Moje doniczkowce

lidka

Re: Moje doniczkowce

Post autor: lidka »

Aśka normalnie zamorduję no !! :krzesło: Piękny ten skrętnik !! Kasia ma mi dać młodą roślinkę ! Ciekawe ile trzeba czekać żeby zakwitła ? A storczyk dziwaczek jest boski !!!
Migotka

Re: Moje doniczkowce

Post autor: Migotka »

Lidziu kasikowe sadzonki są z podziału dorosłej roślinki więc zakwitną szybciutko, zapewne jak tylko się zaklimatyzuja to zaraz wezmą się za kwitnienie...Moje sadzonki są z liści ukorzenianych końcem sierpnia/początkiem września i już te większe mają pączki :-) Za to właśnie kocham skrętniki, że tak szybko zakwitają :-)
Kasik

Re: Moje doniczkowce

Post autor: Kasik »

Tak tak kwitnące skrętniki boskie to prawda, a ja jestem ciekawa co z tej bulwki Ci wyrośnie ;-) czekam niecierpliwie
lidka

Re: Moje doniczkowce

Post autor: lidka »

Fantastycznie czyli doczekam kwiatuszków !!! Tylko niech szybko się ociepli :kwaśny:
Kasik

Re: Moje doniczkowce

Post autor: Kasik »

Doczekasz moja ciocia dostała odemnie małą sadzonkę skrętnika i już kwitnie ;-)
Migotka

Re: Moje doniczkowce

Post autor: Migotka »

Lidziu tez się doczekać ocieplenia nie mogę - tymczasem u mnie na termometrze w tej chwili -19 :gwizdać: :gwizdać:
Kasiu bulwka już puszcza roślinkę, może słabo na zdjęci widać ;-) postawiłam kubeczek w najbardziej słonecznym miejscu i czekam co dalej :-)
Kasik

Re: Moje doniczkowce

Post autor: Kasik »

Właśnie ja też już mam dość tych mrozów no u mnie - 22, w takim razie jestem ciekawa tej roślinki czekamy aż będzie widać więcej
Migotka

Re: Moje doniczkowce

Post autor: Migotka »

Gloksynia będzie biało-czerwona, bo z takiego egzemplarza listek zerwałam, rośliny matki już zresztą nie ma - teściowa ja wysłała do roślinnego raju, ja nigdy takich roślin nie miałam, nie mam doświadczenia, ale już sam fakt, że bulwka nie zgniła i raczyła coś wypuścić dobrze wróży :-) no i że listek się raczył ukorzenić :-) ale czy uda mi się wyhodowac dużą roślinkę, która zakwitnie???
Kasik

Re: Moje doniczkowce

Post autor: Kasik »

Napewno tak !
lidka

Re: Moje doniczkowce

Post autor: lidka »

Asiu Tobie się uda !! Gloksynia piękna !! Widziałam jej fotki . Nie kusić mi tu ! Miejsca nie mam !!! :kwaśny:
ODPOWIEDZ