Ogródek Kasi_Ra

Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Niestety, Małgosiu, deszcz ma zły wpływ na irysy - moich część wyłamał lub powykładał, a kwiat rozdziera się jak bibuła :-( . Wstaw zdjęcia Swoich, bo jestem ciekawa kolorów :-)

Tak, masz rację, Darku, te drobne irysy to syberyjskie. A z owoców cytryńca będę robić sok, bo moje dzieci lubią wszelkiego rodzaju soki :-) . Choć główna jego rola, to zasłonić trzepak, którego ponoć "nie dało" się wykopać ;)


Ostatni rozwinęty irys, o ciekawym środku :-)
fo SAM_5899.jpg
fo SAM_5900.jpg

Hortensja pnąca, którą puściłam po orzechu, i nawet zadarnia ziemię pod orzechem
fo SAM_5896.jpg

kwitnąca irga
forum ogród SAM_5787.jpg

Peonie wzdłuż podjazdu
fo SAM_5903.jpg

Jaskier łąkowy sam się wysiał i już kolejny rok kwitnie mi w rogu ogrodu
forum ogród SAM_5790.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 22:53 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
iwka2
Znawca
Znawca
Posty: 589
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemstów k./Cieszanowa

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: iwka2 »

Kasiu ale u Ciebie kolorowo w ogródku :)
pięknie kwitnie głóg,moja ciocia na niego choruje,napisz coś o jego uprawie :)
peonie-u mnie nazywają piwonie pięknie się prezentują,uwielbiam ich zapach :)
no i iryski,bardzo je lubię,mam u siebie kilka kolorków,te co ostatnio wstawiłaś,nie mam,może byśmy się wymieniły? ;)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: nina1611 »

To prawda, Kasiu, deszcz Irysom nie służy :( zwłaszcza tym największym, u mnie niestety też kilka się połamało :(
dzisiaj świeci słoneczko, postaram się zrobić zdjęcia więc pewnie jutro je wstawię ;)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Iwonko, ja też je w dzieciństwie znałam jako piwonie, ale tu na Mazowszu wszyscy mówią na nie peonie :P
Napisz, które kolory irysów Ci się podobają, to je pozaznaczam, póki kwitną - niektórych mam po kilka, a pozostałe można podzielić. One strasznie się rozrastają ;)
Głóg rośnie u mnie od lat od strony wschodniej domu przy ogrodzeniu, przeżył rozbudowę domu i kompletnie nic z nim nie robię. Czasem tylko wycinam trochę gałęzi, żeby pień mógł utrzymać ten ciężar. Kwitnie co roku. Uwielbiam jego kwiatuszki - wplatałam je do wianka komunijnego mojej córki :-)

Małgosiu, czekam na zdjęcia :)
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: katarzynka575 »

Kasiu ja tylko powiem że Ty chyba masz u siebie namiastkę ogrodu botanicznego :0
Piękne okazy . Ślicznie to wszystko wygląda jak kwitnie te kwiaty ,te kolory ,te struktury i zapachy zapewne też .

Teraz właśnie siedzę przy otwartym oknie i pada delikatny deszcz i wdziera się do mieszkania zapach dzikiego bzu . Cudny ,uwielbiam go i nie mogę się doczekać kwitnięcia róży która też cudnie pachnie . Jak wchodzę do bloku to zapach jest tak silny że wchodzi razem ze mną :D

Tylko tego Wam posiadaczom ogrodów zazdroszczę :*
Pozdrawiam Kasia
Kurkuma

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kurkuma »

Śliczne irysy :oczka: Zakochałam się w karmelowym i atramentowym :serce: Przepiękne. A ten podjazd piwoniowy. Marzenie. Czy dobrze wypatrzyłam piwonię o białych kwiatach? Przepiękne kwitnienia. Szkoda, że mamy tak mało słonka i nie możemy nacieszyć się nimi tak jak na to zasługują :( Gratuluję ślicznych okazów :)
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Ha, ha, Kasiu, ogród botaniczny - zupełnie nie :hyhy: . Mam tylko sporo krzaków dookoła ogrodzenia, a chciałam żeby każdy był inny, niektóre ratowałam z przecen za 1 lub 3 zł - dlatego sprawia wrażenie różnorodności.
A zapachy też kocham, lubię zapach ziemi po deszczu, prania suszonego w słońcu ...ale zdarzają się też inne ;) kiedy ktoś nie podłączony do kanalizacji wybiera szambo, pali liście w ognisku gdy mam otwarte okna, albo sąsiadka rozrzuca kurzy obornik ( z uporem maniaka chce mnie nim uszczęśliwić, a ja jej ciągle odmawiam :hyhy: ). Takie są uroki posiadania sąsiadów :oczy:

Dziękuję, Łucjo, i witam w moim podmiejskim ogródku :)
Zdjęcie piwonii bez słońca nie oddaje ich koloru, niestety białej nie mam, choć chciała bym bardzo. Ta jest prawie biała ;)
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Cienisty zakątek pod orzechem
fo SAM_5977.jpg
fo SAM_5978.jpg

Parzydło leśne
fo SAM_5963.jpg
fo SAM_5976.jpg

Moje rozczarowanie, bo miał to być żylistek, a wygląda jak jaśmin - tylko nie pachnie :(
fo SAM_5975.jpg

Pierwsza lilia
fo SAM_5974.jpg

Mak polny, sama go wysiałam kilka lat temu i teraz co roku gdzieś się znajduje :-)
fo SAM_5961.jpg

Poletko truskawek
fo SAM_5969.jpg
fo SAM_5968.jpg

Żurawina wielkoowocowa - w zeszłym roku miałam już pierwszych kilkanaście owoców ;-)
fo SAM_5965.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 23:18 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
myrtille1986
VIP
VIP
Posty: 2364
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:03
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: myrtille1986 »

Kasiu ale masz pięknie w ogrodzie :piękne: .W cienistym zakątku walnęła bym się na trawniczek :D
Pozdrawiam Jagoda

Moje wątki
SYLJED

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: SYLJED »

Kasiu zacieniony zakątek bardzo ładnie wygląda,najbardziej przypadło mi do gustu Parzydło leśne.Już w kilku ogrodach oglądałam je,ale niestety u mnie miejsca brak.

Faktycznie,że nie wygląda to na żylistka,albo jest to jakaś odmiana bardzo zmutowana.A z drugiej strony wygląda na jaśmin, lol lol któremu zapach ukradli :0 .


Uwielbiam pachnący jaśmin. :P
ODPOWIEDZ