Balkonowa dżungla

Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: dorotka_kk »

o tej podłodze nawet w pracy opowiadam :gwizdać: jeszcze raz : piękna jest :serce:
Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: Adamon »

Piękny balkon !
Obrazek

. . .
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: tom_mix »

No tak, w lecie może to nie jest najlepsze rozwiązanie, ale zimą.... nic lepszego ;-)
Zawsze mogłabyś zamontować rolety i cieniować, chyba aż tak by się nie nagrzewało '_'
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: katarzynka575 »

Aga śliczny masz taras chciałaby mieć taki :-) Podłoga super ja też uwielbiam latem chodzić po moim na bosaka .U mnie podłoga z palet drewnianych ale cały rok .

Moja droga przy takim metrażu to i kwiatki i choinki i co tylko dusza zapragnie mini ogródek można zrobić :ok:
Pozdrawiam Kasia
Samsu

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: Samsu »

Asia , Adam , dziękuje.
Dorotko Ta podłoga szczerze powiedziawszy to nic specjalnego ,ale w miarę tania była . Mi osobiscie marzyły się ryflowane dechy z pięknego drewna egzotycznego np. badi , albo teak , ale kasa misiu kasa ;-)
Tomku , nie tylko chodzi o gorąco , ale i o duchotę , poza tym kto by tam mył tak wysokie szyby od góry do dołu .Ja odpadam lol .
Kasiu widziałam Twoją podłogę i zapomniałam wspomnieć , ze naprawdę super pomysł te palety . Kiedyś sama się nad tym zastanawiałam , ale doszłam do wniosku , ze palety są za cięzkie przy takim metrazu jaki posiadam. Musiałam wymyśleć coś lżejszego .

A co do obsadzania balkonu roślinami , to ja ostatnio nie mam jakoś weny twórczej . Własciwie to ja juz na tym balkonie miałam wszystko . Jednoroczne ,rośliny cebulowe,trawy, poprzez wieloletnie , krzewy iglaste , liściaste , drzewa ,pnącza(w jednym roku az 8 clematisów), a nawet warzywnik np. pomidory i owoce typu truskawki, poziomki:). Co roku mam inną wizję, ale niekonieczne te moje wizje się sprawdzają , bo a to coś mi zmarznie , coś uschnie , coś znudzi i tak w koło macieju .Dlatego ciągle wymyślam coś nowego :język:.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: katarzynka575 »

Aga i jak chęci wróciły ?
Ostatnio na innym forum oglądałam propozycje na balkony a właściwie na tarasy aż mi oczy na wierzch wyszły .Wyobraź sobie nawet była propozycja oczka wodnego .Więc co tam mój skalnaiczek .Matko jak ja Ci zazdroszczę tego metrażu .
Wiesz a moja podłoga też jest lekka bo to nie palety -palety ,tylko specjalne no nazwę to kwadraty na balkon na podłogę .Można kupić chyba w każdym markecie budowlanym .
Pozdrawiam Kasia
Samsu

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: Samsu »

Kasiu wróciły :klaszcze: . Sadzę pomidory , 3 odmiany , mam juz nawet sadzonki, 8 krzaków poziomek ,zastnawiam się jeszcze nad ogórkami , jako pnącze.Mam jeszcze szczypior i chcę dokupić pietruszkę naciową . Sezon w PNOSIe już się zaczął , ale boję się tam pojechać lol , zeby nie przytargać przypadkiem czegoś , bo nie mam już miejsca .
Oprócz tego sadzę jednoroczne .Aczkolwiek ostatnio kupiłam sobie rhododendrona karłowatego :krzesło: . Boję się wchodzić do sklepu. Mam spore nadwyżki i nie mam pojęcia co z tym robić . Chyba urządze balkon sąsiadowi , tylko on jeszcze o tym nie wie lol .

A co do Twojej podłogi Kasiu , to faktycznie są takie podesty , fajnie to wygląda bo nie taka drobnica jak u mnie , i masz ciepło pod stopami . A Ty na zimę zostawiasz tę podłogę ?
Ja już swoją rozłozyłam , umyłam i teraz czeka ją impregnacja .
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: katarzynka575 »

Hi ,hi ,hi jaka nadwyżka, posadź wszystko i jak urośnie zaproś forumków .Taras duży to pomieścisz wszystkich, zrobimy imprezę na całego .Ogóreczek ,pomidorek pod ręką będą ,SUPER ;-)
A tak na poważnie wiem jak to jest ja też się boję do sklepów wchodzić bo chętnie jeszcze bym coś kupić chciała a gdzie ? jak już nie ma miejsca .
Moja podłoga jest cały rok bez impregnatów ,śnieg ,deszcz .A lubię tą podłogę bo między szczeble wpadają liście czy sierść kotów i nie muszę sprzątać co chwila .Co jakiś czas ją podnoszę i już .Cały czas jest czysto .Najgorzej w miejscu gdzie mam zrobiony podest ,jego się nie da podnieść pozbijany gwoździami .Czekam kiedy mi tam trawa wyrośnie albo jakieś chwasty lol
Pozdrawiam Kasia
Samsu

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: Samsu »

Forumków jak najbardziej serdecznie zapraszam na wyżerę :super: .
A ja znowu poszalałam :krzesło: , zakochalam sie w pierisie japońskim ( cudownie pachnie) ,skimmi japońskiej i jakoś tak wrzuciłam do wózka lol , kupiłam sobie tez tulipanka botanicznego Tarda ( obłędnie pachnie ) . Tak sie tą odmiana zachwyciłam , ze na jesieni kupię tego sporo. Dorwałam w końcu po 2 latach lawende niesamowicie pachnącą , tylko była w 6 paku lol ,więc w pakiecie musiałam dokupić sporą donicę lol .
Nie wiem gdzie ja to wszystko posadzę :młotek:, chyba się zapędziłam :kwaśny: .
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Balkonowa dżungla

Post autor: dorotka_kk »

Nic się nie zapędziłaś :ok: teraz tylko ostaje Ci pokazanie nam tego ;)
ODPOWIEDZ