moje storki

Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: moje storki

Post autor: darek »

Phale wymiatają . :D
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: moje storki

Post autor: Bober »

Bombowy !! :D Zdecydowanie najlepsze trio z wycieczki do Drezna :D
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Mogra
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 203
Rejestracja: 22 sie 2012, o 07:51
Status: Aktywny
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: moje storki

Post autor: Mogra »

przepiękna krzyżóweczka z violką :D z pewnością ślicznie pachnie ;)
Pozdrawiam Monika Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: moje storki

Post autor: Kasia_Ra »

Piękny :klaska: , chociaż z całej trójki dla mnie nr 1 jest phal Yapon Green Canary :padam_z_wrazenia:
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: moje storki

Post autor: nemo007 »

Bardzo Wam dziękuję za przemiłe wpisy :D . Strasznie długo mnie nie było i przyznaję trochę mi głupio. Ostatnio cos moje storki nie bardzo chciały kwitnąc, rosły dobrze, ale nie kwitły :( . Błędów w ich uprawie raczej nie popełniłem, tak więc musiał ktoś rzucić na nie urok ;) . Na szczęście mamy już prawie lato, tak więc posypały się zaproszenia na grylla, gdzie oprócz pysznego żarcia, toastom nie było końca..za zdrowie, żeby lepiej rosły, kwitły itp. :D Urok został przegnany i storki ruszyły jak przysłowiowy dzik w żołędzie.
Kwitną lub chcą kwitnac prawie wszystkie, ale najbardziej cieszy mnie Phal. bastianii (duży, piekne kwiaty i cztery pędy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i purpurowy Marcin (za piekny kolor)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Strasznie też mnie cieszy paphinia neudeckeri. Jak dla mnie jest to wspaniały i strasznie wdzięczny storczyk w parapetowej uprawie. Oczywiście, jak już wcześniej pisałem można odszukać w necie pełne przejęcia opisy, jak to zakwitła jednym pędem, po zapewnieniu jej warunków w jakich żyje na wolności, czyli puszcza amazońska na antarktydzkie ;) . U mnie rośnie w zbitym sphagnum przysypanym kamieniami, wisi na wschodnim parapecie i codziennie wlewam jej 100 ml wody - musi mieć mokro, zawsze mokro. Jak ma mokro, to i na liściach nie ma zbyt dużo plam. Obecnie wypuściła 6 już dużych pędów kwiatowych i trzy mniejsze, razem dziewięć.
Obrazek
Obrazek
zbiorowisko pędów
Obrazek
Obrazek
:papa1:
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: moje storki

Post autor: kasia74 »

Ignac normalnie nie wiem co mam napisać :padam_z_wrazenia: Cudny jest bastiani Martinek zresztą tez ale paphinia to juz mistrzostwo świata :D Gratuluje takich oszalamiajacych wynikow w jej uprawie
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: moje storki

Post autor: Kaktus »

To sie nagrylowales ....a potem jeczysz w pracy ze umierasz :u2:
Martinek jest boski i bardzo sie ciesze ze mam mojego.Bastiani u mnie choruje i chyba padnie niestety a tez byl piekny i wielki ,nie mam pojecia co go dopadlo,moze tez ktos urok rzucil?Teraz to trzeba czerwone wstazeczki zawiazywac na kazdym bo to nigdy nie wiadomo :u2:
Ta paphinia mnie rozwaliles,nie sadzilam naprawde ze tak dobrze sie zaaklimatyzuje w tych warunkach!Chyba dobrze opita i ogrylowana byla :D
Wielkie brawa :padam:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: moje storki

Post autor: katpio »

Ignac z tą paphinią to poszalałeś :radocha: :radocha: :radocha: Bastiani jest super, widziałabym go na swoim oknie :D
Musisz częściej grylować i wznosić toasty to będą tak ładnie kwitły :D
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: moje storki

Post autor: Kasia_Ra »

Martinek miodzio, bardzo lubię tego maluszka i jego kolorek :usmiech: . Phal. bastianii nieźle się zrewanżował za te toasty ;-), że już nie wspomnę o paphinii - rekordzistka :super: .
Czy tak oszczędzasz miejsce w doniczkach, że hodujesz po dwie rośliny ??? u paphinii widzę jeszcze pietruszkę ... może to ma wpływ na tak obfite kwitnienie Hmmm
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: moje storki

Post autor: nemo007 »

Bardzo Wam dziekuje Tygryski, za odwiedziny i komentarze :D .
Wreszcie, Wreszcie zakwitła moja wymuskana Paphinia neudeckeri. Oczywiście zakwitła po raz drugi od zeszłego roku :D . Jak już wcześniej ja przedstawiałem, podałem w wątpliwość, różne "arkusze uprawy" i mema w internecie, w których to doświadczeni hodowcy radzą, wręcz nakazują, aby była ona uprawiana w luźnym przepuszczającym podłożu - najlepiej kora z dodatkiem spagnum, po czym z duma prezentują ich kwitnienie na jednym pędzie :) . Ja twierdziłem, że w warunkach pokojowych ona musi rosnąc w bardzo zbitym, mokrym spagnum. Innymi słowy "wody musi mieć po jaj...znaczy się powyżej kolan" . Po moim poście dostałem maila od osoby, której tu, na forum nie ma, pisanego bardzo mądrymi słowami, ale je przetłumaczę na bardziej ludzkie :D :D :D " co za bzdury, ona umiera, jesteś ch.. (takiej brzydkie słowo) nie hodowca, nawet nie próbuj podważać słów gwiazd - ZOBACZYMY JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA ZA ROK PRZY TAKIEJ UPRAWIE"...Oczywiście uśmiałem się jak kuna w agreście :D , ale jakiś tam niepokój był :) .
Minął rok, warunki uprawy się nie zmieniły - parapet zbite i bardzo mokre spagnum - i moja paphinia zamiast zdechnąć, rozkwita, pozbyła się nawet szpecących plam na nowych liściach. Kwitnie..obecnie ma 10 (dziesięć pędów kwiatowych)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ