zeby woda z trzonu wyleciala. Za 2 tygodnie to samo. Wyparz oslonki, umyj alkoholem parapety i okno i zrob oprysk innym kwiatom, ktore mialy stycznosc z zainfekowanymi roslinkami. Tnij, nie zaluj.
Dzidzis wspanialy, sliczny chlopczyk.
A mini to jakas hybryda equestrisa, widzialam takiego chyba w katalogu zd zdjeciami na OG.
ODPOWIEDZ