Witaj! Anonymous

Dendrobium Typu Nobile - nasze doświadczenia

Re: Dendrobium Typu Nobile - nasze doświadczenia

Postprzez rysia13 » 19 paź 2012, o 10:21

Moje dendrobia w dalszym ciągu na dworze.
Przetrwały już dwie noce z przymrozkami ( Ok. -2st) ale w ciągu dnia mają ok.15- 20st, bo stoją na słonecznym balkonie.
Jeszcze kilka dni ma by ciepło, więc zostają tak długo jak się da. :D

A jak u Was?
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
rysia13
VIP
VIP

Postprzez kasia74 » 19 paź 2012, o 16:48

Moje też stoi z tym ze u mnie przymrozek tylko raz był, a teraz jest plusowa temperatura w nocy.
pozdrawiam Kasia
kasia74
VIP
VIP

Postprzez Anya » 24 paź 2012, o 15:20

Moje Dendrobium Nobile zrobiło mi prezent - właśnie na jednej psb pokazały się wypustki :D
Nie wczasowało się na balkonie, stoi cały rok na parapecie przy oknie pn-zach. Odkąd zrobiło się zimno na zewnątrz temperatura spada w tym miejscu do ok. 12-15 st.C. Od początku września było przesuszane - po miesiącu zostało podlane bardziej skąpo niż zwykle. Dzisiaj zauważyłam, że na drugiej psb też zaczynają się pojawiać zgrubienia... Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie :rumieni:

Mam w związku z tym pytanie do kogoś bardziej zorientowanego - czy podlewacie swoje Dendrobia od razu po tym jak pojawią się zgrubienia? Czy może jeszcze powinnam odczekać jakiś czas?
Jeżeli nie obrazi się na mnie to moje Dendrobium, to będzie kwitło u mnie drugi raz. A mam je od małego keika...
Anya
VIP
VIP

Postprzez felekkartofelek » 24 sty 2013, o 22:14

Takie Dendr Nobile zakwitło u mnie.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
felekkartofelek
VIP
VIP

Postprzez kasja » 4 mar 2014, o 20:50

Czy można posadzić kilka sadzonek dendrobium typu nobile w jednej wspólnej misie? Chciałbym kiedyś otrzymać coś w tym rodzaju http://www.orchid-nord.com/d_page/Dendr ... nd_nob.htm

Czy nie będą konkurować ze sobą i jedno pójdzie w górę a reszta zmarnieje? Może ktoś z Was jakieś doświadczenia w tym względzie.
Pozdrawiam - Marek
kasja
Administrator
Administrator

Postprzez Mery » 4 mar 2014, o 22:09

Ja jak zwykle lubię eksperymentować.
Dendrobia lubią małe, ciasne doniczki i nasadzenie ich w dużej misie nie będzie chyba najszczęśliwsze.
Jak znaleźć zloty środek?
Proponuję nasadzenie w małych doniczkach a potem zagłębienie ich w dobrze zdrenowanym podłożu wspólnym. Stworzy to kompozycję w której wszystkie będą miały potrzebne dla prawidłowego rozwoju warunki.
Kiedyś będzie można każdą roślinę przesadzić do nieco większej doniczki , a w przyszłości będą mogły mieć wspólny, jeden "dom".
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!

Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Mery
Mistrz
Mistrz

Postprzez kasja » 5 mar 2014, o 12:13

Bardzo mi się Twój pomysł spodobał :) W każdej chwili jest możliwość manewru, doniczki można przekładać w miarę potrzeb lub problemów. Chociaż widzę, że moje storczyki nie lubią, jak się nimi za bardzo "interesuję".

Rozwiązanie proste i skuteczne. A na takie najtrudniej wpaść...

Dziękuję i pozdrawiam(y) tzn. ja i moje storczyki :)
Pozdrawiam - Marek
kasja
Administrator
Administrator

Postprzez Elżbieta » 27 lis 2015, o 17:17

Moje dendrobia od Ciebie Tomku żyją. :D ,ale na razie rosną. Stardustka ma się wyśmienicie :super: Dostałam jeszcze kilka maluchów.
Jednak stare, ponad - 11 -to letnie dendrobium typu nobile nie kwitnie. Duże keiki posadziłam na korze,może ze 3 lata temu,ponieważ tylko one zostały. Wyrastające przyrosty zżarły ślimaki. Traktuję je po macoszemu,wyglądają dobrze,nawet kawałek dałam Rysi,ale nadal nici. :wkurzony: . Zobaczę,co będzie na wiosnę.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=409
Elżbieta
Mistrz
Mistrz

Postprzez karolagd1 » 9 lut 2016, o 13:14

Hej a ja dopiero co niedawno sobie sprawiłam dendrobium kwiaty przekwitly i nie wiedziałam czy zostawić te suche części po kwiatach??? Ucielam je czy dobrze zrobiła??? Mam nowe pędy które mi rosną..jeden niestety złamałam i rosnąć dalej nie chce :( ...
Kochani czy to prawda że kwiaty są tylko raz i na starych pędach już nic nie wyjdzie?
pozdrawiam karolina :)
karolagd1
Początkujący
Początkujący

Postprzez katpio » 9 lut 2016, o 15:00

Z suchego nic nie wyrośnie, dendrobium czasami może powtórzyć kwitnienie bądź wypuścić keiki z miejsca starego kwitnienia ale to keik/pąk rośnie z pseudobulwy a nie z suchego ;)
katpio
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gatunki storczyków i ich uprawa