Storczyki u Marka cz. 3

Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Kaktus »

:0 Ty naprawde nie proznujesz drogi kolego :D .Co wchodze to nowosci ,a to kwitnie ,a to pedzikuje (a dzis tak w ogole to juz drugi raz jestem lol ).Powiem Ci ze ja uwielbiam wszestkie schilleriany ,stuartiany i ich krzyzoweczki tez :D .Wiec powiem krotko ,nowy nabytek jest sliczny!!! I ten drugi oczywiscie rowniez ,ale ja bardziej Wiganiae jednak lubie. :ok:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Karolkaaa »

Marku i moja już wczoraj staneła na podłodze, musiałam to na biegu zrobić :)
Teraz jak głupia będę czekać dwa tygodnie :D :D :D :D ale i tak pewnie "NIC" nie będzie!! :(

Jest różnica miedzy tymi dwoma królewnami i to spora.
Może nie w samym ubarwieniu bo w sumie praktycznie wyglądają identycznie ale rozmiar kwiatuszka znacznie różniący się!
Hybrydka ma małe liście duże kwiatuchy a POWAŻNA królewna ma duże liście i małe kwiatuszki..i jak obsypana :)
Gdzie ty tego wielkoluda postawisz ?? :D
Idealnie pasuje do dużego salonu :D :D

Świetne nowości ;)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: kasia74 »

Mareczku super nowość do Ciebie przyjechała, a czy mógłbyś skoro już tak porównujesz napisać jakiej wielkości sa kwiaty Twojej philadelphi a jakiej Wiganiae. Kurcze zawsze mi się philadelphia z małymi kwiatkami kojarzyła, i ta moja ma raczej zdecydowanie mniejsze od zwykłego phalka, więc ciekawa jestem jakiej wielkości sa u wiganiae ???
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Bober »

Cudna nowość :0 Jak kupowałam Martina to się zastanawiałam nad Schubertem ale wzięłam Marina bo... bo jakoś tak :D Śliczne fotki :serce:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: katarzynka575 »

Mareczku ja się dołączę do prośby Gosi mnie też one ciekawią .

Nowości piękne ,niebieskie kwiatuszki u "Kenneth Schubert" obłędne
A liściory u Pana Wiganiae ogromne :0 choć moja philadelphia ma podobne a Twoja philadelphia chyba jest młodziutka i dlatego ma je małe, prawda ?

Masdeval ale rozbieżność aż się wierzyć nie chce że to ten sam gatunek .

Drapieżna Violka jak co roku prześliczna :ok:
Pozdrawiam Kasia
Kurkuma

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Kurkuma »

Fantastyczne zakupy :D Gdyby nie to porównanie do siebie powiedziałabym, że to Philadelphia.
Ależ one są podobne O_O Doritaenopsis wpadł mi w oko jakiś czas temu... Kiedy ja go dostanę w swoje łapki :want:
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: marwes63 »

Dzięki ! dzięki ! dzięki ! za pochwały dla Phal. Wiganiae.
Faktycznie wygląda majestatycznie z tą ilością kwiatuszków i to nic że są troszkę mniejsze , ale do rzeczy :D

Gosiu, Kasiu (kasia74), Kasiu (katarzynka575), bardzo wam moje drogie dziękuję no niestety nie zrobię zdjęcia bo jej nie mam od przeszło tygodnia poszła do innego domku na naszym forum .Philadelphia na zdjęciu nie była tą moją rozgałęzioną to też "przybyszka " i faktycznie młoda.
Przyglądałem się im dość długo i mogę powiedzieć tylko tyle że jedyną dla mnie różnicą była wielkość kwiatów i leciutki wyczuwalny jakby w tle zapach (tak jak pisałem nie wiem do czego przyrównać).
actus pisze: Ty naprawde nie proznujesz drogi kolego .Co wchodze to nowosci ,a to kwitnie ,a to pedzikuje (a dzis tak w ogole to juz drugi raz jestem ).Powiem Ci ze ja uwielbiam wszestkie schilleriany ,stuartiany i ich krzyzoweczki tez .Wiec powiem krotko ,nowy nabytek jest sliczny!!! I ten drugi oczywiscie rowniez ,ale ja bardziej Wiganiae jednak lubie.
Kasiu oj nie wiesz jak mi miło że zaglądasz tak często ;) , a najważniejsze że jest co oglądać :) . Z tym pisaniem to mam "gotowce 'i tylko wstawiam lol , gorzej ze zdjęciami . Ale jeszcze troszkę jest tematów i zdjęć na najbliższy czas.
Też podobnie jak Ty podobają mi się storczyki z " kamuflażem " !. Nie mam jeszcze schilerianki :( , ale może kiedyś... .

Karola a czemu na biegu :0 , czemu się spieszysz ?, daj jej żyć swoim rytmem a na pewno odwdzięczy się Tobie zawiązanym pędem tylko zagwarantuj jej te odrobinę chłodziku jak pisałem i proszę nie bądź taką pesymistką !!!!!!!!
Trzymam kciuki za Twoją Sediree :ok:
Co do Wiganiae to tylko do zdjęć zagościł w salonie bo jak widać na zdjęciu lubię posiedzieć przy kominku i lampce winka :) a temperaturka się wtedy podnosi... :D i szybko by stracił to co ma najpiękniejszego- kwiaty , a one tak jak zauważyłaś są mniejsze niż u Philadelphi.
Callanthe pisze:Cudna nowość Jak kupowałam Martina to się zastanawiałam nad Schubertem ale wzięłam Marina bo... bo jakoś tak Śliczne fotki
Pati bardzo dziękuję . Za mną też chodziły te "niebieskawe" ,zawsze byłem pod wrażeniem jak patrzyłem na Martina w realu u Agniesi i postanowiłem sobie też zafundować . Tylko jak widzisz nie Martin a Kenneth Schubert :) To że wzięłaś Martina , hmmm , musiał mieć coś w sobie takiego że Cię bardziej pociągnęło w jego stronę ,to tak jak w życiu ;)
Kurkuma pisze:Fantastyczne zakupy Gdyby nie to porównanie do siebie powiedziałabym, że to Philadelphia.
Ależ one są podobne Doritaenopsis wpadł mi w oko jakiś czas temu... Kiedy ja go dostanę w swoje łapki
Łucjo bardzo dziękuję , Wiganiae i Philadelphia właściwie mają tych samych rodziców może tylko gdzieś po drodze Piladelphi się tylko "przymieszało" :D
Życzę aby Doritaenopsis nie tylko wpadł Ci w oko ale jak najszybciej w łapuszki ;) :ok:

No i może taka foteczka porównawcza mojej Philadelphi z Wiganiae zbierającej się do kwitnienia .
Ciekawe czy pobije te zeszłoroczne ponad 70 kwiatów mimo dwukrotnego złamania pędu.
Do tej pory nie mogę tego przeboleć :mur: to by była dopiero olbrzymia :)



Obrazek
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: katarzynka575 »

Marku Twoja Philadelphia przy takim rozgałęzieniu na pewno pobije swój rekord życiowy z tamtego roku NA PEWNO już teraz z gołym pędem wygląda niesamowicie :0 Jak Ty go utrzymasz w ryzach żeby się nie złamał jak już kwiatki będą ?
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Kasia_Ra »

O rety ! Ile mi się narobiło zaległości i to w tak krótkim czasie :0 . Wątek pędzi jak pociąg ekspresowy ;)
Pochwalę Violkę - w czarnym jej ..do twarzy ( ..do kwiatków? ..do płatków? :hyhy: ) :ok:
Nowość fantastyczna :V , piękne liście i tyyyle kwiatów :super: . Czy to ma być konkurencja dla starej, biednej, okaleczonej ( dwukrotnie - przez Ciebie !) Philadelphii ? Ach, ta wasza męska stałość :oczy:
Niebieski śliczny, a czy pachnie :pyt:
Z ogromną przyjemnością obejrzałam fotki mojej ulubienicy M. Aquarius, zdecydowanie nie mam ich jeszcze dość :)
Magdzia

Re: Storczyki u Marka cz. 3

Post autor: Magdzia »

Marku świetne porównanie Phalaenopsis equestris z 5 złotówką :ok: Dopiero teraz widzę jakie to maleństwo jest :V
Odontoglossum Violetta Von Holm rzeczywiście sprawia wrażenie drapieżnej i dostojnej damy ;) Piekna jest, uwielbiam takie kolorki :gwizdać:
Przepiękny Phalaenopsis Wiganiae :V Jaki dorodny !!! Ile kwiatów :0 Cudo :serce: :serce: "Kenneth Schubert" również śliczniutka :super:
Wow ale pędzior na tej Twoje Philadelphi :V :0 Niesamowity widok Ciekawa już jestem jak będzie wyglądać w pełni rozkwitu :oczy:
ODPOWIEDZ