Witaj! Anonymous

Gongora

Gongora

Postprzez tom_mix » 22 paź 2015, o 13:23

Na pierwszy ogień pójdzie Gongora fulva - gatunek spotykany od Panamy po Kolumbię. Należy do sekcji Eugongora. Wymaga bardzo ciepłych warunków, gdy temperatura spadnie poniżej 18 stopni dostaje plam, także z powodu wilgotności poniżej 40% jak również i z powodu nadmiernego przesuszenia. Plamy jednak poza nieprzyjemnym dla oka widokiem nie mają wpływu na zdrowie rośliny. Gongora uprawiana jest w koszyku wyścielonym włóknem kokosowym, rozstaw desek 1,5cm także przewiew ma konkretny. Podlewam przez zamaczanie 2 razy w tygodniu, latem podczas upałów dodatkowo dziennie przelewam odrobiną wody. Nawożę jedynie biohumusem raz w tygodniu. Poprzednie kwitnienie wypadło w okolicach grudnia, gdzie wiadomo w domu jest chłodniej, w efekcie utrzymał się jeden kwiat. Tym razem pęd pojawił się w sierpniu i zauważyłem go dopiero jak miał 20cm. Nieprawdą jest że rośliny nie wolno ruszać, kiedy ma pęd. Moja roślina przez tydzień była przenoszona na noc do domu z powodu chłodnych nocy, a za dnia wynoszona na balkon. Efekt widać na zdjęciach, zapachu niestety nie mogę przesłać, ale podobny jest do wanilli z hiacyntem i pieprzem
Ogólnie zapach przyjemny o ile nie trzeba spędzić z nim kilku godzin
Polecam każdemu, bardzo łatwy storczyk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tom_mix
VIP
VIP

Status: Aktywny