Balkogródek

Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkogródek

Post autor: katarzynka575 »

Przedstawiam Wam :D
Tą niebieską panienkę kupiłam dzisiaj . Nie mogłam się jej oprzeć tym bardziej że była przeceniona :D
Obrazek

Zobaczcie jak pięknie zaczyna kwitnąć tymianek
Obrazek
te maleńkie kwiatuszki są śliczne

W slakniaku dwie roślinki zaczynają swoje kwitnięcie teraz będzie żółto .
Obrazek

Obrazek

Żagwin nareszcie odbił . Okazuje się że mam chyba jakieś dwie odmiany :0 Jedna roślina już ma ładne liście i pączki a druga dopiero nabiera sił . Ciekawa jestem czy ta druga zdąży zakwitnąć . Choć i tak żagwin kwitnący w połowie czerwca będzie mnie cieszył :hyhy:
Pozdrawiam Kasia
SYLJED

Re: Balkogródek

Post autor: SYLJED »

Kasiu bardzo ładnie balkonik urządziłaś,chętnie bym się kawki na takim napiła :P
gojka42

Re: Balkogródek

Post autor: gojka42 »

Kasiu cudnie urządziłaś balkon :* Zazdroszczę ale nie roślinek ( niech dalej ładnie rosną ) ale metrażu :rumieni:
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkogródek

Post autor: katarzynka575 »

Witajcie czas otworzyć sezon wiosna 2014 r.

U mnie wszystko zaczęło żyć już pod koniec marca :D teraz tylko żeby nie przymroziło porządnie to będzie rosło i kwitło . To co trochę zdjęć .

Tak było
Obrazek
tu i tak będę robiła zmiany to będzie ogródek iglakowy . Jednak tu najlepiej rosną iglaki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
szafirek tylko jeden ale zawsze to coś

Obrazek
Widok tulipanów bardzo mnie ucieszył . Rok temu żaden się nie pokazał a miałam wsadzone dwie cebule ,więc myślałam że cebule zgniły . W tym roku jest ich więcej :D Niestety nie kwitną choć widać że pączek jest :(

Teraz moje ukochane żurawki
Obrazek
Moja weteranka :D Tak wyglądała po " śnie zimowym" teraz jest przycięta i zaczyna na nowo szaleć .

Obrazek
Ta kupiona rok temu wyglądała w marcu tak

Obrazek
A teraz tak już zaczyna kwitnąć

Obrazek
Po prawo Matka Siedliska po lewo Ernest Markham (odkupiony )Matkę musiałam przyciąć przy samej ziemi ale już ładnie odbija
Obrazek

Obrazek
Razem z clematisami rośnie orlik (uchował się tylko ten ,niebieski )

Obrazek
i już ma ochotę kwitnąć :D

Na koniec skalniaczek
Obrazek

I jeszcze jeden w skrzynce
Obrazek

I to na tyle teraz dużo słonka i deszczu u mnie podlewania z konewki i niech wszystko ładnie rośnie :D
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Balkogródek

Post autor: Mery »

I ja Kasiu nareszcie trafiłam do Ciebie. Zaciekawił mnie Balkogródek i przeglądnęłam ostatni post. Tak mnie zaciekawiło to co zobaczyłam, że zaczęłam oglądanie od początku tematu. Nawet burza mnie nie przestraszyła, oglądałam z zaciekawieniem wszystko.
Jestem pełna podziwu i uznania. Na tak małej powierzchni uprawiasz tak wiele roślin.
Ja kiedyś uprawiałam nawet winogrona na balkonie. Owocowały ! . Była to atrakcja. Uprawiałam też ogórki szklarniowe bo pięknie się pięły w górę. Na balustradzie miałam zawieszone skrzynki w trzech rzędach i to stanowiło naturalne cieniowanie balkonu południowego.
Kilka lat temu pod blokiem zasadziłam dzikie wino i mam porośniętą balustradę i boczne ściany, a mieszkam na pierwszym piętrze. Wino zarasta już balkon na drugim piętrze.
Przez długi okres uprawiałam różne kwiaty.. ale nie o tym chciałam pisać.
Podziwiam Twoje ogródeczki tematyczne ..
Całość, jest to namiastka ogrodu , jaki każdy chciałby mieć blisko miejsca zamieszkania.
Gratuluję pomysłowości i życzę by Twoje roślinki rosły zdrowo i cieszyły oczy . :super:
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Balkogródek

Post autor: Kasia_Ra »

U Ciebie, jak zwykle, wszystko ślicznie wygląda :super: :klaszcze: .
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Balkogródek

Post autor: goskle »

No Kasiu wreszcie zdjęcia :P
super balkonik już ładnie przyrasta. Fajnie, że tulipany będziesz miała :-) ja wsadzałam krokusy ale drugi rok z rzędu cebule mi zgniły.. skalniak jest the best również ten w skrzynce.
Jak zacznie Ci wszystko kwitnąć to dopiero będzie. A jak Twoje bratki masz jakieś? Ja kupiłam z netto i kwitną, ale zakwitło też kilka z mojego siewu co mnie bardzo cieszy:-) Widziałam gdzieś w reklamie OBI, że mieli sadzonki truskawek i poziomek - chciałaś?
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Balkogródek

Post autor: tom_mix »

Kasiu u Ciebie wiosna już bardzo zaawansowana widzę ;) żurawki masz piękne, kwiat fiołeczka też ładnie się prezentuje no i powojniki widzę że ładnie strzeliły w górę.
No i oczywiście skalniaczek. Cudownie wygląda, a za jakiś czas to już w ogóle będzie cudny!
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Balkogródek

Post autor: felekkartofelek »

Balkonik piękny, jaki busz masz. :P

Ale ten skalniaczek masz zajefajny. Dawaj więcej zdjęć.
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
ODPOWIEDZ