W moim ogrodzie.

Awatar użytkownika
myrtille1986
VIP
VIP
Posty: 2364
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:03
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: myrtille1986 »

Elu kochana zaczynają się roztopy i do Ciebie dotrą :) Ty bynajmniej nie będziesz pływać jak się roztopi śnieg :*
Bardzo fajne zrobiłaś foty ptakom.U mnie w te większe mrozy zagościły jemiołuszki. Ale piękne były mało się nie posikałam ze szczęścia :D Trznadle wpadały sporadycznie,dzwońców dużo miałam nawet więcej niż wróbelków.Zięmbulek też do mnie wpadł na nasionka :D W tym roku naprawdę dużo gatunków do m nie zawitało.Mam nadzieje że i za rok tyle ptaszków będę mieć bo już mam piękny karmnik .
Pozdrawiam Jagoda

Moje wątki
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Elżbieta »

To naprawdę piękne. ^_^ U mnie bywały gile.Mam fotkę,ale z bardzo dalekiej odległości.Jemiołuszka była tylko raz,ale śliczna,to prawda.Teraz właśnie ptaszki jedzą kolację i widzę,że muszę coś dorzucić.Są dzwońce - dwa.Co 3 dni dodaję nowy pojemnik z tłuszczem.
:gwizdać:
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Elżbieta »

Wreszcie nadeszła ta wytęskniona wiosna. :serce: :anioł: .Wszystko tak pięknie rośnie,temperatury ponad 20 st. w dzień ^_^ ,w nocy za zimno,ale wystarczy trochę pogłówkować i wszystko w porządku.
Wysyłam zdjęcia kwitnień moich roślinek.

Obrazek
Barwinek - suto obsypany kwiatami.Widziałam go nawet dziko rosnącego,ale 12 km. ode mnie.

Obrazek
Ziarnopłon - kwitnie w dzień,na noc zamyka kwiaty.

Obrazek
Fiołek błotny - magiczna roślinka.Mam tego dużo.

Obrazek
Epimedium,albo jak Ktoś woli ziołowa wiagra.

Obrazek
Kaczeńce się u mnie porozsiewały,są tu i tam.Bardzo je lubię.

Obrazek
Szachownica zwana też Cesarską Koroną.Skutecznie odstrasza gryzonie.W pobliżu kretów nie ma.

Obrazek
Kupiłam 2 sasanki,z których uchowała się ta najbardziej wrażliwa z sasanek,a czerwona zniknęła.

Obrazek
Miniaturowy tulipan odmiany Dasystemon Tarda.

Ato prymule,kwiaty naszych babć.Czy Ktoś je lubi? Bo ja bardzo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to rabatka z pierwiosnkami.Kolorowo na niej :D

Na skalniaku rosną dwie kukułki
plamista,ale nie wiem,co się z nią stało.Wygląda jakby ktoś na nią stanął.Może ja? :rumieni: Ma już pączek.
Obrazek
Szerokolistną przesadziłam,ponieważ rosła pod świerkiem Conica i wyraźnie marniała.Ta przeprowadzka jak widzę jej posłużyła.Mam nadzieję,że zakwitnie.Ona zawsze kwitła nieco później niż plamista.
Obrazek
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Kasia_Ra »

Elu, zazdroszczę Ci kaczeńców ! Uwielbiam te kwiatuszki, ale już ich u nas nie ma, kiedyś na końcu ulicy była podmokła łąka i mnóstwo ich rosło - to kwiaty mojego dzieciństwa ;)
Pytasz, czy ktoś lubi pierwiosnki ??? Ja je bardzo lubię :serce: , ale takie jak Twoje: na wysokiej nóżce ze zwisającymi kwiatuszkami. Ale ich nigdzie nie można kupić, są tylko takie z wielkimi kwiatami niziutkie :-( . A takiego żółtaska jak Twój przywiozłam sobie od rodziny spod Zamościa, ale mi padł :beksa: .
Ślicznie i kolorowo masz już w ogródku :klaszcze:
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Elżbieta »

TakKasiu wszystkiego co piękne ubywa...,za szybko ,za szybko.Nawet Jack Sparow mówi,że "świat jest taki jaki był,a obecnie jest go coraz mniej."

Zastanawiałam się :pyt: ,gdzie umieścić zdjęcia tych moich owadożernych i zdecydowałam się na ogród,bo latem tam stoją.Wprawdzie meksykańskie tłustosze to kury domowe,ale już dołączę do tych.
Obrazek
Podwójny kwiat Sarracenia purpurea purp.
Obrazek
A to jej dzbanki.

Obrazek
Ta malucha - Darlingtonia kalifornijska w tym roku po raz pierwszy wypuściła właściwe - dorosłe liście.Bardzo poważnie i uroczo z nimi wygląda.
A to już większa pani.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bardzo lubię te moje koberki.

A to moja heliamfora heterodoxa x minor "trochę" poszarpana przez grad
Obrazek

Obrazek
A to mój uroczy tłustoszek gipsolubny.Dowiedziałam się od chłopaków,że jest nieco skundlony,ale dla mnie i tak jest słodki.

Obrazek
A to piękny kwiat Pinguicula[tłustosza] Laueana T.Carrow clon.Sama ostroga to 5 cm.

Obrazek
Weserek
Obrazek
A to duży Weser.

Obrazek
Pinguicula gracillis x moctenzumae.
Obrazek
I jego kwiatuszek w powiększeniu.

Obrazek
kwiaty Tiny.

Obrazek
Ten maleńki kwiatuszek to kwiatuszek żenlisei hispiduli

Obrazek
Tu jeden kwiat.
Obrazek
A tu zawiązał nasionka,które wysiałam i mam te cudowne maleństwa.
To prześliczny pływacz.uwielbiam go. :serce:

Zdjęcia moje są dobrej jakości,a tu wyszły jakieś nieostre.
Widzicie,że rośliny owadożerne też mają swój urok.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Mery »

Piękne roślinki Elu.
Masz swój własny Ogród Botaniczny i bardzo dobrze, że zatrzymujesz te widoki, ich przemijanie. Wszystko to się przyda na jesienne szarugi, bo jak sama piszesz są okresy , że wydaje się jakby "świata było coraz mniej ".

Gratuluję !!
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Elżbieta »

Witaj Maryś w moich progach :padam: :klaszcze: !!! Na jedno skromnych,na inne nie. Dziękuję za odwiedzinki.
Tak jakoś przypadły mi do gustu niektóre owadożerki. :serce: .Czasem sama sobie się dziwię.W heliamforach zakochałam się dawno,a darlingtonia :0 ,już nie ma o czym mówić.Jest nawet łatwiejsza w uprawie od heliamfor.Warunki to bardzo wysoka wilgotność dookoła,aby nie poschły jej rybie ogony,no i trzeba w czasie upałów kłaść na podłoże kostki lodu.Rośnie bardzo szybko.Na początku miałam tylko tę małą.Rosła bardzo "ciężko",ale gdy pojawiły się listki z rybimi ogonami to przyśpieszyła.
Za kapturnicami nie przepadam,a porobiło się ich jakoś dużo.Cenię sobie niektóre zwłaszcza ,że są pomocne przy storczykach.
Pływacze i żenlisee podnoszą wilgotność,a rosiczki,tłustosze wywabiają ziemiórki.
I tak to jest. :)
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Kasia_Ra »

Elu, masz więcej owadożerów niż w O B w stolicy i bardziej urozmaicone kwitnienia :ok:
Pływacz ślicznie kwitnie, tłustosze go doganiają ;-).
To są jedyne rośliny, którymi udało Ci się zarazić moich synów :hyhy:
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Elżbieta »

To fajnie,że chociaż te załapały :klaszcze: !!! Bo to dzieci nie trzeba zmuszać,one same,wiesz co.Nic na siłę.
Za owadożerki dziękuję. :* Czasem myślę mordercy,a czasem się cieszę,że je mam :-) .Nie są takie złe,przydają się.

Znacie kalinę? od kilku lat robię z jej owoców syropy.Zbiera się po przymrozkach.Kupiłam ją sobie i rośnie na moim podwórku :D
Nie mogę się oprzeć i muszę puścić kilka fotek jesieni,która w tym roku jest piękna i ulotna. :(
Obrazek
kalina
Obrazek
Moje podwórko w barwach jesieni.
Obrazek
Sąsiadów krówka,od której mamy mleko.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: W moim ogrodzie.

Post autor: Kasia_Ra »

Ale jest pięknie w tych złotych kolorach i odcieniach czerwieni :oczka: . I na takich przestrzeniach :)
Ja też mam szansę pooglądać trochę piękna jesieni, bo do pracy jeżdżę w przeciwną stronę od W-wy i omijam arterie komunikacyjne: jeżdżę alejami wysadzanymi klonami, topolami, mijam pola obrzeżone różnymi krzewami... . Wprawdzie z okien samochodu, ale zawsze :D
A wracając wczoraj wieczorem, na polach jechałam w takiej mgle, że nie było nic widać. Niesamowite wrażenie, tym bardziej, że zwykle jeździło się tylko do miasta i nie doświadczało takich cudów natury.
ODPOWIEDZ