storczykowa dziupla

Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: storczykowa dziupla

Post autor: katpio »

Dendrobium atroviolaceum fajne :) Kłopotliwe? Pachnie? Długo kwitnie? Moje małe chyba zasuszyłam przez nieuwagę :D
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: storczykowa dziupla

Post autor: carpe diem »

grzegorz pisze:Ależ przygoda z moją dziuplą (czyli orchidarium) trwa jak najbardziej.
To już 'kawałek czasu', więc dziupla w busz się przeistoczyła zapewne. Miło byłoby zobaczyć, jak to teraz wygląda w całości, o ile to nie tajemnica ;-)

Kwitnąca oplątwa wygląda bajecznie. :padam_z_wrazenia: Tolumnia również świetnie się prezentuje. A i pozostałe kwitnienia też smakowite. :super: :klaszcze:
wlazlamse

Re: storczykowa dziupla

Post autor: wlazlamse »

Piękne te Twoje storczyki i super pomysł na wykorzystanie akwarium :super:
Swojego czasu miałam cztery zbiorniki w tym jedno 475l i właśnie żałuję że sprzedałam :kwaśny:
Awatar użytkownika
grzegorz
VIP
VIP
Posty: 505
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:30
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: storczykowa dziupla

Post autor: grzegorz »

Kasia74,
Regularnie kwitnie tylko jedna oplątwa. Inna zakwitła po raz pierwszy po dwu latach.
Pozostałe trzy kwitły jakiś miesiąc dwa po zamieszkaniu w norce i jak dotąd nie powtórzyły tego wyczynu.
Wygląda na to że potrzebują w miarę wilgotno i dużo światła.

Daetorian,
To był pomysł mojej żony ( no przynajmniej postawienie w tym miejscu stojaka na kwiaty).

Katpio,
Co do zapachu atroviolaceum się nie wypowiem, proste w uprawie a kwiaty jak na razie nadal dzielnie się trzymają.

Carpe diem,
Generalnie to towarzystwo w akwarium rośnie sobie samo – na dziko, i fakt nieco zarosło.
Do tego stopnia, że przeoczył bym kwitnienie. Żeby móc pstryknąć jaką fotkę musiałem dziś zrobić nieco porządku.
Oto ukryte w głębi zbiornika, pierwsze (niespodziane) kwitnienie Trias Disciflora.
Obrazek

Kilka dni temu wykryłem też inną niespodziankę. Maluch taki a do tego w środku zbiornika i w cieniu, więc z jakością kiepsko. Microsaccus graffithii
Obrazek

Na koniec już nie w norce zakwitł właściciel gronka takich kwiatków:
Obrazek

Dendrobium otrzymane w prezencie pod nazwą Farmeri mini type
Obrazek
Pozdrawiam,
Grzegorz

Storczykowa dziupla
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: storczykowa dziupla

Post autor: darek »

Piękne kwitnienia i fotki .Tolumnia wpadła mi w oko :)
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: storczykowa dziupla

Post autor: kasia74 »

Grzegorz pięknie maluchy Ci zakwitły. D. farmerii bardzo ładne, delikatne ma płatki i takie fajne pastelowe kolory, czy ono ma zapach?
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
grzegorz
VIP
VIP
Posty: 505
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:30
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: storczykowa dziupla

Post autor: grzegorz »

Witajcie,

Kasiu ja nie czułem zapachu ale sprawdzę niedługo bo drugie takie szykuje się do kwitnienia.

A teraz aktualizacja – co się teraz pokazało.
Ostatnio było parę ładnych dni ale kiedy wracałem do domu to już po słoneczku było tylko wspomnienie, więc wszystkie zdjęcia przy sztucznym świetle.

Na początek jedyny sabotek który mnie zaszczycił kwiatem:
Paphiopedilum Collosum Var Thailandense
Obrazek
Obrazek

Dendrobium chyba w zeszłym roku chyba się przepracowało – po kwitnieniu wyprodukowało ze 6 keiki.
Wygląda na to, że ta część z nich która została oddzielona i posadzona w korze, już się ukorzeniła i puszcza nowe psb.
Chyba niedługo bedą mogły wybrać się w świat ( do innych maniaków).
Niestety stara roślina w tym roku uszczęśliwiła mnie tylko 1 kwiatkiem:
Dendrobium cretaceum x superbum anosmum
Obrazek

Ta colmanara to bardzo chciała w tym roku zakwitnąć!
Pierwszy pęd gdzieś koło nowego roku wbił się czubkiem w szparę nierozłożonego liścia, powyginał i w końcu usechł.
Kiedy jednak pojawił się drugi pęd z drugiej strony tej samej bulwy i znów trafił na taki liść spróbowałem i udało mi się wydostać czubek pędu. Nieco powyginany w dolnej partii ale za to silny i o zdecydowanie większych niż rok temu kwiatach: Colmanara Wildcat xx
Obrazek
Obrazek

Prezent otrzymany rok temu – nabyty w OG jako niespodzianka.
Wygląda na to że jest to Miltonidium Katrin Zoch
Obrazek

Na koniec phal który najpierw przez dwa lata nie chciał kwitnąć, tylko produkował korzenie (nie mieszczą się w donicy 17cm). W końcu przesadzony przedstawił się rok temu http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... 0#p100037.
W tym roku na stojaku pod ledami wygląda nieco inaczej:
Obrazek

Wesołych świąt wszystkim!
Pozdrawiam,
Grzegorz

Storczykowa dziupla
czarownica84

Re: storczykowa dziupla

Post autor: czarownica84 »

Przepiekne kwitnienia i zdjecia.
Paphiopedilum zdobylo moje serce :serce:
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: storczykowa dziupla

Post autor: Basia »

Piękne kwitnienia Grzegorzu! :)
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: storczykowa dziupla

Post autor: kasia74 »

Grzegorz piękne kwitnienia, colmonara bardzo mi sie podoba, chyba musze sobie taką kupić :D Jednak, ponieważ ostatnio zakochana jestem w dendrobiach to Dendrobium cretaceum x superbum anosmum mimo, iż tylko jeden kwiatek najbardziej mi sie podoba. Keiki powiadasz, że masz z niego, jeśli masz jeszcze jakieś wolne to chętnie odkupię. :D
pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ