Witaj! Anonymous

Storczyk na gałęzi

Storczyk na gałęzi

Postprzez maron18 » 10 sty 2017, o 11:18

Wpadłem ostatnio na pomysł, aby na korzeniu wystającym z akwarium zasadzić jakiś epifit. Najpopularniejsze to oczywiście storczyki. Czy dałoby się utrzymać go przy życiu? Chodzi mi o jakąś miniaturkę storczyka. Gałąź jest na tyle wysoka, że korzenie nie będą dotykać wody.
maron18

Re: Storczyk na gałęzi

Postprzez sibelius » 10 sty 2017, o 22:49

Jak najbardziej. Byleby nie miał za ciemno, światło odbite od tafli nie wystarczy, musiałbyś doświetlać, bo zakładam, że akwarium przy ani naprzeciw okna nie stoi. Zamiast polewania wystarczy spryskiwanie/polewanie korzeni wodą z akwarium. Oczywiście woda powinna być miękka.
sibelius
Początkujący
Początkujący

Postprzez maron18 » 10 sty 2017, o 23:47

Akwarium stoi bardzo blisko okna :)

Mógłbyś polecić mi jakieś gatunki? - storczyków miniaturowych jest tyle, że przejżenie wszystkich i wybranie czegoś przez osobę, która miała doczynienia tylko z dużymi phalaenopsisami zajmie wieki
maron18

Postprzez sibelius » 11 sty 2017, o 16:47

Na początek proponuję kupić miniaturkę falenopsisa w jakimkolwiek sklepie ogrodniczym czy kwiaciarni. Nie ma sensu wydawać większych pieniędzy, a szkoda będzie, jak się zmarnuje. Spróbuj też z tillandsjami, są jeszcze mniej wymagające.
sibelius
Początkujący
Początkujący

Postprzez Rododendron » 10 lip 2017, o 09:39

witam marzą mi się storczyki w ogrodzie, niestety ziemia u nas słaba, mimo użyźniania, nawożenia nowej gleby i innych zabiegów panów z firm ogrodniczych nic, piach jak był tak jest. :/ Może właśnie taki storczyk na gałęzi byłby rozwiązaniem mojego problemu? :V Tylko nie mam pomysły jak to zorganizować, czy to w ogóle byłoby możliwe?
Rododendron

Postprzez Basia » 10 lip 2017, o 22:02

Rododendron napisał(a):witam marzą mi się storczyki w ogrodzie, niestety ziemia u nas słaba, mimo użyźniania, nawożenia nowej gleby i innych zabiegów panów z firm ogrodniczych nic, piach jak był tak jest. :/ Może właśnie taki storczyk na gałęzi byłby rozwiązaniem mojego problemu? :V Tylko nie mam pomysły jak to zorganizować, czy to w ogóle byłoby możliwe?

Czy masz na myśli, że chcesz mieć storczyki epifityczne w ogrodzie? Niestety w naszym klimacie to nie jest możliwe, mróz je wybije :/
Basia
VIP
VIP

Powrót do Gatunki storczyków i ich uprawa