Ogródek Kasi_Ra

gojka42

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: gojka42 »

Kasiu pokazałaś 2 moje miłości kwiatowe :) Piwonie lub peonie jak kto woli ( w moich rodzinnych stronach mówią na nie bujany ) i irysy :) :*
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: darek »

Ciekawe to Parzydło.Bardzo ładna funkia ,choruję na taką,ostatni widziałem takie w Obi ,ale cena była wygórowana :( .Hortensja pachnie?
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Jagodzinko, dziękuję :* , ten cienisty zakątek właśnie do tego służy, żeby się schronić w największy skwar, bo to południowa strona - patelnia po prostu :D .


Sylwio, ja też uwielbiam pachnący jaśmin, a to jest 'ni to ni śmo', chyba się z nim pożegnam... . A parzydła rosną w każdym cieniu, a takich miejsc mam kilka, więc dzielę kłącza i nasadzam gdzie się da, bo po co mają mi tam rosnąć chwasty ;) .


Gosiu, widać nie tylko w storczykach mamy podobne gusta :D :* .


Darku , Hortensja nie pachnie, ale poza tym ma same plusy: rośnie w cieniu, pnie się po orzechu i jeszcze zadarnia ziemię pod orzechem ( pod którym mało co chce rosnąć :załamany: ) . I chętnie kwitnie - miałabym więcej kwiatów, ale deszcze złamały mi gałąź z kwiatami, która pięła się z drugiej strony orzecha :kwaśny: .
Jeśli chodzi o funkię z białymi kwiatami, to mam dwie i mogę w jesieni Ci jedną wykopać :-) .



Ostróżka wieloletnia
fo SAM_5980.jpg

Ostróżka jednoroczna
fo SAM_5981.jpg

Tawułka biało kwitnąca
fo SAM_5982.jpg

Amorphophallus - największy, dopiero wschodzi
fo SAM_5984.jpg

mniejsze już bardziej zaawansowane
fo SAM_5983.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 23:25 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Efka »

Masz piękny i pełen ciekawostek ogród, Kasiu :super: !
Parzydło jest super, a czy ono parzy, że tak się nazywa ??? Szkoda, że "żylistek" Cię rozczarował, niestety często tak bywa z zakupami :oschły: . Bardzo mi się podoba ostatni irys - świetne kolory :super: , ale pozostałe też ładne.
Piwonie też bardzo lubię, Twoje są piękne!
Nie wymienię wszystkiego, ale po Twoim ogródku widać, że masz zieloną duszę ;) .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Witam Cię, Milenko, w moim ogródku :D i dziękuję za tyle miłych słów :padam:
Parzydło nie parzy, na szczęście :oczy:
Ogród to moja terapia, bardziej działa, kiedy w nim coś robię niż podziwiam. Zresztą na to drugie nigdy nie mam czasu lol


Liliowiec
fo SAM_5995.jpg


Dwie różne różowo kwitnące tawułki
fo SAM_6004.jpg
fo SAM_6003.jpg


Amorphophalusy już rozwinięte
fo SAM_6038.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 23:31 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Moje trzy liliowce
fo SAM_6111.jpg
fo SAM_6183.jpg
fo SAM_6194.jpg

Lilie
fo SAM_6179.jpg
fo SAM_6181.jpg
fo SAM_6180.jpg
fo SAM_6106.jpg

Żurawina o normalnych owocach, mam ją już trzeci rok, a po raz pierwszy będzie miała owoce :ok:
fo SAM_6192.jpg

Żurawina wielkoowocowa
fo SAM_6191.jpg
Poziomka biała
fo SAM_6193.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 23:57 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: darek »

Widzę Kasiu że coś dala oczu i coś dla podniebienia :ok: .Liliowce bardzo ładne ten żółty to chyba najwcześniejszy,coraz bardziej podobają mi się te rośliny,bogactwo form i kolorów.Największe wrażenie zrobiła na mnie wizyta w Wojsławicach ,te aleje pełne liliowców,prawie 3 tyś. odmian.Lilijki też ładne taką żółtą piegowatą miałem ale poległa.Floksy też lubię choć mam tylko dwa.
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: eva »

Piękne roślinki, zauroczyły mnie szczególnie Iryski :inlove:
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Tak, Darku, ten żółty liliowiec jest najwcześniejszy. Oglądałam film o Wojsławicach, robi wrażenie :ok: . Może kiedyś będę miała okazję się tam wybrać :) .

Dziękuję, Evo :) , lubię bardzo irysy, ale w tym roku przez deszcze nie długo cieszyłam się ich widokiem :zdegustowany: .


Lilia złotogłów
fo SAM_6247.jpg
fo SAM_6249.jpg

Mieczyki mojej mamy
fo SAM_6250.jpg

Floksy - kwiaty naszych babć - bardzo lubię :-)
fo SAM_6184.jpg
fo SAM_6185.jpg
fo SAM_6186.jpg
fo SAM_6187.jpg
fo SAM_6188.jpg

Nazwy tej roślinki nie znam, ale bardzo lubię jej zapach i to jak ładnie wybarwia się na słońcu :-)
fo SAM_6107.jpg
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, o 00:08 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: nina1611 »

piękne Lilie i Liliowce ;) cudowne kolory! zwłaszcza te Lilie tygrysie przypadły mi do gustu . . . pewnie dllatego, że mam baardzo podobne u siebie :D hehe
dobry pomysł z włókniną przy poziomkach/truskawkach ;) u mnie ten pomysł sprawdza się od kilku lat i jestem bardzo zadwolona :D zielsko nie rośnie a i owoce są bardziej czyste :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
ODPOWIEDZ