Witaj! Anonymous

"Adoptowany" Storczyk, czyli piękno z odzysku

Re: "Adoptowany" Storczyk, czyli piękno z odzysku

Postprzez Mery » 24 lip 2012, o 12:20

Wtrącę swoje trzy grosze do rozmowy.
Rozmiary liści mogą być różne w zależności od odmiany i genów u hybryd, które bardziej się uaktywniły w roślinie .
W mojej kolekcji miałam falenopsisy o liściach różnej długości i różnej szerokości. Długość od 8 cm do 50 cm. Taki ogromny znalazł dom w Ogrodzie Botanicznym. Zajmował mi około 1m parapetu. Obok stał taki miniaturowy i oba przecież miały takie same warunki .
Jednak oba rosły prawidłowo, bez wychylania się, bo były dobrze doświetlone.
Jeżeli roślina ma mało światła wyciąga się i przechyla pod swoim ciężarem w jednym kierunku.
Ten ze zdjęcia ma prawdopodobnie też uszkodzone korzenie w podłożu.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!

Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Mery
Mistrz
Mistrz

Postprzez Szpadel » 1 sie 2012, o 16:43

Storczyk cały czas jest na wschodnim oknie i od jakiegoś czasu wystawienia go tam zauważyłem, że liście z zielonych robią się brązowe, czy to znak choroby czy za bardzo nasłoneczniany? Nie mam pojęcia jaki to gatunek i siostra też, od której przygarnąłem kwiat.
Szpadel i jego Storczyki

Artur Szpadel T. - fotografia - zapraszam do obejrzenia moich zdjęć na profilu FB.
Szpadel
Początkujący
Początkujący

Postprzez Mery » 1 sie 2012, o 18:32

Trudno jest powiedzieć coś konkretnego nie widząc rośliny.
Nadmierne nasłonecznienie u falenopsisów powoduje podbarwienie liści na bordowy kolor.
Najlepiej będzie jak zamieścisz zdjęcie. Wtedy ktoś będzie mógł coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!

Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Mery
Mistrz
Mistrz

Postprzez Szpadel » 2 sie 2012, o 08:01

Oto zdjęcia.

SNB10926.jpg

SNB10927.jpg

SNB10926.jpg
Załączniki
SNB10928.jpg
Szpadel i jego Storczyki

Artur Szpadel T. - fotografia - zapraszam do obejrzenia moich zdjęć na profilu FB.
Szpadel
Początkujący
Początkujący

Postprzez nieinna » 2 sie 2012, o 08:37

Ostatnie zdjęcie to na pewno poparzenie słoneczne, pierwsze i trzecie też mi na to wygląda - choć nieco już starsze (wysuszone). Co do 2 zdjęcia głowy nie daję, ale skoro storczyk jest ogólnie poparzony, to całkiem możliwe.
nieinna
VIP
VIP

Postprzez Szpadel » 30 wrz 2012, o 08:06

Adoptowany Storczyk ma się chyba dobrze. Zrzucił liście, które mu nie pasowały, zaraz gdy zmieniłem mu miejsce, z parapetu na półkę dalej od okna. Jednak przez trwający remont w domu, kwiat upadł na półkę i wysypał mi się z niego trochę podkład. Zostawiłem go tak jak jest, ale przymierzałem się do przesadzenia. Jednak dni mijały, a roślinka zaskoczyła mnie nowym listkiem i poniżej uciętego pędu jakimś "pąkiem". Zamieszczam zdjęcia i proszę o jakieś porady, szczególnie związane z dylematem przesadzać, czy nie.

IMG_0748~1.jpg

IMG_0746~1.jpg

IMG_0749~1.jpg
Szpadel i jego Storczyki

Szpadel
Początkujący
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Pytania początkujących