Storczyki Iwony

Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Oto kilka fotek moich falków :)
Załączniki
P1120630.JPG
P1120629.JPG
P1120628.JPG
P1120628.JPG (73.51 KiB) Przejrzano 16541 razy
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Zdjęcia moich cattlei , niestety różowej już nie mam zmarnowała się :(

Proszę się zapoznać z tematem viewtopic.php?f=6&t=54" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
P1060389 mini.jpg
P1060376.jpg
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Iwony

Post autor: tom_mix »

Witam wśród zakręconych storczykomaniaków :) Masz bardzo ładne Cattleye, szkoda że różowa nie przeżyła. Czekam na kolejne zdjęcia i jakieś dodatkowe informacje ;)
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Kasia_Ra »

Witam się w Twoim wątku :) .
Widzę, ze wyższy poziom trudności - Cattleye :klaszcze: , a nie tylko Phale - one są moją miłością, może dlatego nie wydają się trudne :P
Magdzia

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Magdzia »

Ja również wpadłam się przywitać :)
Również czekam niecierpliwie na kolejne zdjecia oraz kilka słów na temat kolekcji oraz uprawy storczyków ;)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: nina1611 »

jestem i ja ;)
pięknie się zaczyna, czekam już na kolejne zdjęcia :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Witam wszystkich miłośników storczyków :) Hoduję storczyki od 2010 roku, wcześniej miałam po jednej sztuce phalaenopsisa, ale za każdym razem marnował mi się,ponieważ nie wiedziałam jak postępować z tymi roślinami. Pierwszego storczyka miałam jeśli mnie pamięć nie myli w 2001 roku , oczywiście był phal. koloru białego. Przesadziłam go w gliniana doniczkę, a korzenie przysypałam ziemią, stał na szafce z daleka od okna , no i oczywiście długo u mnie nie pożył. Trzy lata później zafundowałam sobie piękne pudrowo- różowe cymbidium , w dodatku 2-pędowe, piękna duża roślina. Niestety również nie wiedziałam jak z nim postępować ,więc wiadomo jaki był koniec tej historii. I tak jeszcze kilka razy aż do roku 2010.
Obecnie jestem szczęśliwą posiadaczką 22 phalaenopsisów, 6 młodych phal. wyhodowanych z keiek, 1 oncydium, 1 miltonia(dostałam sadzonkę , ponieważ ktoś rozsadzał swoją), 2 cattleye, z tym że powstały one przez rozsadzenie jednej dużej rośliny( w 2013 roku jedna kwitła 2 razy ,a druga raz).Dwa miesiące temu kupiłam w sklepie internetowym OrchidGarden dwie cattleye jako rośliny zdolne do kwitnienia. Jedna z nich wypuściła u mnie nowy przyrost mam nadzieję, że doczekam się kwiatów. Kupiłam ja jako niespodziankę, już się nie mogę doczekać :)
Dziś zaczęła rozchylać płatki moja miltonia, będzie u mnie kwitła pierwszy raz.Postaram się w najbliższych dniach wstawić kilka fotek ;) Pozdrawiam wszystkich w tym pierwszym dniu Nowego Roku życząc dużo zdrowia , szczęścia i radości z hodowli swoich pięknych roślin - Iwona.
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki Iwony

Post autor: lucyna »

Witaj Iwonko :)
Jak ja się cieszę, że dostrzegłam piękno storczyków dopiero w 2009 roku, bo kiedy zauważyłam, że źle się dzieję dzieje z moim Phalaenopsisem posadzonym w ziemię mogłam zajrzeć w internet i poszukać przyczyny.
Widzę, że będę mogła podziwiać u Ciebie moje kochane Cattleye i wszędobylskie ;) Phalaenopsisy :D
Doprowadzić Miltonię do kwitnienia to nieprosty wyczyn :ok:
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Karolkaaa »

Witam wśród pozytywnie zakręconych :)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Kasia_Ra »

Pierwsza Cambria mojej mamy przeżyła jakiś czas w ziemi :rumieni: , widać miała wolę życia :hyhy: , potem od znajomej dowiedziałam się o korze i przesadziłam. Żyje do tej pory.
Początek już dawno masz za sobą, teraz pora chwalić się sukcesami :D .
ODPOWIEDZ