Moje ogrodowo-tarasowe

Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: Joane »

Gosiudziękuję. A co do pomidorków to może apetycznie wyglądały, w smaku też nie najgorsze, ale bardzo wodniste, a ja takich nie lubię. Na przyszły rok już ich nie kupię. :/

Alu witam, u mnie na razie poza kilkoma doniczkowymi nie ma nic specjalnego. Dopiero jestem w fazie stworzenia czegoś. Jak się przyjrzysz fotkom z Kanami i Mieczykami to zobaczysz same kamienie. Ale nie od razu Kraków zbudowano. :)

Michał nie wiem od czego to zależy z kwitnieniem Kalli. Tą bordową mam trzeci rok. W pierwszym kwitła jednym kwiatem w zeszłym roku wcale a teraz miała dwa kwiaty. Podobnie żółta w zeszłym nie kwitła a w tym roku zakwitła. Mam też kilka cebulek kalli biało-różowej ale poszła tylko w liście. :pyt: Zobaczyma w przyszłym roku.

Dzisiaj rano otworzył się pierwszy kwiatek na kolorowym mieczyku.
Obrazek

Obrazek

Moje wszystkie Mieczyki. Dopiero zbierają się do kwitnięcia
Obrazek

Rozkwitła już na kilku pąkach moja gwiazda mieczykowa
Obrazek

Obrazek

No i Kanny zaczynają bardziej kwitnąć.
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: nina1611 »

Przecudowne kwitnienia!!! :serce:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: tom_mix »

Joasiu, piękne początki ogrodu. Niedługo będzie tam więcej zielonego niż tych kamieni ( chyba że planujesz ogromny skalniak). Mieczyki super, ale canny... bomba jak dla mnie. Kiedyś też miałem ale gdzieś klaczą przepadły i do dzisiaj ich nie ma. W tym roku kupiłem 2 odmiany, ale nie są zbyt fajne.
Czy to białe epiphyllum to "królowa jednej nocy"? Moja okazała się zwykła czerwoną :zły: i teraz mam 2.
Gdybyś chciała mam czerwoną lantanę :D
Awatar użytkownika
Kerstin2309
Ekspert
Ekspert
Posty: 1256
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Między Płońskiem a Mławą, przy trasie gdańskiej.

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: Kerstin2309 »

Joasiu, jak juz będę miala wlasny ogródek, to podobnie jak i na Kokolidku wzorować się będę również na tobie. Pożyczę sobie parę twoich pomyslów. A żóltej Lantany to ci pozytywnie zazdroszczę (o matulciu, jak ja uwielbiam żólty kolorek), i tej cudnie ubarwionej róży. Gdzie ty żeś ją zdobyla Joasiu? Jest fantastyczna! :V :) :V
Nie chodzi mi na klawiaturze litera ''Ł ł'' (tą skopiowalam). Sorki.
Pozdrawiam. Krysia.
Sprzedam / Kupię / Wymienię
Kopiowanie i przetwarzanie moich zdjęć
(w części lub w całości) bez mojej zgody jest zabronione!
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: kokolidek »

Joasiu - ja też kiedyś miałam same kamienie (gruz pobudowlany), więc wszystko przed Tobą).
Ja póki co usiłuję znaleźć krótkopędy i rozmnożyć żurawki - z myślą o Tobie. Nie wiem, czy moje nie są za młode, bo póki co niec mi nie wychodzi, ale ja uparta jestem lol
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: Joane »

Małgosiu dzięki :*
tom_mix pisze:Joasiu, piękne początki ogrodu. Niedługo będzie tam więcej zielonego niż tych kamieni ( chyba że planujesz ogromny skalniak). Mieczyki super, ale canny... bomba jak dla mnie. Kiedyś też miałem ale gdzieś klaczą przepadły i do dzisiaj ich nie ma. W tym roku kupiłem 2 odmiany, ale nie są zbyt fajne.
Czy to białe epiphyllum to "królowa jednej nocy"? Moja okazała się zwykła czerwoną :zły: i teraz mam 2.
Gdybyś chciała mam czerwoną lantanę :D
Tomku
1-co do kamieni to mam ich już naprawdę dosyć. :zły: Już cały rów przed domem wyłożyłam, teraz będzie robiomy duży skalniak, a właściwie skarpa obsadzona roślinkami skalnymi, a na niej jest już sporo kamieni no i dzikiego zielska.
Ja nie dość, że mam pełno kamieni, to to wszystko porośnięte jest chwastami. Przygotowanie najmniejszej rabaty to usuwanie darni, zielska i kamieni, nawiezienie ziemi do uprawy i dopiero sadzenie czegokolwiek.

2- Kanny nie są u mnie najpiękniejsze ale się cieszę, że coś kwitnie. Najlepiej prezentuje się ta żółta, jakbyś chciał to na wiosnę mogę Ci wysłać kłącza.
Czerwona mi strasznie marnieje, a ta w kolorowe liście kupiona już podpędzona trochę zmarniała, ale już się zebrała. Bardzo bym chciała aby zakwitła choć jednym kwiatkiem, bo nie wiem co to jest?

3- Nie wiem dokładnie co to za Epiphylum. Może i to "królowa jednej nocy", dostałam kawałek od jednej kobiety. Kwiat utrzymuje się kilka dni.
Mam w sumie trzy kolory epiphylum. Ten biały, różowy najstarszy i najobficiej kwitnący i czerwony, ale jeszcze u mnie nie kwitł.

4-Bardzo chętnie wezmę tą czerwoną lantanę, bo tej żółtej nie cierpię.
Kerstin2309 pisze:Joasiu, jak juz będę miala wlasny ogródek, to podobnie jak i na Kokolidku wzorować się będę również na tobie. Pożyczę sobie parę twoich pomyslów.
Krysiu miło mi, że chcesz się na mnie wzorować, :* ale u mnie nie ma niczego co by mogło się komuś przydać. Sam bałagan, myślę, że w przyszłym roku trochę bardziej to ogarnę. :pyt:
A jak na nowym mieszkani będziesz miała możliwość gdzie postawić doniczkę z lantaną to chętnie Ci tą żółtą podeślę, bo u mnie nie ma dla niej przyszłości.

Alu bardzo dodałaś mi otuchy z tymi kamieniami. :*

Dziękuję kochana, że myślisz o mnie chcąc zrobić szczepki żórawek. Muszę się pochwalić, że już pierwszą w kolekcji mam. Muszę ją tylko posadzić i obfocić. :oczka:

Mieczyki mi pięknie zaczęły rozkwitać, jednak przyszedł upał i strasznie suche powietrze i całość zaatakował wciorniastek, wiele pąków się wcale nie otworzyło a na innych pojawiły się straszne zmiany. :(
Ale mam kilka fotek jeszcze zdrowych kwiatów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok ogólny
Obrazek

Rozkwitła moja niedawno kupiona liliia
Obrazek

Obrazek

Dwa tygodnie temu przyszła paczka od Krysi. Dziękuję serdecznie. :*

Mój pierwszy Klematis The President i cabule ismeny.
Obrazek

W środę byłam w Aldi na zakupach no i zobaczyłam cały wózek z cebulkami kwiatów wiosennych. Kupiłam 6 paczek różnych roślinek. Po niedzieli będę wysadzać. :D
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: nina1611 »

Jestem pewna że Twój ogródek szybko zmienić się w kwitnący raj :super:
mieczyki piękne .. ja żałuje że nie posadziłam w tym roku żadnego :( .. pierwszy raz mi się to zdarzyło i mam nadzieje że ostatni ;)
O nasionkach pomidorka postaram się pamiętać ;) ale w przyszłym roku będę też kupowac takie same, świeże z paczki więc mogę kupić więcej jak chcesz ;) są bardzo dobre w smaku, mimo że malutkie :) a kształt rzeczywiście jakby gruszki hehe idealnie nadają się do sałatek, nie dośc że smaczne , mało wodniste to i jeszcze ładnie wyglądają :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
myrtille1986
VIP
VIP
Posty: 2364
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:03
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: myrtille1986 »

Asiu trochę za płytko posadziłaś mieczyki .Ja zawsze te duże cebule szadze głębiej niż przyrząd do kopania dziurek.
Jedyne co mi się w tym roku lekko przechyliły to te w świeżej ziemi na klombie :( :/
Piękne masz kwiaty w ogródku jeszcze mi już wszystko przekwitło porucz słoneczników.
Pozdrawiam Jagoda

Moje wątki
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: Joane »

Małgosiu nie wiem czy szybko, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie bardziej przyjazny dla oka i uporządkowany. :)

Jak uda mi się dobrze przechować cebulkiMieczyków to w przyszłym roku wysadzę je w innym miejscu, bardziej reprezentacyjnym. Są przepiękne. Szczególnie te maziate mi się strasznie podobają. :D

Bardzo chętnie skorzystam z Twojej propozycji kupna tych nasionek pomidorów. Byłam dzisiaj w sklepie i są w sprzedaży różne kolorowe i śmieszne kształty pomidorów, ale nie wiem czy warto z nich brać nasiona, bo coś czytałam o tym, że nie wszystkie kiełkują. :pyt:
Ja mam już nasionka Pomidorów wysokich Tamina nie wiem czy znasz tą nazwę. Jak co to napiszę Ci info na PW.

Jagoda muszę się przyznać, że to ty mnie nimi zaraziłaś. Ja od początku śledzę Twój wątek ogrodowy po cichu. :zmieszany: Jak widziałam tą rabatę kolorową to od razu kupiłam paczkę mieszanki. :D
Czytałam, że sadzisz je głęboko, ale ja już kupiłam bardzo późno więc aby szybciej wyszły wsadziłam płycej i potem chciałam dosypywać ziemi. Niestety wsadziłam je za gęsto i nic z tego nie wyszło.
Niestety takie są początki ogrodowego laika. :(
W przyszłym roku posadzę głębiej.

W zeszłym tygodniu mąż zrobił mi mały kompostownik. :D Obawiam się, że niedługo będzie trzeba robić kolejny.
Obrazek

Idę zaraz grabić skoszoną łąkę. Zielsko wyschło wczoraj na pieprz.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje ogrodowo-tarasowe

Post autor: nina1611 »

Brawa dla męża ;)
kompostownik to wspaniała rzecz :super:
o nasionkach będę pamiętać , wezmę więcej paczek przy kupowaniu :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
ODPOWIEDZ