Witaj! Anonymous

Dendrobium Typu Nobile - nasze doświadczenia

Re: Dendrobium Typu Nobile - nasze doświadczenia

Postprzez karolagd1 » 9 lut 2016, o 19:49

dzieki za info a juz myslalam ze mu krzywde zrobiłam.. :D ;)
pozdrawiam karolina :)
karolagd1
Początkujący
Początkujący

Postprzez gosiaU » 17 lut 2016, o 12:37

Dendrobium mojej mamy. Przekwitł, mówiła ze byl w chłodzie i malo podlewany. Jest taki. co dalej? na dendrobium sie nie znam:(:(
Załączniki
dend2.jpg
gosiaU

Postprzez katpio » 17 lut 2016, o 13:17

Na początku tego wątku kolega napisał co i jak robi, ma w tym względzie sukcesy więc można go śmiało naśladować ;)
katpio
Moderator
Moderator

Postprzez gosiaU » 17 lut 2016, o 14:27

Czyli przesuszac je teraz? Podlewac raz na 2-3 tyg?
Moge przesadzic do podloza jak do phal?tylko takie mam:( a jego podloze tragiczne...
gosiaU

Postprzez Beata » 28 wrz 2016, o 18:13

Jakiś czas temu, na moim Dendrobium pojawiły się przędziorki. Zwalczyłam je wodą z płynem do mycia naczyń oraz opryskiem Emulparu na wszelki wypadek. To było jakieś 3 tygodnie temu. Niestety roślina ma nowy kłopot - w zastraszającym tempie zółkną jej liście i po zasuszeniu odpadają. Korzenie ma zdrowe, przesadzałam ją przy przędziorkach, nawet nie musiałam nic usuwać. Myślicie, że to reakcja po owadach? Czy powinnam na wszelki wypadek zadziałać topsinem, w razie gdyby to był jakiś grzyb?
Beata
Początkujący
Początkujący

Postprzez Kasia Kazam » 1 gru 2016, o 23:17

Beatko, Dendrobia typy nobile w okresie spoczynku mogą zrzucać liście na zeszłorocznych pseudobulwach. Moje we wrześniu zrzuciło tylko 3 a reszta została. Różne egzemplarze różnie reagują. Podobnie ma rodzaj Catasetum i pokrewne, ale kwitnie zawsze na nowej PSB. Co do Den. nobile, na 1-rocznych PSB liście na zdrowych roślinach zostają. Tydzień temu dopiero zdjęłam je z balkonu typu loggia (wystawa wschodnia), kiedy przyszły mrozy. Pęcznieją zawiązki pędów kwiatowych (mam nadzieje, że nie będą to keiki).
Jeżeli uschły i odpadły liście na starych PSB a reszta rośliny wygląda dobrze, to ja bym nie używała chemii.
Pozdrawiam,
Kasia

Miejsce uprawy: wschodni i zachodni parapet + wschodni balkon od maja do listopada;
Podlewam deszczówką.

Obecnie sprzedaję:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5cATw/
http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=1475
Kasia Kazam
VIP
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Gatunki storczyków i ich uprawa