Storczyki u Marka cz. 3

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: marwes63 »

Bożena pisze:Cudowny :), jakie fajne włoski :)
Bożenko ale nie dorównuje rzęsami do awatarkowego oczka ... :)

Kasiu (Kasia_Ra) bardzo dziękuje, ale powiem Tobie że wszystkie storczyki które maja taka budowę kwiatu że płatki pokryte są tysiącami drobnych włosków są bardzo ciężkimi modelami do fotografii. Naprawdę bardzo ciężko jest wykonać dobre zdjęcie i trzeba bardzo dużo ich narobić aby coś wybrac .
Jak dobrze jest teraz z tymi kartami pamięci :D .
Kasia_Ra pisze:(...)
Oczywiście obejrzałam wszystkie zdjęcia i jak zwykle zatrzymałam się przy nich dłużej, czerpiąc przyjemnośc dla oczu :oczy: .
Kasiu bardzo miłe to co piszesz :*

Kasiu (katarzynka575) zapraszam ekspres cały czas stoi w pełnym pogotowiu :D więc z kawą nie będzie problemu morze gorzej z ciastem... , ale jak się wcześniej zapowiesz to może coś upiekę ... :D ( na pewno zjadliwe).
A sabota nie oddam !!!!!!!!!!!!!!!! :D (piszę sabota ,bo paputek mało męski według Karoli .... :D )

Karola mówisz mało męski ..., paputek... , :D no no, to chciałbym poznać jeszcze więcej Twoich opinii... ;)
Jeśli on ma ksywe "Pantoflarz" to znaczy że kiedy Marek zechce, zakwitnie :)
No może nie aż tak do końca ale coś w tym jest :)
Właśnie przemówiłem kolejnym dwom do rozsądku :D ,oczywiście
pantoflarzom jak pisze Kasia lol ,oj Kasiu ciekaw jestem tych Twoich skojarzeń więc wpadajcie razem z Karolą i Marcinem ... :) Będzie miło !
ZAPRASZAM!
bichette pisze:lol "pantoflarz" bardzo ładny Marku, natomiast z niecierpliwością czekam na tą "czarną perełkę".
No tak i Agnieszka też o pantoflarzu wspomina :0 , dziewczyny czy Wy żeście się namówiły ... ;) :D
"Czarna perła" co prawda nie w koronie ale juz jest ,może będziesz miala okazję ja zobaczyć ... ;) :D

Witam Madziu cieszę się że powracasz do mojego wątku i znajdujesz coś co Cie zainteresuje.
Dzięki w imieniu sanderianki.
Callanthe pisze:Przykro mi z powodu Phal. Sanderiana :( Szkoda, bo śliczna roślinka :) Widać, że korzonki ma piękne i zdrowe (...)
Pati dlatego ja sam jeszcze jestem w szoku , właśnie przez te korzenie bo miałem storczyki które ginęły od korzeni zwłaszcza zimą od tzw . problemu" zimnych stóp".
Dziękuje za życzenia dla sanderianki.

Elu no właśnie szkoda :( , tym bardziej że już miała kilkucentymetrowy pęd ;(
No cóż trzeba się pogodzić.
Ale za to ja mogę tak po cichutku Ci powiedzieć że zazdroszczę tylu pędzików na igneii . Zwłaszcza teraz jak już wiem jak jej kwiaty wyglądają . Są naprawdę piękne.
Eluś Ty przesadzasz masdevallie zimą ... :0 :0 :0
Sylwia3 pisze:
marwes63 pisze:
i zatrzepotał rzęskami zalotnie jak ... . :D

(...)
lol

ale cudeńko!
Mareczku jaki z niego przystojniak! Ale brzuch to ma faktycznie duży :D widać, że sporo jedzonka na talerzu zostawiasz i dzięki temu Paputek przytył i to bardzo :D
Sylwuś no właśnie zatrzepotał rzęskami... , skąd ja to znam !;)
Dzięki za miłe słowa :*
Będę nie skromny jaki pan taki kram ( czuje że , po tym wpisie odezwie się wiele forumowiczek i mnie "zbeszta" :D )
... no wiesz ja sobie odmówię ,a storki muszą podjeść .
Zresztą jakbym tak wszystko zjadał to nie storki tylko ja bym z brzucholem chodził lol

Dzisiaj zacznę od" brzucholka" :D -Paph.sukhakulii x Paph.fairrieanum - dla Sylwii

Obrazek

Obrazek

ostatnie dziecko Phragmipedium Memoria Dick Clements

Obrazek

za to inne pchają się na świat (ten już sporawy)hybrydowy mieszaniec paphiopedilum - amerykaniec

Obrazek

Awatarkowy tez mnie mile zaskakuje( ale o nim kiedy indziej)!

Agnieszko(bichette) a te fotki z myślą o Tobie ;), żal że nie ma słoneczka bo ja zawsze czekam na kwiaty tego storczyka tylko dla ich cudownego , zniewalającego(mnie) zapachu ... .

Beallara Peggy Ruth Carpenter 'Morning Joy'

Obrazek

Obrazek

i cattleya hybrydka (od niej się zaczęło :D przywieziona przez żonke na ubiegłoroczne święta) resztę uczyniły koleżanki... - to już moje drugie jej kwitnięcie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: bichette »

Marku, wszystkie sabotkowe piękne ale największą radość sprawiłeś mi gwiazdą z dedykacji. Dziękuję :*
Moja też już kwitnie, ma 3 kwiatuszki i udało mi się kilka razy poczuć choć przez chwilę, pomimo kataru jej zapach, jest fantastyczny, dziwny, inny, zaskakująco wspaniały . . . przez co niesamowity :* :*
Piękne zdjęcia z tym drewnem/korą ???
Gratuluję pąków Cattleya :klaszcze:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: marwes63 »

:wstyd: Agnieszko bardzo Ci Dziękuje za tą ogromną ilość ... .
Cała przyjemnośc po mojej stronie ;) .
Ciesze się że Twoja "gwiazdeczka" też już raduje twoje oczki i masz możliwość poczuć ten zapach orientu który mi się tak szalenie podoba :) :*
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Bober »

Marku, wspaniała prezentacja! Zdjęcia robisz fenomenalne, chciałabym kiedyś się tak nauczyć :)
Twoje sabotki są przepiękne, Twoj Klemens z każdym zdjęciem zachwyca mnie na nowo. Efekt zachwytu potęgują jeszcze te cudne zdjęcia.
Gratuluję!
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Kasia_Ra »

Peggy Ruth jako modelka przeszła samą siebie :super: :klaszcze:
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Sylwia3 »

oj Mareczku ileż tu dedykacji dla forumowych koleżanek :)
Dziękuję za fotkę Brzucholka :* - to drugie zdjęcie rewelacja :D Uśmiałam się jak zobaczyłam to wielkie jajo i w sumie na tym zdjęciu to nie przypomina brzucha a wielki, gruby nochal :D Cudowny jest!
I niech trzepocze rzęskami bo ma je naprawdę boskie!

Clements równie zachwycający, wogóle wszystkie Buciki są wspaniałe- chyba nie ma brzydkich Sabotków i Phragmipediów.
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: marwes63 »

Pati oj jaka jesteś miła bardzo dziękuję :*
Ze zdjęciami to też nie jest tak że wychodzą tylko super .
Moja sesja foto( ale to poważnie zabrzmiało :D ), moja zabawa ze storczykami i aparatem trwa około godziny ,a nieraz i dłużej.
W tym czasie bawię się ustawieniami manualnymi i oświetleniem . Zazwyczaj jest ponad setka zdjęć , a potem jeszcze trzeba przejrzeć i wybrać to znów trochę czasu zajmuje .
Dodam jeszcze że nieraz z całej setki wybiorę dwa może trzy zdjęcia ,a reszta do kosza .
Dobrze że teraz te karty pamięci są takie duże.

Kasiu lubię tą "Gwiazdę " z dużej litery bo pisząc gwiazdeczkę jeszcze bym obraził storczyka a kwitnie pięknie i pachnie jeszcze piękniej( to mój storczykowy Nr1 - oczywiście na razie :D )
oj Mareczku ileż tu dedykacji dla forumowych koleżanek :)
Dziękuję za fotkę Brzucholka :*(...), wogóle wszystkie Buciki są wspaniałe- chyba nie ma brzydkich Sabotków i Phragmipediów.
Sylwuśczasami mi się zdarza ;) :rumieni: nie ma za co , :)
Jest dokładnie tak jak piszesz są bardzo intrygujące w swym kształcie i kolorystyce szkoda tylko że nie pachną ,ale cóż to już by było pewnie za wiele piękna w jednym storczyku :D

Dzisiaj moja "Czarna perła" :) rozkwitła trzema kwiatuszkami stoi cały czas w akwarium i nie daje się sfotografować niczym jakiś czarny charakterek.
To takie moje próby , trochę nie udane.
Przyznam się że nie jestem zadowolony z jakości tych zdjęć . Jest naprawdę bardzo ciężko, a same zdjęcia nie oddają tego jaki jest w rzeczywistości czyli mały, i czarny kwiatuszek ( charakterek ):D

Maxillaria schunkeana

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: bichette »

Marku, dzięki Tobie mogłam ją dzisiaj zobaczyć w realu. Jest śliczna, choć maleńka.
Zdjęcia wyszły Ci rewelacyjnie, bardzo mi się podobają :super: :klaszcze: :super:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Kasia_Ra »

Myślę, że nikt nie był by w stanie zrobić lepszych zdjęć ;) .
Kolor ma niesamowity, a warżka wygląda jakby była wilgotna, czy są na niej krople wody, czy to złudzenie :pyt:
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: lucyna »

Ojej, jakie cudo :0 Fantastyczny, głęboki kolor, piękny, woskowy połysk i ta wilgotna warżka :inlove:
Tak jeszcze zapytam nieśmiało :gwizdać: Cattleya to już ? :hyhy:
ODPOWIEDZ