Storczyki Iwony

Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Storczyki Iwony

Post autor: kasinek77 »

Iwonko pieknie prezentuje sie Cycnodes, bardzo elegancko. W takim tempie w przyszlym roku bedziesz miala dwa razy wiecej kwiatow ;)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Zakwitła 5 kwiatami Ca.walkeriana x Bc.Maikai :radocha: w słońcu pachnie dość intensywnie i przyjemnie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: kasia74 »

Iwona ale śliczna, normalnie napatrzeć się nie mogę.
Gdybyś ją kiedyś dzieliła to chętnie odkupię :)
pozdrawiam Kasia
kaliah

Re: Storczyki Iwony

Post autor: kaliah »

Iwonko, Twoja kolekcja powaliła mnie na kolana :V Wszystkie roślinki cudowne ale moja ulubiona i już na liście chciejstw to Cycnodes Wine Delight :D . Czy roślina jest trudna w uprawie?
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Aniu cycnodes nie jest trudny w uprawie,przechodzi po kwitnieniu stan spoczynku,póżniej gdy pojawi się nowy przyrost wznawiamy podlewanie i zasilanie.
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Dziękuję za miłe wpisy :) Kasiu przy podziale będę pamiętała o Tobie :D
Tymczasem po wystawie w łódzkiej Palmiarni zagościła u mnie nowość Rhynchostylis gigantea Cartoon :radocha: zakupiona z pączkami pięknie się rozwinęła :)
Obrazek
Obrazek
Phal. amboinensis Nicole AM/AOS kupiony rok temu z pączkami na tej samej wystawie, zakwitł dokładnie po roku, tym razem 3 kwiaty, jednego pączka zasuszył, a jednego sama ułamałam przy podlewaniu ;( dodam że delikatnie pachnie :)
Obrazek
Phal. Yaphon Sir Chienlung 08 też byłyby dwa kwiaty ale sytuacja się powtórzyła, to było pechowe podlewanie :(
zauważyłam, że małe pączki mają bardzo kruche łodyżki więc trzeba się z nimi obchodzić bardzo delikatnie.
Obrazek
Trzecie kwitnienie w tym roku :hura1: Phal PK ,,Miki" do tego jeszcze dwa pąki się szykują na tym samym pędzie, oby się rozwinęły :)
Obrazek
Mój drugi Cycnodes Wine Delight zakwitł po miesiącu od pierwszego, miałby 2 kwiatki ale jeden się ułamał gdy przewróciła się doniczka :( jeśli ktoś jest zainteresowany tym storczykiem chętnie go odsprzedam :)
Obrazek
Kwitnie nadal phalaenopsis Orange Smell Me przedłuża cały czas pęd :taniec: jest to jedno z ładniejszych pachnidełek :D w mojej olekcji
Obrazek
na koniec marketowce ;) które pomimo dużej liczby uschniętych pączków, nieźle się prezentują :P
Obrazek
Pozdrawiam Iwona
kaliah

Re: Storczyki Iwony

Post autor: kaliah »

Iwonko, Rynchostylis przepiękny O_O już kiedyś miałam na podobnego chrapkę ale nie wiedzieć czemu nie uległam pokusie :mur: Cudny jest, czy pachnie?
PK mnie zachwyca niezmiennie i naprawdę zaczynam myśleć, że mój egzemplarz został genetycznie wykastrowany skoro już tyle lat nic się nie dzieje ;(
Sir Chienlung też niczego sobie :D
Co do Cycnodes to jeśli jeszcze nie znalazłaś kupca, chętnie odkupię :*

Pozdrawiam,
Ania
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Aniu wysłałam Ci wiadomość prywatną :)
Pozdrawiam Iwona
JoAnna
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 18 lut 2016, o 16:22

Re: Storczyki Iwony

Post autor: JoAnna »

Same piękne okazy u Ciebie, ale się napatrzyłam...Taka rożnorodność zarówno gatunków jak i kolorów, piękne są wszystkie, szkoda tylko, że nie można powąchać ;)
Pozdrawiam JoAnna
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Iwony

Post autor: Iwona1905 »

Aniu i JoAnno dziękuję za odwiedziny :padam: i miłe komentarze :) Aniu Rynchostylis pachnie w godzinach południowych dość mocno i przyjemnie :)
Równo rok od zakupu i tej samej porze tj . w grudniu zakwitła Ca.Duckitt Ruby No 5 x L.rosea :radocha: :taniec2:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ