Witaj! Anonymous

Masdevallia - Zdjęcia, doświadczenia i gatunki.

Re: Masdevallia - Zdjęcia, doświadczenia i gatunki.

Postprzez Alusia61 » 22 lut 2014, o 20:26

Lucynko, wiesz dobrze że tu znajdziesz odpowiedź na wszystko :*
Jak będziesz tak daleko i jeżeli będę umiała ci pomóc to z pewnością pomogę :*
Pozdrawiam. Alicja
Kolekcyjka Alusi
Alusia61
Początkujący
Początkujący

Postprzez Elżbieta » 24 lut 2014, o 17:15

Lucynko Hmmm ,jeżeli mogę Ci coś poradzić to Scheila Mix.Kwitnie powtórnie z tego samego liścia,jest umiarkowanie lubna,Ted Khoe,bo kwitnie obficie prawie cały rok z małą przerwą w zimie,Falcata - super masdevallia,lubi nieco więcej światła np.od północy przy oknie.Kwitnie z każdego liścia,Amazone - twardzielka,ale nie kwitnie obficie - leniuch,Aquarius - widziałaś u mnie.
Poniższy link to moje opracowanie na temat uprawy Masdevallia Aquarius,ale na dwór wynieść można wcześniej,niż napisałam.Zależy od pogody.
Poza tym wszystkie te masdevallie można uprawiać wg.tego linku.
http://www.forum.storczyki.pl/viewtopic.php?f=17&t=1443
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=409
Elżbieta
Mistrz
Mistrz

Postprzez Russski » 5 gru 2014, o 12:49

Hej, i ja w końcu mam masdevallie.
Jedna z obi za kilka złotych pomarańczowa którą mam miesiąc i 2 z allegro dziś przysłane hybrydy.
Ta z obi rośnie w miarę dobrze, jakieś listki wypuszcza. Ostatnio nawet pokazał się pęd kwiatowy ale nie wiem czemu zżółkł :/.

Rośliny stoją na wschodnim parapecie, z dala od kaloryfera, temperatura to ok 16'c w nocy, ok 20 'c w dzień.
Stoją na podstawkach z keramzytem i małą ilością wody. Czy dobrze im u mnie? :D
Co powinienem poprawić?
Pozdrawiam.
Russski
Początkujący
Początkujący

Postprzez sylwia » 28 sty 2015, o 21:06

Witam gdzie można kupić masdevallie. Trudno jest na nie trafić są jak rarytasy kwiatowe.
sylwia
Początkujący
Początkujący

Postprzez Bober » 28 sty 2015, o 21:27

sylwia napisał(a):Witam gdzie można kupić masdevallie. Trudno jest na nie trafić są jak rarytasy kwiatowe.

W OrchidGarden, w Salonie Orchidei, czasami na allegro, ebay i czasami w Leroy Merlin, Obi...
Pozdrawiam, Pati!
Bober
VIP
VIP

Postprzez carameleye » 12 lut 2015, o 12:22

i ja przebrnęłam przez wszystkie karty z tego działu ;) Dziś przyszła moja pierwsza, mała, Masdevallia Sunny Delight (jej rodzicami są Masd. Monarch i Masd. constricta) :D
Roślinka teoretycznie umiarkowano-chłodnolubna. Jakieś sugestie co do prowadzenia jej na ten okres zimowo-wiosenny?

Pozdrawiam serdecznie :*
Marta
carameleye
VIP
VIP

Postprzez Elżbieta » 27 lis 2015, o 16:36

Pewnie już za późno,by to pisać,ale na wiosnę będę miała dużo masdevalii do zhandlowania,bo mi się porozrastały,a że byłam bez internetu to nie miałam co z nimi zrobić. Aquarius mam 4 sztuki. :)
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=409
Elżbieta
Mistrz
Mistrz

Postprzez Beata » 28 wrz 2016, o 16:47

Na ostatniej wystawie storczyków kupiłam między innymi Masdevallię. Prawdopodobnie jest to nie oznaczona hybryda, ale przez tłum, który panował nie miałam jak na spokojnie porozmawiać ze sprzedawcą o uprawie. Czy wiecie może jakie preferencje ma moja roślinka? Na ten moment staram się jej zapewnić bardzo dużo wilgoci, więc często włączam przy niej nawilżacz powietrza. Temperaturę ma umiarkowaną, stoi przy zachodnim oknie. Obrazek
Beata
Początkujący
Początkujący

Postprzez tom_mix » 29 wrz 2016, o 13:46

Najbardziej skup się na utrzymaniu odpowiedniej wilgotności w podłożu. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że wilgotność powietrza nie jest tak ważna jak wilgotność w podłożu. Prz lekkim przeschnięciu rośliny momentalnie dostają plam na liściach ( przy upałach również). Jeśli chodzi o temp to staraj się zapewnić jak najniższe, albo bardzo dużą różnicę temp np za dnia 25 w nocy 10st mniej.
Wracając do wilgotności, zimą ani latem nie podnoszę specjalnie wilgotności i jeszcze nie miałem z tego powodu żadnych problemów :)
tom_mix
VIP
VIP

Status: Aktywny

Postprzez Beata » 29 wrz 2016, o 17:54

tom_mix napisał(a):Najbardziej skup się na utrzymaniu odpowiedniej wilgotności w podłożu. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że wilgotność powietrza nie jest tak ważna jak wilgotność w podłożu. Prz lekkim przeschnięciu rośliny momentalnie dostają plam na liściach ( przy upałach również). Jeśli chodzi o temp to staraj się zapewnić jak najniższe, albo bardzo dużą różnicę temp np za dnia 25 w nocy 10st mniej.
Wracając do wilgotności, zimą ani latem nie podnoszę specjalnie wilgotności i jeszcze nie miałem z tego powodu żadnych problemów :)

Tomku moja właśnie ma kilka czarnych plam na liściach, ale taka ja kupiłam. Narazie zaobserwowałam u mojej trzy nowe przyrosty. Czyli ona powinna mieć stałe mokre podłoże? Nie pozwalać jej na przeschnięcie? Myślisz, ze mogę ja jeszcze wystawiać na balkon na noc?
Beata
Początkujący
Początkujący

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gatunki storczyków i ich uprawa