Storczyki u Marka cz. 3

Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: goskle »

masdev. takie piękne.. super zdjęcia olbrzymka z liliputem :D
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Bober »

Cały czas fascynuje mnie Twoja płacząca Masdevallia :gwizdać: Za każdym razem gdy ją u Ciebie widzę zastanawiam się jak to możliwe :-) Natura jest niesamowita :oczy:
Kolekcja Twoich Masdevalli jest powalająca, jedna piękniejsza od drugiej :super: Muszę powiedzieć szczerze, że zawsze na Twoich zdjęciach zatrzymam się na dłużej, są przepiękne :ok:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: marwes63 »

Kasieńko nie padaj mi z wrażenia bo co ja biedny pocznę jak to zejście będzie przez moje storki .
Rozumie jakby prze zemnie ale storki... ;) :D
Kasiu zobacz co wyprawia " nasz wspólny król kolekcji" nie wiem czy w tej sytuacji to zdjęcie jest na miejscu bo mam zbyt daleko aby pomóc w razie czego :) :*

Obrazek

Gosiu i Patrycjo cieszę się że podoba się Wam to co tutaj przedstawiam
.Czasami nad zdjęciami jak mi się chcę to posiedzę dłużej i mam w swoich zbiorach parę ładnych zdjęć .
Pati ta masdevallia nie dość że fascynuje wielkością to jeszcze tymi kroplami które ja nazywam łzami(bardzo ciekawa legenda jest właśnie o tej masdevalli i jej łzach). .
Natura naprawdę jest nie dościgniona !
To może jeszcze jedna foteczka taka dość ciekawa :)

Obrazek

Miłej nocki !
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Bober »

Zdjęcia są naprawdę pierwsza klasa :super: Muszę się zagłębić w temat płaczącej Masdevalli, bo interesuje mnie, dlaczego to się tak dzieje, że ona płacze :gwizdać: Bardzo ciekawe zjawisko i za razem rzadkie :-)
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Kaktus »

Marku,ja mam slabe serce ,wiec dosc dzis emocji :D :D :D .Nasz Phragus to mistrzostwo swiata ,mam nadzieje,ze i moj mnie takim cudownym widokiem uraczy :0
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Bożena »

Marku, super są te mazdeczki, a ta płaczka to tak ciągle płacze ?, bez ustanku ?
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Kasia_Ra »

Jak zwykle nacieszyłam oczy pięknymi zdjęciami :V :klaszcze:
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Mariusz3357 »

Ależ to Phrag ma pączków.. :0 Oj długoo będzie kwitło.. :klaszcze: Masdevallie piękne.. :serce:
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Karolkaaa »

W tle heh masdevallia gigantycznie "malutka" :D :D
Śliczne to Phrag....nie mogę nazwy spamiętać kurna :) uwielbiam kwitnienia seryjne jak to..sabotki też są najlepsze w takim wydaniu :)
I chcę ci się pochwalić iż masd. Aquarius raczyła mnie swoim kwiatuszkiem :D :D YEEE ;)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: marwes63 »

Pati (callanthe) mam nadzieje że zgłębiłaś legendę o płaczącej masdevalli, ciekawa prawda .
Te krople wypływające z wnętrza kwiatu naprawdę pierwsze co przywołują na myśl to łzy.

Kasiu (actus) to mam problem , ale skoro jesteś słabego :serce: postaram się to wszystko jakoś dozować abym nie miał Cię moja droga na sumieniu ! ;)
Co do Phragusia to chyba się "pomyliłaś" pisząc że masz nadzieję , przecież Ty musisz być pewna że zakwitnie :ok: bo inaczej naprawdę gotów jest zrobić Ci psikusa :D

Bożenko , tak ta płaczka to tak bez ustanku ale ja takie lubię , może nawet powiem że kocham... ;) :D

Kasiu(Kasia_Ra) miło mi że tak odbierasz moje fotki. dzięki!
Mariusz3357 pisze:Ależ to Phrag ma pączków.. Oj długoo będzie kwitło.. Masdevallie piękne..
Mariusz i o dziwo powiem Tobie ze nie jest tak jak myślisz , sam jestem w szoku wczoraj zdąrzyłem zrobić jeszcze wieczorną sesję z dwoma kwiatkami i pączkami a dzisiaj rano :0 :0 :0 szok i :( kwiat leżał na podłodze więc to potwierdza tylko opinie że roślina nie jest długokwitnącą i po rozwinieciu kolejnego pąka zaraz traci poprzedni ;(
Dzięki w imieniu masdevallijek.
Karolkaaa pisze:(...) Śliczne to Phrag.nie mogę nazwy spamiętać kurna (...)
:) Karola to jest piękne w Was kobietkach że zaraz wszystko zapominacie ;) :D .
Dziękuje w imieniu krolewicza Phragmipedium Memoria Dick Klemens., z tym kwitnięciem seryjnym to nie jest tak pięknie do końca o czym już pisałem Mariuszowi.
Karolinko ale najważniejsze w tym wszystkim to Masdevallia Aquarius że uszczęśliwiła Cię w końcu tak wyczekiwanym kwiatuszkiem .
Przecież przypominam sobie jak zdobycie tego storczyka było Twoim wielkim marzeniem .
Masz teraz storczyka i kwiatuszek :klaszcze: :super:
... a jak tam Sedirea japonica chłodzi się, moja już dwa tygodnie ma zesłanie na strychu i :0 chyba ma pęd,

Obrazek

100% będę wiedział za parę dni.
Jeśli tak to troszkę :piwo: się poleje ;)
... a to ta wyśniona ;) masdevallijka(Aquarius) - zdjecia dosłownie jeszcze cieple

Obrazek

Obrazek

Obiecałem że będą tutaj te zwykłe- niezwykle.
Alu(Kokolidek) dla Ciebie mała sesyjka z najmniejszą kruszyna w mojej kolekcji phalaenopsisów - Phalaenopsis equestris :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i bardzo poważnie i dostojnie wygladająca w czerni "drapieżna Violka"-Odontoglossum Violetta Von Holm

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ