Witaj! Anonymous

pomóżcie proszę

pomóżcie proszę

Postprzez babeczka74 » 3 sie 2016, o 14:17

Witam. Mam problem z moimi storczykami. Jeden z nich, mimo pięknego kilkumiesięcznego kwitnienia, zrzucił kwiaty w ciągu jednego dnia i w ciągu tygodnia całkowicie usechł. Aktualnie na liściu drugiego storczyka zaobserwowałam podobne zmiany, jak u poprzedniego, na co nie zwróciłam wcześniej uwagi. Zaczęły żółknąć liście, nie te najstarsze, ale drugie od dołu, pozostała tam taka czarna skorupka i pojawiło się podłużne zgrubienie na liściu od spodu zakończone czarną plamą. Przypomniałam sobie, że ten pierwszy storczyk też tak miał. Przesadziłam go, korzenie wydają się być ok, żółtego liścia odcięłam,ale nie wiem co to za zmiany na liściach. Czy to choroba, czy szkodnik? Nie chcę żeby inne storczyki również mi padły.
Załączniki
20160725_143416[1].jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
20160725_143507[1].jak-zmniejszyc-fotke_pl (1).jpeg
babeczka74

Re: pomóżcie proszę

Postprzez Mery » 14 sie 2016, o 11:18

Bez badań nikt nie określi co to jest. Jednak ciemna plama przy trzonie rośliny zawsze jest niepokojąca.
Proponuję namoczenie całej bryły korzeniowej w mieszance [ Previcur 607 SL 0,15,+ Topsin M 500 SC 0,1]
Rozcieńczyć je wg zaleceń producenta, sporządzając ich mieszaninę i podlać takim roztworem rośliny.
Środki te krążą w roślinie bo mają działanie systemiczne, więc rozchodzą się z sokami roślinnymi i zdezynfekują też podłoże , walcząc z trzema grupami grzybów.. Zabieg powtórzyć po 7 dniach.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!

Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Mery
Mistrz
Mistrz

Re: pomóżcie proszę

Postprzez babeczka74 » 20 sie 2016, o 19:06

Dziękuję, spróbuję. Może uda się uratować te, co zostały. Niestety kolejny storczyk też mi zginął ;(
babeczka74

Powrót do Choroby i szkodniki storczyków