storczyki Katarzynki IVcz.

Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: katarzynka575 »

Aga przystojniak już przekwitł niestety i co gorsza rozetka coś marnie wygląda a jak na razie nie zanosi się na nową :( A u Ciebie coś się pokazało ?

Tomeczku drzewko już rozkwita ale przy tej ciemnicy która u mnie panuje zdjęcia wychodzą ponure i nie oddają jego uroku . Jak tylko zaświeci słonko zrobię zdjęcia i pokażę wszystkie moje kwitnące ;)

Iwonko witaj ,oczywiście że byłam . Mieszkać w Łodzi być zakręconym na puncie storczyków i nie być :D Osobiście bardziej podoba mi się właśnie tu w botaniku jest ładniejsza aranżacja . Kupić też zawsze jest co ,jeśli coś Cię interesuje specjalnego możesz zamówić przez internet w sklepie który będzie się wystawiał i odebrać osobiście .
Przyjeżdżaj :D

ZAPRASZAM
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: Iwona1905 »

Dzięki Kasiu za słowa zachęty mam tylko 40 km do pokonania, ale cóż to dla storczykomaniaka :) na wystawach w Łodzi już byłam 2 razy w 2011 i 2013, byłam bardzo zachwycona :super:
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: goskle »

Kasiu pokaż drzewko nawet jak nie będzie słońca.. :P
Russski

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: Russski »

Kasiu, Twoje sabotki są piękne, sam poluję na standardowego amerykańca. Nie wiem czy dam sobie z nim radę, ale kto nie ryzykuje ten nie ma. Przeglądam tak Wasze tematy i coraz więcej chcę... muszę dozować ilość zdjęć i informacji bo spać nie będę mógł :D
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: bichette »

U mnie na razie tylko kolejny listek rośnie i nic więcej. . .
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: katarzynka575 »

Iwonko daj znać jak będziesz przyjeżdżać do Łodzi to się umówimy :D Miło będzie Cię poznać

Gosiu dla Ciebie wszystko mówisz i masz (zaraz pokażę je w całości)

Ruski witaj w moich progach . Co do amerykańców to spoko kupuj jak trafisz to są sabotki bez problemowe ,kwitną co roku . Jeśli zapewnisz im chłodniejsze warunki (takie lubią najbardziej) sukces murowany :ok:
No tak z tym trzeba się liczyć jak człowiek trafi na forum to koniec coraz więcej chciejstw i coraz dłuższa lista .

Aga to dobrze że chociaż Twój przystojniak rośnie . Następne kwitnienie będziemy podziwiać u Ciebie



To teraz czas pokazać co u mnie kwitnie . Zdjęcia niestety w większości będą ciemne ,ale już powinniście się do tego przyzwyczaić . Ze słonkiem się mijam jak nawet już jakiś promyczek zapuści do mojego ciemnego pokoju to jestem w pracy .

Obrazek
Kwiat jednego z bliźniaków od tego storczyka-ków zaczęła się przygoda z tymi roślinami to już 6 lat
Obrazek
Gracjan w tym roku niema żadnego serduszka z kropeczek na grzywce (szkoda )
Obrazek
Ten sabotem mnie zaskoczył mając tylko jeden korzeń zakwitł . Jest to dość mały storczyk choć kwiat ma duży .
Obrazek
Tu w towarzystwie philadelphi i "cudaczka" widać jaka jest różnica między sabotkami
Obrazek

Obrazek
"dziwaczek"
Obrazek
"Szczepan"
Obrazek
"Skarlet" to kwitnienie cieszy mnie bardzo ,myślałam że na kwitnienie będę musiała czekać długo . W poprzednie wakacje storczyk był mocno poparzony . Mąż podlewając swojego bambusa jakąś odzywką poparzył Skarlet . Liście wyglądały okropnie ,po jakimś czasie uschły . Na szczęście urosły nowe i jest pęd z kwiatkami :D

A teraz dla wszystkich miłośników drzewko stroczykowe
Obrazek

Obrazek
Mini kupiona z przeceny dwa lata temu wreszcie zakwitła ,tylko 2 kwiatuszki ale jak cieszą
Obrazek
Pół miniaturka kwitnie nie zawodnie co roku
Obrazek
"śmigiełko" i jej nadłamany pęd nieźle sobie radzi zasuszyła tylko 2 pączki
Obrazek
Blado różowa mini od Arli rano delikatnie pachnie nawet w tej ciemnicy
Obrazek.
I takie cudeńko wreszcie zobaczę jego kwiatuszki na żywo :D

I to na tyle
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: katpio »

Ale u Ciebie kolorowo :) Nie widać, że to zima w pełni :D
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: lucyna »

Kasiu, Twoje storczyki są bardzo chętne do kwitnienia tej zimy i nie straszne im żadne ciemności :D
Zaciekawił mnie ten ostatni :gwizdać:
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: katarzynka575 »

Kasiu dziękuję ,storczyki trochę wolniej rozwijają kwiatki to chyba jest ta zima ;)

Lucynko ja już się przekonałam że nasze storczyki przystosowują się do warunków jakie im stwarzamy . A ostatni -kupiony od Arletki i powiem szczerze że myślałam że będzie wyglądał jak ten w awatarku u Gosi gojki42 Gosia też go kupiła od Arletki . Mój ma taką sama kolorystykę ale jest peorlicem .No chyba że jeszcze coś się zmieni ;)
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: storczyki Katarzynki IVcz.

Post autor: Kaktus »

Kasienko ,w koncu sie pokazalas!!!!Ilez mozna wyczekiwac???? Pieknie sie wszystko prezentuje ,sabociu z jednym korzonkiem sliczniusi :D .Drzewko jak wiesz ma wielu fanow tutaj ,a ja jestem baaaardzo wielka fanka.Chetnie bym Ci je zwinela :D
Bardzo mnie interesuje to ostatnie cudenko ,co ma buzke dopiero pokazac ,czuje ,ze to bedzie prawdziwy hicior!!!Jaki to storczyk Kasiu????
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
ODPOWIEDZ