Witaj! Anonymous

Phragmipedium

Re: Phragmipedium

Postprzez Elżbieta » 17 gru 2015, o 22:37

Katpio - znalazłam w OG to nasze Pragmipedium. Identyczne - Sedenii. Natomiast gdzieś tam było Sedenii w tym kolorze,co nasze,ale miało szersze petale. Szersze i krótsze okrągło zakończone. Natomiast Ainsworthii miało kształt petali jak nasze,tylko kolor bardzo blady jakby jasnoróżowy.
Teraz inna bajka. Czy Ty jesteś on,czy ona :pyt: ,bo ja tu zwracam się per Katarzyna,a jak Ty jesteś innej płci,to się może wkurzasz... i :u2: się ze mnie.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=409
Elżbieta
Mistrz
Mistrz

Postprzez katpio » 18 gru 2015, o 09:25

Tak jak piszesz tak mam na imię, od urodzenia :D
Co do phraga - między 1 a 2 jest mala różnica bo Ainsworthii to sedenii x longifolium, czyli powinien na logikę mieć dłuższe petale . Na zdjęciach z google też nie ma co do końca się opierać, bo kolory mogą być przekłamane - kwestia aparatu, którym ktoś robi zdj. i monitoru na którym je obrabia lub ogląda, potem jeszcze w którym momencie zdjęcie zostało zrobione (czy na początku kwitnienia czy na końcu) a inna sprawa, ze te same rośliny sprzedają pod różnymi nazwami lub się mylą.
Moje było kupione jako Ainswothii ale dostałam jeszcze od Ignaca sedenii, wiec jak zakwitnie to zobaczę na żywo czy są jakieś różnice. Ale tak w ogóle to dla mnie bez znaczenia jak ten phrag. się wabi ;-)
katpio
Moderator
Moderator

Postprzez Elżbieta » 27 gru 2015, o 17:58

Pewnie masz rację :ok: ,że sprzedają je pod różnymi nazwami,bo ja jeszcze przyuważyłam u Sylwii 3,że to może być ...Calurum,ale to jak pisałaś. Ja też mam 2 masdewalie wyglądające identycznie o innych nazwach :niepewny: .Więc chyba ktoś się pomylił.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=409
Elżbieta
Mistrz
Mistrz

Postprzez alesek » 5 maja 2016, o 16:42

A chorował ktoś jakiegoś przedstawiciela z tego gatunku w mchu z lasu? A co do twojej mieszanki Wojtku to z jakiego drzewa korę używasz i polecasz? I jeszcze jedno jak go zachęcić do kwitnienia? U mnie stoi i rozety nowe ciągle puszcza a kwitł tylko 2-3 razy i nie wiem co zrobić aby zakwitł :do bani: :znudzony:
alesek
Początkujący
Początkujący

Postprzez katpio » 5 maja 2016, o 18:03

Mech z lasu jest zanieczyszczony + jest pod ochroną.
katpio
Moderator
Moderator

Postprzez alesek » 5 maja 2016, o 21:29

Przepraszam za głupie pytanie :wstyd: ale czemu niby jest zanieczyszczony? Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę O_o . Ale jej nie z lasu to z parku m można zastosować taki kupny ale nie spagnum? :zdegustowany:
alesek
Początkujący
Początkujący

Postprzez katpio » 5 maja 2016, o 22:25

Eh no las - grzyby, ślimaki, jajka zwierzątek, pozostałości różne itp ;) Ten kupny jest pozbawiony tego.

Jeżeli chcesz się o coś pytać to szanuj tych, którzy to czytają - pisz po polsku, bez błędów i ze znakami interpunkcyjnymi. Twoje posty ciężko się czyta :/
katpio
Moderator
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Gatunki storczyków i ich uprawa