Witaj! Anonymous

Z Wietnamskiej dżungli

Z Wietnamskiej dżungli

Postprzez slipper » 28 mar 2013, o 10:31

Jest to relacja z Wietnamskiej dżungli. Myślę, że warta zobaczenia w całości. ;)
Tak jak już kiedyś pisałem na innym forum. Osoby o słabych nerwach przed obejrzeniem niech zażyją odpowiednie pigułki ;)

http://www.rv-orchidworks.com/orchidtalk/kodak-moment-not-necessarily-plants/17800-photo-diary-my-forest-trips-see-orchids.html

Życzę miłego oglądania.

8)
slipper
VIP
VIP

Re: Z Wietnamskiej dżungli

Postprzez Efka » 28 mar 2013, o 20:35

Niesamowite widoki; storczyki, pejzaże, gąsienice :D . Dzięki za tak ciekawy link :padam: .
Pozdrawiam, Efka
VIP
VIP

Postprzez Mery » 28 mar 2013, o 21:10

Dziękuję serdecznie za taką wspaniałą ucztę. To jest lepsze niż oglądanie wystawy.
Przeglądnęłam 30 stron a jest ich 102 . Naprawdę powinnam była zażyć coś na uspokojenie. Taka ilość storczyków rosnących wszędzie, taka różnorodność , że w głowie się nie mieści. Korzenie opasujące pnie, rośliny otulające co się da, kwiaty i nawet nasienniki. Bogactwo przyrody w naszym pojęciu ogromne,wspaniałe ukształtowanie terenu, wodospady cudne.. .. Czytałam, że storczyki często wyrywane są z i układane na słońcu pokotem by wyschły przed spaleniem. Są miejsca, gdzie rolnicy walczą z nim jak z plagą chwastów.
Dla nas to piękno.Krajobraz niepowtarzalny a i zwierzę bardzo oryginalne: ogromne włochate gąsienice. pszczoły żyjące bezpośrednio na pniu . Jeden mężczyzna napisał, że użądliło go 100 takich pszczół, ledwo przeżył i zapamięta to do końca życia.

Storczyki są ciekawe,ale podkradłam kilka "egzotycznych " zdjęć by zachęcić do przeglądnięcia chociaż części zawartości tego reportażu.

Zdjęcia przedstawiają pola ułożone tarasowo, uprawę ryżu i transport zwierzęcia. --egzotyka.

Można powiększyć
Załączniki
Tarasowo ułożone pola.jpeg
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!

Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Mery
Mistrz
Mistrz

Postprzez Basia » 19 kwi 2013, o 23:10

Genialne znalezisko! Jestem na 29 stronie i czytam z zapartym tchem... To skarbnica inspiracji dla każdego, kto kocha orchidee i przyrodę w ogóle :serce:
Basia
VIP
VIP

Postprzez ajania » 30 cze 2013, o 22:12

To jest niesamowite. Dziękuję za podanie linku, takiej relacji nie obejrzeć to żal...
Przepiękne zdjęcia, super relacja, oglądam z zapartym tchem. Doszłam do 50-tej strony i z wielką chęcią wrócę do tematu :padam: .
ajania
Znawca
Znawca

Postprzez Elżbieta » 22 lip 2013, o 20:20

To jest wspaniałe,a ja dosłownie zapomniałam o tej stronie medalu forum :wstyd: a tu takie rzeczy pokazują. :0 .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=409
Elżbieta
Mistrz
Mistrz

Postprzez slipper » 25 maja 2014, o 11:28

Up ! Jest masę nowych zdjęć.

Zapraszam :)
slipper
VIP
VIP

Postprzez carpe diem » 15 gru 2015, o 23:53

Fantastyczne zdjęcia storczyków rosnących w naturalnych warunkach! O_O
Ciekawe dyskusje, chociaż w większości to uzasadnione zachwyty nad kolejną, zamieszczoną serią zdjęć.

Prześledzenie całego tematu pochłania sporo czasu, ale naprawdę warto!
Dziękuję za udostępnienie linku i przechodzę do ponownego obejrzenia wybranych fragmentów fotorelacji, czyli Paphiopedlilum w naturze :padam_z_wrazenia: :)
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony

Postprzez Elżbieta » 16 gru 2015, o 10:59

Ciekawe,co Slipper oprócz storczyków miał na myśli :pyt: ,czy te piękne widoki z wodospadami jak w Rivendell u Elronda,czy zrywającego storczyki Wietnamczyka Hmmm ,bo słyszałam,że storczyki z Ekwadoru są pod znakiem zapytania,a dlatego,że oni ich nie hodują,tylko pozyskują z dżungli :zły: :wściekłe: . Takich niszczycieli :devil: ,to tylko na pal!
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=409
Elżbieta
Mistrz
Mistrz

Postprzez carpe diem » 17 gru 2015, o 22:13

Takich niszczycieli, niestety, można spotkać wszędzie.
W Europie także znajdują się amatorzy bezmyślnego zrywania i wykopywania roślin chronionych :zdegustowany:
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony

Następna strona

Powrót do Gatunki storczyków i ich uprawa