Storczyki dzikiej

dzika

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: dzika »

Dziękuję Dziewczyny za komplementy dla Piccolo. :) Trafił mi się akurat osobnik bez problemu i dość obficie zakwitający. Szkoda tylko, że kwitnie tylko raz w roku. Przynajmniej do tej pory tak było. Może przyszłość przyniesie jakąś niespodziankę? Czy przedłuża pędy, też nie wiem :D Jak już wiecie, nie dotrwały do tego momentu.

A ja wczoraj dałam siostrze swoje cztery falki :niepewny: ;(
Nie było mi łatwo ściągnąć je z parapetu, ale dałam radę. Mam jeszcze kilka chciejstw, na które poluję, więc miejsce musi być. Część moich kwiatów stoi w pokoju, który do tej pory był niczyj, ale będzie niedługo należał do mojej młodszej córci, więc trzeba dotychczasowych mieszkańców gdzieś wyprowadzić. A tu jeszcze tyle planów...

Mam mocne postanowienie. ŻADNYCH INNYCH STORCZYKÓW OPRÓCZ ZAPLANOWANYCH!!! Chociaż te cztery wolne osłonki kuszą, kuszą... Nie, nie kochana. Zakaz chodzenia do miejsc, gdzie sprzedawane są storczyki!!! A jak już jakiś będzie kusił, to kijem go :kijem:
Kasia_K

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: Kasia_K »

Witam się i ja u Ciebie :) Przeglądam to co nam zaprezentowałaś i nie mogę wyjść z podziwu...przepiękną masz kolekcję, nie potrafię wybrać który podoba mi się najbardziej, bo wszystkie są rewelacyjne :inlove: , Maczka nigdzie nie widziałam na żywo, więc będę podziwiać go u Ciebie ;)
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: Karolkaaa »

Mój komentarz to taki : "o cholera" !!!
Phal faktycznie powalający, jego kolor i ta ilość kwiatów tym bardziej że drugi raz w takim wydaniu :D
No ale...ja kiedyś też złamałam pęd bo mi się poprawiać chciało!!! no ale nie było to tak obfite kwitnienie jak u ciebie..
Nie ruszaj już paluchami a jak cię korci to pogrzeb w nosie, ooo!! :P :D
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
dzika

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: dzika »

Witaj Kasiu_K :) :) :)
Bardzo Ci dziękuję za tak miły komentarz :serce:
Maczka też już nigdzie więcej nie widziałam i dlatego bardzo się cieszę, że go wtedy kupiłam.
Karolkaaa pisze:Mój komentarz to taki : "o cholera" !!!
Phal faktycznie powalający, jego kolor i ta ilość kwiatów tym bardziej że drugi raz w takim wydaniu :D
No ale...ja kiedyś też złamałam pęd bo mi się poprawiać chciało!!! no ale nie było to tak obfite kwitnienie jak u ciebie..
Nie ruszaj już paluchami a jak cię korci to pogrzeb w nosie, ooo!! :P :D
Dzięki :D Taki wyrywny mi się trafił ;)
W sumie to grzebanie w nosie to niezły pomysł ;) Może przy okazji coś wygrzebię lol

A u mnie pędzików przybywa z każdym dniem :) Już 18 phalaenopsis wypuszcza nowe pędy, w tym dwa botaniki: Bronze Maiden i Sumatrana South Thailand, której uszkodziłam pęd, z którym do mnie przyjechała :znudzony: Urwałam jej koniuszek pędu podczas podlewania. Myślałam, że się pochlastam :terminator: :młotek:
Poza tym z botaników w stałej gotowości do kwitnienia są cornu-cervi fma chattaladae i speciosa, która pierwszy raz zakwitła mi tak:

Phalaenopsis speciosa
Obrazek

Obrazek

Bardzo bałam się botaników phalaenopsis, a tymczasem całkiem nieźle się dogadujemy :)

Z nowych pędów bardzo się cieszę :D I tak wiem, jak zakwitną, ale każde kwitnienie jest przecież niespodzianką. Człowiek czeka, liczy pojawiające się pączki i rozgałęzienia i cieszy się jak dziecko :D
Ale znacie na pewno to uczucie :piękne:
Ostatnio zmieniony 27 paź 2013, o 22:10 przez dzika, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: Kaktus »

Hej Aneczko :* Piekne kwitnienie... :serce: :serce: :serce: .<I dziekuje Ci kochana serdecznie za zyczenia urodzinowe ,nieistotne ,ze spoznione ,bo wiem ,ze szczere :D :* :*

A jesli o maczka chodzi to ja raz ,dwa ,trzy,zamawiam dziecko !!!! lol lol lol
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: Kasia_Ra »

:0 cudnie kwitł Ci Phalaenopsis speciosa, życzę żeby tak samo pięknie znowu zakwitł :ok:
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: Karolkaaa »

ooo kochana śliczna Speciosa :D :D rewelacyjnie że każdy kwiatek ma inne ubarwienie płatków :)
No ja mam dość sporą roślinkę Speciosa 4n i czekam na kwitnienie..
Jak się nią opiekujesz? temperatury umiarkowane powinna mieć? przechładzasz?
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: bichette »

Piękne kwiaty speciosy :serce:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
dzika

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: dzika »

actus pisze:Hej Aneczko :* Piekne kwitnienie... :serce: :serce: :serce: .<I dziekuje Ci kochana serdecznie za zyczenia urodzinowe ,nieistotne ,ze spoznione ,bo wiem ,ze szczere :D :* :*
:serce: :serce: :serce:
actus pisze:A jesli o maczka chodzi to ja raz ,dwa ,trzy,zamawiam dziecko !!!! lol lol lol
Jeśli maczek się rozmnoży, to masz jak w banku :)
Kasia_Ra pisze::0 cudnie kwitł Ci Phalaenopsis speciosa, życzę żeby tak samo pięknie znowu zakwitł :ok:
Dziękuję :)
bichette pisze:Piękne kwiaty speciosy :serce:
Dziękuję :)

Karolkaaa moja speciosa stoi na zachodnim oknie. Mam ją od niedawna. Kwitnienie moje. Wszystkie moje storczyki, które stoją na oknach są przechładzane, bo po zamknięciu żaluzji są zamknięte między szyba i żaluzją, gdzie nocą spada wyraźnie temperatura. Tak więc w takim sensie była chłodzona.

dzika pisze: Mam mocne postanowienie. ŻADNYCH INNYCH STORCZYKÓW OPRÓCZ ZAPLANOWANYCH!!!
Człowiek to jednak słaby jest...

Pojechałam wczoraj po znicze do LM:
Phalaenopsis Apricot Sour
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście wróciłam bez zniczy. W ogóle nie mieli.
Pojechałam tam ponownie dzisiaj i okazało się, że znicze owszem są, obok storczyków :D
Człowiek jak już wpadnie między te regały ze storczykami, to jakaś zaćma go ogarnia i pole widzenia kończy się na krawędzi regału.
Ech.... Szkoda gadać.
marta325
Początkujący
Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 25 maja 2013, o 22:07

Re: Storczyki dzikiej

Post autor: marta325 »

:D ja tez tak mam, ze jak wpadne w storczyki, to swiat przestaje istniec :D Nic nie widze i nikogo nie slysze. Sa tylko one i ja :D Nowosc sliczna, taka brzoskwinka :super:
No i przez Ciebie mam nowe chciejstwo: speciosa. Pieeekny jest :serce: O_O
Pozdrawiam Marta
ODPOWIEDZ