Doniczkowce Moniki

meandrzejew

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: meandrzejew »

Witam wszystkich po przerwie. Nie zaglądałam tutaj, żeby nie denerwować się bardziej. Część kwiatów mi padła (m.in. niezniszczalne zielistki, draceny i jeszcze kilka innych :( ). Do problemów z roślinami dołączyło dłuuuuuuuuuuuuuuuugie oczekiwanie na telefon. Zamówiłam go na all... (na początku listopada), wysyłka z Chin i dopiero wczoraj telefon dotarł do mnie. Przy przekładaniu kart (telefon na 2 karty sim) jedną z nich sobie zablokowałam, PUK-a do niej nie miałam i już myślałam, że karta poleci na śmietnik (a wraz z nią i rzesza kontaktów). Ale znalazła się dobra duszyczka (moja mama), która (myśląc trzeźwo i logicznie, bez poddawania się emocjom) zadzwoniła na infolinię i wszystkiego się dowiedziała. Tak więc karta została naprawiona, a ja rodzicielce wiszę dobrą kawę i ciacho.

A teraz, żeby Was nie zanudzać, trochę zielonych.
Coraz większe hippeastra, wysiane latem z nasionek:
Obrazek

A tutaj ukochany mojego męża "włochatek" (sinningia):
Obrazek Obrazek
lidka

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: lidka »

Monika :* ale poproszę o dokładniejszą fotkę włochacza ładne to to !! :D
meandrzejew

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: meandrzejew »

Oj, sporo czasu mnie nie było.

Więc nie będę tracić tego cennego czasu i od razu przechodzę do rzeczy - do sesji tulipanów.
A więc miłego oglądania oraz komentowania.

- tulipan czarny: Obrazek

- tulipan tradycyjny, czerwony: Obrazek

- tulipan biało-kremowy: Obrazek

- tulipan pasiasty: Obrazek

- tulipan żółty z postrzępionymi brzegami: Obrazek



Do zainteresowanych: proszę nie pytać o fachowe nazwy tulipanów. Wiem, że jakieś posiadają, ale pogubiłam fiszki z nazwami :załamany:
meandrzejew

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: meandrzejew »

Niezmordowana fuksja-ułanka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

oraz jeden z koleusów
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: eva »

Fuksja i Koleus bardzo ładnie się prezentują :)
Moje koleuski dopiero moczą nóżki, mam trzy różne.
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
meandrzejew

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: meandrzejew »

Niestety, fuksję, koleusy i parę innych szlag trafił (za późno sprzątnęłam je z parapetu i mróz je...).
W międzyczasie miałam kolejną przeprowadzkę.
Jak tylko znajdę akumulatorki do aparatu, wstawię fotki tego co mi zostało z roślin.
lidka

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: lidka »

Monika Ty te akumulatorki to w Afryce szukasz !!??
meandrzejew

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: meandrzejew »

Lidziu, wybacz (tutaj powinna być ikonka jak uderzam z pokorą swą łepetynką w podłoże).
Już nadrabiam zaległości.
Zajęłam się wysiewami i oto efekty:

bazylia: Obrazek
(te drobiazgi w doniczce obok - to tytoń ozdobny)

niecierpek balsamiczny: Obrazek
(nie wiem tylko czy on nie jest wybiegnięty. Ale stoi non-stop przy samej szybie. Nic go nie zasłania)

werbena fioletowa z białym środkiem: Obrazek

werbena czerwona z białym środkiem: Obrazek

mix warzywny: Obrazek
(od dołu: 1 rząd - pomidorek koktajlowy cherry, 2 - pomidor zwykły, 3 - koper)

To jest część, bo reszta posiana dziś, np. pomidorki koktajlowe: winogronek, roma, opalka; do tego papryka ostra: peperoncino picante i jalapeno oraz zwykły pomidor malinowy kapturek.
meandrzejew

Re: Doniczkowce Moniki

Post autor: meandrzejew »

No i klaps. Niecierpki wybiegnięte. Stały sobie na parapecie wschodnim. Na wątku o niecierpkach poradzono mi aby towarzystwo przenieść na bardziej nasłonecznioną stronę (w moim przypadku na parapet zachodni). Poradzono też aby bidulki, pomimo braku liści właściwych, przepikować do większych doniczek - i zakopać aż po same liścienie. Z braku większych doniczek, rośliny muszą trochę poczekać w multipalecie. Jutro idę do sklepu po spożywkę, więc przy okazji nabędę drogą kupna-sprzedaży plastikowe kubeczki do zimnych napoi (chyba wielkościowo powinny wystarczyć).
ODPOWIEDZ