Storczyki Iwony

Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Kasia_Ra »

Kolor katlejki w sam raz na tę porę roku, od razu weselej :D
A phal. piegowaty baaardzo mi się podoba, lubię takie makiem posypane :inlove:
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczyki Iwony

Post autor: carpe diem »

Przyjemne kolorki. :usmiech:

Cattleya rzeczywiście słodko wygląda i nie dziwię się, że ją przygarnęłaś. :hypnod:
Może i ja wreszcie przekonam się do tych miniaturowych roślin i coś podobnego wybiorę, bo to dobra propozycja na przepełnione parapety. ;-)

Phalaenopsis oprócz koloru na pewno ma świetną nazwę :-P
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Kasiu, carpe diem dziękuję za odwiedziny i pozostawienie miłych komentarzy :)
Zakwitł phalaenopsis philadelphia :hura1: co prawda zasuszył 6 pączków, ale i tak nieżle sobie poradził :D
Główny pęd złamałam latem przy zasłanianiu rolet :( , wtedy był w fazie wzrostu. Mimo to storczyk wypuścił dwa boczne pędy z oczek oraz nowy pęd z dołu i obecnie wygląda tak :)
Obrazek
swoją drogą zastanawiam się dlaczego philadelphia wypuszcza takie długie pędy :pyt: w jednym z wcześniejszych kwitnień też tak miała :)
Obrazek
Mini katlejka ma już drugi kwiat :klaszcze: śmiesznie odwrócony do góry nogami
Obrazek
phalaenopsis Orange Smell Me zakwitł tylko 5 kwiatkami a miał łącznie 16 pączków ;( zapach też nie rozsiewa się po pokoju, trzeba nos przyłożyć do kwiatka :P niestety takie są uroki braku słoneczka :)
Obrazek
Za to ten phal świetnie sobie poradził i nie zasuszył żadnego pączka :klaszcze: już go wcześniej pokazywałam, ale nie był w pełnym rozkwicie ;)
Obrazek
Życzę wszystkim zdrowych i radosnych świąt :)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Basia »

Piękne kwitnienia mimo, że nie stuprocentowe :) Tak to niestety jest zimą.

Mi najbardziej w oko wpada cattleya :serce:
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Basiu dziękuję za odwiedziny :* katlejka też wpadła mi w oko i pomimo,że nie pachnie nadrabia urokiem :)
A oto mój prezent gwiazdkowy Ca.Duckitt Ruby No 5 x L.rosea, która przyjechała do mnie 22.12 :D
Od pewnego czasu podobają mi się laelie, polowałam na laelia anceps a wylądowała u mnie na parapecie ta oto krzyżówka :taniec:
Obrazek
Tak jak laelia anceps ta krzyżówka z laelią rosea kwitnie na długich pędach, dodam że lekko pachnie :radocha:
Obrazek
Zakwitł jednym kwiatem Cycnodes Wine Delight FCC/AOS, jeden a cieszy :hura1: do tego pachnie :)
ObrazekObrazek[/URL]
Swoje kwitnienie rozpoczął phal MM na razie jeden kwiatek :)
Obrazek
Pozdrawiam Iwona
piotrek

Re: Storczyki Iwony

Post autor: piotrek »

Laelia bardzo ładna :serce: , umieszczę ją na mojej liście zakupowej :usmiech:.
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczyki Iwony

Post autor: carpe diem »

Przy własnych kwitnieniach cieszy nawet jeden kwiatuszek - wiem coś o tym ;-) , - więc gratuluję!

Nie ukrywam też, że najbardziej oczy mi się śmieją do Cattleya Duckitt Ruby No 5 x Laelia rosea :serce:
Szkoda, że to krzyżówka i znalezienie tak samo kwitnącej graniczyć będzie z cudem. :załamany:
Pozostaje zatem życzyć szybkiego i obfitego wzrostu tego storczyka i ustawić się w kolejce, gdy kiedyś będziesz dzielić tę roślinę :-)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Odwiedzającym bardzo dziękuję, za pozostawienie miłych komentarzy :) Carpe diem jesli będę dzielić tego storczyka to o Tobie nie zapomnę :D
Tym czasem zakwitło den. aphyllum czy jak kto woli pierardii :u2: zakwitło tylko 4 kwiatami, mało ale cieszy.Dendrobium to jest w moim posiadaniu rok, wtedy kupiłam je z pączkami, myślę że gdybym zmieniła mu warunki uprawy zakwitłoby obficiej :P
Obrazek
Obrazek
A oto nowość która trafiła do mnie ok. miesiąca temu z trzema pędami, z czego jeden zasuszyła :( na pozostałych dwóch też wszystkich pączków nie rozwinęła, ale cieszę się z tych czterech kwiatków i z tego że mogę zobaczyć jej kwitnienie na żywo a nie w necie :P
Phaius schlechteri x pulcher var. alba
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Dobry wieczór :)
Zakwitł Phal PK ,,Miki"kwitnie niezawodnie na przełomie stycznia i lutego :) Pięknie pachnie :radocha:
Obrazek
Obrazek
Mój ,,Mareczek" w pełnym rozkwicie :hura1: rok temu też kwitł w styczniu :)
Obrazek
Na koniec dwie hybrydki też niezawodnie kwitnące, no może tym razem mniej obficie ;)
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Basia »

Phalaenopsis jak zawsze piękne, moją szczególną uwagę zwróciła PK 'Miki', nie tylko kwiat ale i TE liście! :V
ODPOWIEDZ