Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie część II

Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie część II

Post autor: Efka »

Alu, ale ja wcale nie szukam 'okazów' :0 . Pomijam kwestię, co dla kogo znaczy to słowo.
Ludzie mają różne podejście do storczyków, jedni bardziej poznawczo - naukowe, innych interesują względy estetyczne ...
Mnie najbardziej pociąga właśnie atmosfera i zakochany w swoich podopiecznych 'właściciel', wszystko jedno, czy to będą hybrydki z przeceny, czy drogie i rzadko spotykane botaniki. Jeden minus, że to się niestety udziela i ciągle są nowe pokusy :D ...

Jeszcze mały edit o Vandach - dogadasz się z nimi na pewno, tylko teraz, ze względu na krótki dzień, bez doświetlania one mogą być 'uśpione' aż do wiosny. Zaznaczam, że mogą, a nie że będą. Na pewno potrzeba cierpliwości i większej ostrożności, np. żeby nie przenawozić, jeśli by nie rosły. Ja mam tylko dwie vandowate i tyle mogę powiedzieć, że dla nich częstotliwość namaczania jest ważniejsza, niż długość - tzn. długie podlanie raz na tydzień może nie wystarczać, w przeciwieństwie do spryskania korzeni 2-3 razy/tydzień. Korzonki są bardzo chłonne i doskonale piją krople wody, które na nich osiądą - kilka godzin moczenia nic więcej im nie daje. Za to ma znaczenie, jak szybko wyschną po podlaniu - zwiększenie wilgotności wokół korzeni (np.wazon z odrobiną parującej wody na dnie) wspomaga ich wzrost i rozwój całej rośliny. Jak jest za sucho dookoła, korzonki nawet pomimo częstego podlewania 'zamykają' się i nie chcą rosnąć.
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
stah

Re: Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie część II

Post autor: stah »

Pamiętaj dać linka do nowej części bo Ci 60-tka stuknęła :D
Z zazdrości powiem tylko ładne wiaderko pokazałaś ;) :* Taką Wandzią mnie dobijać??? to niehumanitarne lol lol lol
Śliczności!!!
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie część II

Post autor: kokolidek »

Stahu - Słoneczko jak mi 60-tka stuknie to całe forum będzie pod stołem leżało (oczywiście ta "letnia" część) lol , ale to dopiero za 3 lata :P lol lol

Ja nie dobijam, tylko kuszę - szukam kandydata na osobistego zięcia (nie trzeba się było tak spieszyć, miałbyś teściówkę z vandami :P ) lol lol

Nie zapomnę, ale póki co - nie planuję (czekam, żeby zrobić "wejście" - no czymś trzeba błysnąć, jak nogami już się nie da lol ) :*

edit. Ha, ha - zauważyłam, że to sześćsetny post w wątku lol lol Sześćset, sześćdziesiąt ;( - "jeszcze czas, nie ma się czym przejmować "- z młodej piersi się wyrwało lol
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Awatar użytkownika
Kerstin2309
Ekspert
Ekspert
Posty: 1256
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Między Płońskiem a Mławą, przy trasie gdańskiej.

Re: Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie część II

Post autor: Kerstin2309 »

To czekam na kolejną część twoich cudeniek, bym mogla po cichutku się tu ''wkradać'' i je podglądać. :)
Nie chodzi mi na klawiaturze litera ''Ł ł'' (tą skopiowalam). Sorki.
Pozdrawiam. Krysia.
Sprzedam / Kupię / Wymienię
Kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć
(w części lub w całości) bez mojej zgody jest zabronione!
AGNESS

Re: Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie część II

Post autor: AGNESS »

Alu każdego dnia zaglądam, podczytuję , podziwiam i bardzo Cię pozdrawiam :*
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie część II

Post autor: Kasia_Ra »

Alu, zakładaj nowy wątek! Ja, gapa, dopiero Cię teraz tu znalazłam i muuuuszęęęe nadrobić zaległości :*
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie część II

Post autor: Sylwia3 »

część III wątku

viewtopic.php?f=16&t=729" onclick="window.open(this.href);return false;
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Zablokowany