Witaj! Anonymous

Bulbophyllum

Re: Bulbophyllum

Postprzez nieszka » 1 lip 2012, o 10:05

Ja swoje mam w doniczce i regularnie kwitną.
Co do podlewania to nie pozwalam im całkowicie przeschnąc , maja wilgotno ale nie mokro Tomku
Zapraszam do mojego storczykowego okienka
www.myorchids.bloog.pl
Pozdrawiam Ag-Nieszka

Pamiętaj, zdjęcie jest własnością tej osoby, która je wykonała
nieszka
VIP
VIP

Postprzez SYLJED » 1 lip 2012, o 19:06

Ja mam dwa lepidum i flaviflorum .Oby dwa są na podkładce i są w orchidarium,ale miałam też blumei i Grandiflorum,które stały w doniczkach i dość ładnie przyrastały,póki zimowa choroba ich nie załatwiła :kwaśny:
SYLJED

Postprzez Karolkaaa » 17 lip 2012, o 13:34

Bulbophyllum trzymacie w platikowych doniczkach czy glinianych? i z jakim podłożem?
Słyszałam że lepsze jest płaskie naczynie ale się zastanawiam jakie?? :kwaśny:
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Karolkaaa
VIP
VIP

Postprzez tom_mix » 17 gru 2016, o 20:48

Wbrew pozorom nie tylko maluchy u mnie goszczą. Dzisiaj rozkwitło Bulbophyllum Elizabeth Ann 'Buckleberry' roślina jest u mnie zaledwie od lata, więc niewiele na razie mogę powiedzieć o uprawie. Warunki jaki jej zaserwowałem chyba jej się spodobały i postanowiła mnie uszczęśliwić kwiatami. Na razie rozwinął się 1 pęd, a 3 kolejne zaczynają wyrastać spod pseudobulw, także kwitnienie rozłoży się w czasie. Zapewne pierwsze co nasunie wam się na myśl to pytanie o zapach. Pachnie, choć nie można tego nazwać przyjemnym zapachem, ale nie jest również nieznośny jak niektórzy opisują. Dopóki nie ma silniejszego ruchu powietrza zapach jest wyczuwalny tylko po wetknięciu nosa w kwiat. Zapach niektórym może kojarzyć się ze świętami, ooo tak, to nie żart! Łączę się w bólu z osobami które muszą rozprawić się z świątecznym karpiem w wannie, ażeby reszta mogła uraczyć swoje podniebienia tym "cudownym" smakiem w święta ;)
Najdłuższy kwiat ma 20 cm, czyli rozmiar książkowy, reszta jest nieco krótsza.
Osobiście podoba mi się choć uważam, iż rodzice są ładniejsi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tom_mix
VIP
VIP

Status: Aktywny

Poprzednia strona

Powrót do Gatunki storczyków i ich uprawa