Parapety Ruskiego.

Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: nemo007 »

Cześć Ruski :)
ja jako fan i miłosnik phalaenopsisów także potwierdzam, że masz bardzo ładne storki. Z Tym hobby (czy nawet uzależnieniem) to nie ma co walczyć, zdrowia nie rujnuje(psychiczne to bardzo poprawia), a i tak przegrasz :D, zobaczysz ile inwencji twórczej ono w Tobie wyzwoli. :) może zaczniesz wymyślać nowe szafki, stojaki ita, aby coraz większa kolekcję gdzieś upchnąć.

Początek masz bardzo dobry, a w Warszawie niedługo będzie wystawa, gdzie naprawdę można kupić bardzo fajne phalaenopsisy botaniczne, czy też oznaczone hybrydy. Może kup sobie tylko jednego, jakiegoś łatwego w uprawie parapetowej (tetraspis, manii, c-c, equestris), przecież nic się nie stanie :D :D :D

Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: katpio »

Witamy nowego Storczykomaniaka :)
Tym dendrobium to nieźle nas zawstydziłeś lol lol lol
Russski

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: Russski »

Agnieszko, nemo007, katpio dzięki :ok:
I pomyśleć, że udało mi się je wylicytować za 1 zł : :D
Nowe szafki, stojaki skąd ja to znam..., teraz kombinuje coś na lato, aby na dworze pod daszkiem sobie stały i deszcz nie przeszkodził im w wypuszczaniu nowych pąków :P
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: Mariusz3357 »

Witam się i ja ! :D

Bardzo ładny początek.. :super: Dendrobium wymiata.. !!! Choć nie mam żadnego to gratuluje bo nie każdy potrafi się z nimi "dogadać" ;) Życzę Ci aby kolekcja dalej się rozrastała i bujnie kwitli podopieczni. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: marwes63 »

Russski pisze:(...)
Wszystkie moje rośliny są z przecen od 1 zł do 19 zł. Nic tak nie cieszy jak doprowadzenie rośliny do dobrej kondycji i ponownego kwitnienia u siebie, oszczędność też się liczy. Storczyki raczej standardowe, ale i tak cieszy mnie wszystko co nie zginie w moich dłoniach, a póki co te jeszcze żyją lol . Z biegiem czasu postaram się podnosić sobie poprzeczkę i inwestować w te wg. mnie piękniejsze gatunki np. dendrobia czy cattleye nie koniecznie rodzajowe.
(...)
Zajrzałem i ja aby zobaczyć kolejnego "zatraceńca" ;) na naszym forum :D
Przyznaję ze jestem pełen podziwu dla wszystkich którzy tak budują swoje kolekcję .
Jeśli zdjęcia które nam pokazujesz są zdjęciami roślin które sam doprowadziłeś do kwitnień to chylę nisko głowę .
Kolekcja choć jak piszesz standartowa warta zatrzymania się :klaszcze: , no i plany... .
Życzę jak najwyższej "poprzeczki' ! :ok:
Tylko licz się z "dziurawą kieszenią po każdej wizycie w centrach ogrodowych :D
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: Elżbieta »

Witam się i ja :piwo: .Ciekawe,bo Twój login pasuje do awatarka. Tak mi się kojarzy.
Ale do rzeczy.
Kolekcja niezła jak na początek :super: ,Dendrobium przecudne.Ale w sprawach Dendrobium odsyłam do Tomkoc.
Peloric też pięknota.No i robisz piękne zdjęcia. :anioł: .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: katarzynka575 »

Witam i ja nowego kolegę jak widać już stroczykowo zakręconego .

Widzisz każdy pisze tak jak jest najpierw podziwiasz u innych potem zaczynasz kupować ," upychać " i na końcu ćwiczyć swoją silną wole i postanowienia że to już ostatni :D Nie przejmuj się jesteśmy i zawsze będziemy z Tobą ;)

Kolekcja już całkiem ,całkiem i ja tak jak Marek chylę czoła jeśli te które pokazałeś to te które ratowałeś od śmierci :ok:

A tak w ogóle jak masz na imię ? ja wolę się zwracać po imieniu
Pozdrawiam Kasia
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: Karolkaaa »

Witam.
Cieszymy się z każdej nowej osoby na forum :)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Russski

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: Russski »

Mariuszu dzięki, w tej chwili większość pączków na roślinach niestety zasycha z braku światła, oby do wiosny :super:
marwes63 oj masz racje, zatraceńca lol nie wiem czy zbieranie pudełek po zapałkach nie było by lepszym rozwiązaniem hehe. Przynajmniej nie biegał bym godziny przy paletach szukając ciekawego i taniego egzemplarza.
Elżbieto co do avatarka, dopiero na tym forum dowiedziałem się, co tak naprawdę mam za zdjęcie :rumieni:
Na pewno nie raz na pw Tomkoc zawita moje pytanie, nie znam się zbyt na dendrobiach, ale to piękne rośliny i jak tylko będę miał okazję kupie więcej.
Katarzynko mam na imię Damian, mam nadzieję że dobrze wnioskuję że, Twoje imię ma coś wspólnego z Twoją nazwą użytkownika :gwizdać: ah ta silna wola, u mnie z nią ciężko.
Karolkaaa Cieszę się że do mnie zajrzałaś, przywitaliście mnie bardzo miło, więc zostanę na długo. Swoją drogą piękny avatarek :serce:

Szkoda trochę, że nie jestem zbyt śmiały i nie zaczepiam ludzi wyszukujących storczy. Czasem miło by było zamienić kilka zdań. Osoby z forum mogły by w jakiś sposób świecić :D było by łatwiej hehe.

Mój eksperyment z keiki dendrobium na korze brzozowej. Mam nadzieję że się nie zmarnuje :młotek:
Obrazek
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Parapety Ruskiego.

Post autor: Elżbieta »

Nie jestem pewna,czy brzoza nadaje się do tego celu :niepewny: ,bo najlepszymi podkładkami są dąb korkowy,czarny bez,stary winogron,może być sosna.Ale jak eksperyment,to eksperyment.W mchu na pewno urośnie. :ok: .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
ODPOWIEDZ