Moje ogrodowo-tarasowe

Awatar użytkownika
myrtille1986
VIP
VIP
Posty: 2364
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:03
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: myrtille1986 »

Asiu piwem Ci że trochę malusi ten kompostownik.Najlepiej jeśli kopniesz sobie w ziemi dołek tak na wysokość kolan .Możesz sobie do okola go podwyższyć aby nie był równo z ziemia.Świetna sprawa.Moja teściowa taki ma i u mnie w domu ojciec taki zrobił.Wszystko tam jest wrzucane obierki ,chwasty z pola ,trawa z koszenia.A jeszcze lepiej jak lekko wilgotne miejsce znajdziesz.Gdy na wiosnę z teściową z widłami szalałyśmy to lepiej śmierdziochał niż gnojówka krowia :D :P Kupisz sobie widełki i będziesz wybierać fajnie i wygodnie.Nie będziesz się ograniczać z towarem.

Bardzo mi miło Asiu że podglądasz mój watek :rumieni: .Mi w zeszłym roku tez kilka się poprzewracało bo ziemia twarda była i nie wszędzie udało mi się głęboko dziurkę kopnąć.Pamiętaj aby po wykopaniu jesienią cebulki opłukać z ziemi delikatnie i zaimpregnować przed zima na robaczki żeby Ci nie zjadły cebule a wiosną dzień przed sadzeniem namoczyć w zaprawie przeciw grzybiczej.Ja uwielbiam mieczyki już tak mnie trzasnęło na nie że szok.I jeszcze lilie .

Człowiek się uczy na błędach w ogrodzie i to bardzo dużo.Mi zostało jeszcze obczaić jak to jest z tymi słonecznikami ozdobnymi bo raz ładne są a drugi raz paskudne.
Pozdrawiam Jagoda

Moje wątki
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: Joane »

Gosiu będę Ci bardzo wdzięczna za zakupienie i z góry dziękuję. :*
Od miesiąca już zajadam się swoimi pomidorami i wiem napewno, że w przyszłym roku nasadzę znacznie więcej krzaków, aby móc zrobić przetwory.

Jagoda kompostownik wydaje się mały, ale pod nim mąż wykopał spory dołek i na razie nam starczy. Do tego jeszcze z tyłu będzie drugi dołek i tam będę kompostować zielsko i trawę a na wiosnę posadzę tam dynię i cukinię.

Dziękuję też tobie za wszelkie porady w uprawie mieczyków i innych roślinek. :* Moje cebulowe jeszcze w ziemi ale dzisiaj w nocy było tylko 4 st. :0

Widać jak już liście opadają, a u mnie niektóre roślinki wznowiły kwitnienie. :D
Callia żółta, dla miłośników żółtego
Obrazek

Róża miniaturka. Kupiłam ją na wiosnę w doniczce jako pokojową, cały czas stała w pełnym słońcu ale coś jej nie pasowało, od kilku tygodni postawiłam na zachodnim miejscu w zaciszu działki i wypuściła kilka pąków. Jednak coś jej jest. Liście mają taki biały nalot. Czy to mocznik czy co innego?
Obrazek

Obrazek

No i po trzech latach doczekałam się kwitnienia tego kaktusa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: nina1611 »

wielkie brawa za tego kaktusa :D opłacało się tyle czekać :)
żółty kwiat- coś dla mnie :D
a co do róży to hmm .. nie bardzo wiem co to może być, bo u mnie zazwyczaj zamiast białego nalotu to dostawały liście czarnych/ brązowych plam, wtedy niestety wszystkie liście musiałam usunąć i profilaktycznie pryskać środkiem przeciwgrzybowym.
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: kokolidek »

Kaktus Superowy :super:

Joasiu - ja takie różyczki wsadzam do gruntu i sobie rosną. U mnie tak się działo, jak im już było za ciasno w doniczce, jedna ostatnia to miała aż posrebrzone liście, a jak się zaaklimatyzowała w gruncie to już normalnie.
Moje wszystkie są doniczkowe.
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: Joane »

Gosiu dziękuję. Kaktus pewnie się wystraszył, bo już był przeznaczony na wydanie. :D Już się pytałam kilka osób czy go chcą. Ale teraz zostanie u mnie.

Alu dziękuję za info o róży. Ona właśnie jest przeznaczona na wysadzenie go gruntu, może się pozbiera. W tej doniczce rzeczywiście się rozrosła. A kupiłam ją w takiej malutkiej. :D

Dzisiaj znajoma przywiezie mi krzaczki porzeczki i innych krzaków drobnych owoców. Już się cieszę na przyszła swoje owoce. :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: tom_mix »

Joasiu, kompostownik super sprawa, zobaczysz niedługo że taki jeden to za mało :D Na wiosnę możesz kupić dżdżownice kalifornijskie, świetnie przerabiają odpady, a przede wszystkim taki kompost jest gotowy o wiele szybciej. Jeszcze jedne plus dżdżownic to ich odchody, również doskonały nawóz, ale to pewno wiesz :D

Róża bardzo ładna, ciekawe jak przetrzyma zimę?
Czy to mocznik czy co innego?
Joasiu, mocznik to nawóz :D a choroba to mączniak ( mączlik to białe muszki, a mącznik to robaki) aż musiałem sprawdzić żeby nie wprowadzić Cię w błąd, tyle tych podobnych nazw jest Spryskaj różę środkiem przecie grzybom, nawet jeśli to nie to na pewno nie zaszkodzi ;)

A kaktus pierwsza klasa, widziałem takie tylko w kolorze białym. Wyglądały bajkowo, a ten Twój to już dopiero :serce:
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: felekkartofelek »

Najpierw muszę pochwalić kaktusa, jest niezwykły! :V

Róża piękna, szkoda, że coś ją dopadło. Mam nadzieję, że to nic złego.

Callia piękności. :serce:
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: Elżbieta »

Witaj w Twoim ogrodowym wątku. :-)
Ten kaktus to Echinopsis,miałam takiego.Gdy podrośnie obdarzy Cię niejednym kwiatem. ;)
Do kompostu dodaj obornika jak możesz,będzie lepszy. :ok:
Prześliczne Callie i Canny.Mieczyki też,choć ja za nimi nie przepadam. 8)
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: Joane »

Wprawdzie większość już zamknęła swoją przygodę w ogrodzie, ale u mnie jeszcze coś się dzieje. :)
Róża peinna nie zamierza skończyć kwitnienia. Chociaż było już kilka nocy po -5 st. jej to nie przeszkadza. Chyba rośnie w osłoniętym miejscu. Przez ostatni miesiąc ładniej kwitnie niż latem.
Fotka z przed kilku minut. :D
Obrazek

We wrześniu kupiłam przeceniony Ciemiernik biały. Wsadziłam i zastanawiałam się czy się przyjmnie. Dzisiaj zobaczyłam, że wypuścił pąka, będzie kwitł. :hyhy:
Obrazek

a tak wyglądają zmarnowane liście
Obrazek

W październiku kwitł mi kolejny kaktus Epiphyllum, tym razem czerwony.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i nadal u mnie trwa sezon pomidorowy. Na początku października wniosłam trzy doniczki z pomidorami do mieszkania, bo miały jeszcze sporo zielonych pomidorków. Dwie z nich bardzo zaakceptowały nowe miejce i nadal owocują.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No a przedwczoraj wysiałam kilka ziarenek tego małego doniczkowego. Chcę spróbować czy mi się uda mieć wczesną wiosną swoje pomidorki.
Wysiałam też rucolę do doniczki. ;)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: nina1611 »

pięknie i kolorowo! jakby nie ta pora roku :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
ODPOWIEDZ