Balkogródek

Kasik

Re: Balkogródek

Post autor: Kasik »

Kasiu ale CI wszystko zaczyna ślicznie rosnąć. Żurawka bardzo fajna :ok: a jak poziomeczka się miewa?
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Balkogródek

Post autor: goskle »

No pięknie.. :klaszcze: ja mój balkonik też trochę już uprzątnęłam,, i wsadziłam bratki - jedno korytko z miniaturkami a dwa z normalnymi.. a jak pachną.. widzę, że przezimowała mi sasanka .. i bukszpan.. niestety chyba nie hebe.. :beksa:
Pięknie u Ciebie :serce:
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Balkogródek

Post autor: tom_mix »

Kasiu, a czy na tych "uschłych" gałązkach nie budzą się do życia pączki? Mi w tym roku przemarzł do połowy jeden Clematis, pierwszy raz w życiu, ale odbija.

Kwitła Ci już szachownica? Tak mi się podoba ta roślinka, a nigdzie u mnie jej nie idzie dostać :beksa:
Samsu

Re: Balkogródek

Post autor: Samsu »

Kasiu śliczny mały przytulny balkonik . Ja kiedyś tez taki miałam ,a teraz się zastanawiam jak tu przestrzen wypełnić . Widzę , ze u Ciebie to juz wiosna na całego . U mnie to narazie wszystko w miejscu stoi, a teraz jeszcze zapowiadają ochłodzenie i przymrozki . :kwaśny: . Już się nie mogę doczekać , az wszystko ruszy z kopyta.
karell

Re: Balkogródek

Post autor: karell »

Piękny balkon, bardzo podobają mi się klematis i róże i skalniaczek oczywiście :serce:
Wszystko Ci ładnie odżyło na wiosnę :-)
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkogródek

Post autor: katarzynka575 »

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam :-)

Kasiu poziomeczka niezmordowanie rośnie i kwitnie i owocuje .Jestem pełna podziwu dla niej :-) .

Gosiu brateczki a jaka radość od razu już ślicznie na balkonie się robi ,nie wiem jak te duże ale małe u mnie rosły aż do jesieni .W przyszłym tygodniu też już chcę sobie kupić te maleńkie .
Wiesz może bukszpan, bo o bukszpan chodziło ?, może jeszcze odżyje . A sasanka śliczna roślinka sama się zastanawiałam nad taką .

Tomeczku owszem z tych uschniętych wydawało by się " badyli " już kiełkują pączki :hyhy:
Szachownicę kupiłam w tamtym roku ładnie przezimowała jest już coraz większa .Ciekawa jestem czy obie kolorowa i biała zakwitną ? Tomeczku jeśli spotkam to mogę Ci kupić swoją kupowałam w OBI .

Aga widziałam Twój balkon to taras ,zazdroszczę takich metraży ,miałabym pole do popisu przy takim ;-)

Asiu Clematisy owszem ruszyły ostro ,róże nie jestem pewna chyba za wcześnie je przycięłam i chyba pomarzły a skalniak też coś marnie wygląda .Kilka rozchodników się trzyma a reszta też chyba zmarzła :beksa:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Balkogródek

Post autor: goskle »

W zeszłym roku bratki i te duże małe tez miałam do jesieni...
już teraz ciesze się ich obecnością... sasanka mi przezimowała, bo wypuszcza takie super omszłąe listki.. a bukszpan przezimował...
nie przezimowały mi tylko heby miałam dwie i chyba zmarzły - zrobiły się brązowe i nie widać, żeby coś wypuszczały :beksa:
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Balkogródek

Post autor: tom_mix »

Kasiu, dziękuję bardzo za pomoc ^_^ Chyba nie będzie takiej potrzeby. Pytałem w onym sklepie ogrodniczym wczoraj i mają przywieźć :klaszcze:
W ogóle okazało się że już mam jedną szachownicę (korona cesarska) , a myślałem że to coś innego. Nie wiem czy czułaś zapach kwitnących roślin. Jest taki specyficzny, trochę śmierdzący, ale mi się podoba lol
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkogródek

Post autor: katarzynka575 »

Gosiu a czy te heby trzymałaś na balkonie ? Wiesz dopiero jak napisałaś o nich poczytałam sobie o tych roślinach .Wcześniej ich nie znałam są śliczne ale nie wytrzymują mrozów najwyżej do 8 st zimą .

No ja jestem ciekawa jak moje roślinki wytrzymają ten nawrót zimy u mnie dzisiaj było -2 w nocy :kwaśny:

Tomeczku moja szachownica to kostkowa wygląda tak

http://ogrod-amat.strefa.pl/szachownica_kostkowata.php są nie wysokie i bardzo mi się podobają .A dzięki temu że napisałeś o swojej poszukałam w necie i okazuje się że szachownic jest z 30 różnych odmian :-)
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Balkogródek

Post autor: goskle »

Ja w zeszłym roku zobaczyłam je w sklepie i bardzo mi się spodobały - jest kilka gatunków - ja mam takie
http://www.sklep.hortorus.com.pl/index. ... rod_id=539
ale niestety trzymałam je na balkonie - miałam je przykryć i tak jakoś wyszło... :beksa:
ODPOWIEDZ