Witaj! Anonymous

Feromony storczyków czyli w kupie łatwiej rosnąć i kwitnąć.

Re: Feromony storczyków czyli w kupie łatwiej rosnąć i kwitn

Postprzez Efka » 23 paź 2012, o 11:47

Tutaj raczej każdy uzna to za normalne zjawisko, możesz sobie rozmawiać lol

A poważnie: czytałeś o takich eksperymentach, gdzie np. przy obecności danej osoby robiono roślinie krzywdę, np. podpalano liście i sprawdzano reakcję przy pomocy pomiarów bodajże pola elektrycznego wokół niej, a po kilku razach ona reagowała już na samo wejście tej osoby do pokoju? Podobno w ten sposób można np. nauczyć roślinę rozpoznawania niektórych chorób. Nie wiem, ile prawdy w takich eksperymentach, ale wierzę, że wyjątkowa 'ręka' niektórych ludzi do kwiatów czy zwierząt to coś więcej, niż tylko nabyta wiedza i umiejętności. Może mają jakąś pozytywną energię, którą przekazują żywym stworzeniom w swoim otoczeniu.
Psy czy koty unikają niektórych ludzi i to widać gołym okiem, rośliny mogą mieć swoje 'zmysły'.
Ciekawa jestem, co inni sądzą na ten temat?
Pozdrawiam, Efka
VIP
VIP

Postprzez Mery » 23 paź 2012, o 17:21

bo1rek napisał(a): hahahah. tylko żeby nie było że jestem psycholem rozmawiającym z roślinami....

Nie Ty nie jesteś!! My wszyscy jesteśmy, bo tak czy inaczej mówiąc, wszyscy do nich coś mówimy.

No to sobie porozmawiamy.Psy i koty mnie lubią i dzieci małe też. Młodzi mężczyźni do mnie szczerza zęby, ale nie rozumiem z jakiego powodu starsi panowie tylko na mnie patrzą.

Idę dzisiaj a w moim kierunku idzie mama z dzieckiem. Dziecko mówi dzień dobry. Ja odpowiadam i zatrzymuję się.
Mama zaczyna tłumaczyć; Ona nie każdemu mówi dzień dobry. Ona sobie wybiera osoby. Widocznie koło pani jest taka przyjazna aura.
Pożegnałam się a mała odchodząc obróciła się i powiedziała dwa razy : do widzenia, do widzenia.

A jednak są też takie osoby, które mnie nie lubią i z przykrością to stwierdzam. : TRUDNO.
;(
Coś ciągle wstawiam taką ikonkę.
Z roślinami też nie mam kłopotu ,one mi się podporządkowują.
Z jakiego powodu rośliny tak dobrze znoszą nasze gadulstwo.?
Po prostu wydychamy dwutlenek węgla , a one to lubią. http://www.youtube.com/watch?v=vCJ1QjXattU
Natomiast nie lubią podpalania liści i takich osób nie lubią i nawet jak pisze Efka rozpoznają je z daleka.
Mają swój rozumek.
Marchewka skrobana podobno się kurczy przy drugim przyłożeniu noża .
Pogadałam sobie i o tym i o owym. :super:
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!

Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Mery
Mistrz
Mistrz

Postprzez Efka » 23 paź 2012, o 18:15

Młodzi mężczyźni do mnie szczerza zęby, ale nie rozumiem z jakiego powodu starsi panowie tylko na mnie patrzą .

Ja to chyba rozumiem lol . Nie mają już nadziei...

Skoro masz takie powodzenie, to nie dziwota, że storczyki też Cię lubią. Widać jesteś właśnie przykładem takiej osoby z 'dobrą aurą'.
A ja nie mam takiego daru, raczej wszystko się opiera na poszukiwaniu wiedzy, obserwacji i dochodzeniu do celu różnymi sposobami. Natomiast z wyżej przez Ciebie wymienionych, to chyba koty najbardziej mnie lubią.

Co do dzieci, to po swoim widzę coś takiego, jak u tej dziewczynki.
Ostatnio edytowano 24 paź 2012, o 14:20 przez Efka, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Efka
VIP
VIP

Postprzez Mery » 24 paź 2012, o 10:03

Efka napisał(a):Skoro masz takie powodzenie, to nie dziwota, że storczyki też Cię lubią. Widać jesteś właśnie przykładem takiej osoby z 'dobrą aurą'.

Kochana Efciu, ja nie mam powodzenia, a możne o tym nie wiem. Witam znajomych uśmiechem., jestem gadułą, jestem "kontaktowa" i często ja zaczynam rozmowę. Mimo moich przeżyć potrafię się cieszyć.
Jak "dorwę "słuchacza, to mówię, a potem słucham, słucham.., wiec następnym razem mam już nową osobę znajomą. I to jest cała tajemnica tego "powodzenia.".
;) Bo 1rek , nie takiej rozmowy się spodziewałeś zakładając ten wątek.!!!!.
Serdecznie przepraszam .
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!

Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Mery
Mistrz
Mistrz

Postprzez Efka » 24 paź 2012, o 11:24

:ups: - ja też przepraszam. Niestety takie ulotne oddziaływania jednego storczyka na drugiego nie są widzialne gołym okiem, nawet jeśli występują.
Jak znam Bo1rka, to i tak się nie obraził :oczy: .
Pozdrawiam, Efka
VIP
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Gatunki storczyków i ich uprawa