Balkonik.

Awatar użytkownika
bo1rek
Znawca
Znawca
Posty: 484
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: RUDA - Łódź

Balkonik.

Post autor: bo1rek »

Witam. Ma coś niecoś ponad 20m2. Niespodziewanie dostałem od ataku zimy bardzo wcześnie prezencik - ośnieżenie iglaków.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Balkonik.

Post autor: Mery »

Wszyscy dostaliśmy większe, czy mniejsze prezenciki. Całe szczęście, że pierwszy w postaci śniegu a potem dopiero drugi w postaci mrozu. Śnieg jest ozdobą na takich pięknych roślinach.

Miałam wprawdzie problem z tym prezentem , bo mi tak poprzeginał krzewy , że musiałam je odśnieżyć. Najwięcej problemów miałam z jałowcami. Ciężki śnieg rozdzielił je na części i musiałam po otrzepaniu związywać razem poszczególne pędy , aby trzymały się pionowo.
Jednym radość, drugim ćwiczenia sprawnościowe.
;)
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Balkonik.

Post autor: tom_mix »

Mały balkonik ale da się go fajnie urządzić :D
Czy ten iglak z drugiego zdjecia nie jest czasem zbyt brązowy? Je trzeba co najmniej 2 razy w sezonie pryskać środkiem grzybobojczym inaczej igły szybko brązowieją i cała roślina powoli umiera.
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Balkonik.

Post autor: Mery »

bo1rek pisze:Ma coś niecoś ponad 20m2.
tom_mix pisze:Mały balkonik ale da się go fajnie urządzić
20m2 jak na balkon to sporo . Jaki Ty Tomku ,chciałbyś mieć balkonik?

Iglaki w donicach właśnie tak brązowieją i od dołu bardzo tracą igły. One bardzo źle znoszą suszę i jeszcze w zimie przemarzanie bryły. Opryski trzeba robić z powodu szkodników atakujących takie osłabione rośliny.

Muszę przyznać Tomku, że ja nie zwróciłam uwagi na te przebarwienia i te suche gałązki na dole. Taka zachwycona iglakami ozdobionymi śniegiem , nie patrzyłam na resztę.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
bo1rek
Znawca
Znawca
Posty: 484
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: RUDA - Łódź

Re: Balkonik.

Post autor: bo1rek »

dziei za podpowiedzenie oprysków. ten trzeci diwe zimy temu odchorował tracąc sporą cześć idgieł ale od tej pory bardzo ładnie przyrasta. na bank za sucho nie mają. mam nadzieję że uda sie dobrze zime przetrwać.
NomiMalone

Re: Balkonik.

Post autor: NomiMalone »

A będziesz iglaczki jeszcze jakoś okrywał czy tak zostaną ?

Ja miałam "Conicę" , ale mi padła, jednego roku atak pajęczaków (przędziorki) drugiego roku przemarzło, bo zapomniałam albo bardziej pasowałoby "nie chciało mi się" okryć na zimę donicy.

No to ciekawa jestem tej twojej "storczykolandii" balkonowej bo miejsca to masz sporo ;)
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Balkonik.

Post autor: tom_mix »

Marysiu, mam kilkanaście iglaków w doniczkach i żadnemu nie brązowieją igły poza świerkiem białym. Osoba zajmująca się zawodowo iglakami powiedziała mi właśnie o opryskach przeciw grzybom i od tego momentu roślina nie gubi tak igieł.
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Balkonik.

Post autor: Efka »

Ciekawe rzeczy tu piszecie. Ja kiedyś miałam taki całkiem miniaturowy świerczek i niestety padł,
pewnie przez to :( .
Może kiedyś jeszcze raz spróbuję, dzięki radom.
Trzeba stosować jakieś konkretne preparaty, czy raczej zmieniać?
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Balkonik.

Post autor: Mery »

tom_mix pisze:Marysiu, mam kilkanaście iglaków w doniczkach i żadnemu nie brązowieją igły poza świerkiem białym. Osoba zajmująca się zawodowo iglakami powiedziała mi właśnie o opryskach przeciw grzybom i od tego momentu roślina nie gubi tak igieł.
No widzisz Tomku, ja nie napisałam o opryskach przeciw chorobom grzybowym .
Mam jakieś "skrzywienie na szkodniki." Dobrze, że Ty czuwasz. :młotek:
Dokończę tematy i muszę się zająć chorobami, bo " mam klapki na oczach", nie widzę nic co nie jest spowodowane szkodnikami. :niepewny:
;(
Efko, tak trzeba poczytać jakie grzyby tam sie zasiedlają i zastosować odpowiedni preparat.
A może Tomek nam powie, bo już wie. :super:
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Balkonik.

Post autor: Mery »

Znalazłam coś , co może być na balkonik .
Sadzonka tego szczepionego pomidoro- ziemniaka kosztuje 75 zł
https://www.facebook.com/photo.php?v=73 ... =2&theater" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
ODPOWIEDZ